• 05.01.2021

Виконавець заходів з відстеження – Управління економіки та міжнародного співробітництва.

Мета прийняття акту: рішення Фастівської міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення  Фастівської міської ради від 04.04.2019 року №13-LІ-VІІ «Про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури міста Фастова»» розроблено з метою реалізації державної політики у сфері регулювання містобудівної діяльності, реалізації повноважень органів місцевого самоврядування, удосконалення взаємовідносин між органами місцевого самоврядування та замовниками будівництва (суб’єктами господарювання та громадянами), збільшення робочих місць за рахунок будівництва об’єктів, в т.ч. реконструкції, розширення, добудови, реставрації та капітального ремонту – для будівель промисловості, зокрема виробничих корпусів, цехів, складських приміщень промислових підприємств та забезпечення сприятливих умов та добросовісної конкуренції в будівельній галузі.

Строк виконання заходів з відстеження – 5 днів (07.12.2020 – 11.12.2020 рр.).

Тип відстеження – повторне.

Метод одержання результатів відстеження результативностіаналіз статистичних даних.

Кількісні та якісні значення показників результативності:

Для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники результативності:

Показники результативності 2017 р. 2018 р. 2019 р. 11 міс.

2020 р.

1 Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія даного регуляторного акту  (шт.) * * * *
2 Кількість замовників, що звернулися з метою укладання договору на пайову участь, од. 4 15 26 6
3 Кількість укладених договорів про залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, шт. 3 15 26 6
4 Кількість суб’єктів господарювання, звільнених від сплати пайового внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, од. 2
5 Розмір додаткових надходжень до місцевого бюджету від сплати пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста 32 322,50 1 671 683,69 662 143,26 52 419,24
6 Час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта, години на 1 суб. 1 1 1 1
7 Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акту, % 100 100 100 100

*Примітка: Інформація щодо суб’єктів господарювання на яких поширюється дія даного регуляторного акту – відсутня (кількість об’єктивно визначити неможливо).

Висновки та рекомендації

Прийняття рішення Фастівською міською радою «Про внесення змін та доповнень до рішення Фастівської міської ради від 04.04.2019 року №13-LІ-VІІ «Про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури міста Фастова»» від 01.08.2019 року №5-LХІ-VІІ дало можливість удосконалити взаємовідносин між органами місцевого самоврядування та замовниками будівництва, збільшити робочі місця та встановити чіткий Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Фастова для фізичних та юридичних осіб у разі здійснення ними будівництва будівель промисловості, зокрема виробничих корпусів, цехів, складських приміщень промислових підприємств на території міста.

За результатами повторного відстеження результативності регуляторного акту – рішення Фастівської міської ради від 01.08.2019 року №5-LХІ-VІІ «Про внесення змін та доповнень до рішення  Фастівської міської ради від 04.04.2019 року №13-LІ-VІІ «Про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури міста Фастова»» встановлено, що даний регуляторний акт мав достатній рівень досягнення визначених цілей. Результати реалізації положень даного регуляторного акту мали позитивну динаміку для забезпечення надходжень до місцевого бюджету.

У 2020 році у зв’язку зі змінами законодавства у сфері пайової участі замовників будівництва з 01 січня 2020 року було розширено перелік об’єктів, які не підпадають під сплату пайової участі, до нього зокрема, увійшли промислові об’єкти та будівлі лісництва/рибного господарства. Також, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» встановлено, що 2020 рік є перехідним та передбачено скасування інституту фінансової (пайової) участі в розвитку інфраструктури населеного пункту пайової з 01 січня 2021 року.  При даному відстеженні результативності регуляторного акту було визначено, що у зв’язку із змінами у законодавстві дане рішення підлягає скасуванню.

Перший заступник міського голови                                         О.Б.Зикова

Начальник управління економіки

та міжнародного співробітництва                                                                     Н.В.Форосенко