Житлова політика

Оголошення !

Чергове засідання громадської комісії по житловим питанням відбудеться 01.04.2021 року о 9-00 годин в кабінеті № 407 (зала засідань).

 

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ про роботу сектору житлової політики, квартирного обліку, розподілу житла, питань гуртожитків і ОСББ

 

ЗАКОНОДАВСТВО, яким у роботі керується сектор житлової політики, квартирного обліку, розподілу житла, питань гуртожитків і ОСББ

 

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ, які надає сектор житлової політики, квартирного обліку, розподілу житла, питань гуртожитків і ОСББ

 

 

Удосконалення управління та збереження житлового фону, його модернізація та заходи з енергозбереження – одна з найважливіших  проблем, що постають перед міською владою. Всі, хто  працює над реформуванням житлово-комунального господарства, розуміють, що така реформа можлива лише за умови  самої активної участі у цій справі ОСББ як нової організаційної форми утримання житла, що значно краще відповідає реаліям сьогодення.

Фактори, що стримують розвиток та діяльність ОСББ:
  • зношеність та застарілість конструктивних елементів те технічного обладнання багатоквартирних житлових будинків;
  • відсутність повного комплекту технічної документації багатоквартирного житлового будинку;
  • відсутність необхідних знань щодо особливостей функціонування ОСББ

 

До уваги голів ОСББ, ініціативних та небайдужих громадян міста, які мають намір створити ОСББ!
 

 

Основною метою Програми є проведення модернізації, поліпшення стану житлового фонду міста Фастова, що стане важливим стимулом для створення ОСББ. Суттєве поліпшення якості житла та житлово-комунальних послуг для членів територіальної громади міста, забезпечення надійності та безпечної експлуатації житлового фонду міста, вирішення проблем з реалізації права власності у багатоквартирному будинку.

 

 

До уваги голів ОСББ, ініціативних та небайдужих громадян міста, які мають намір створити ОСББ!
 
Наказом 27.08.2003 №141 Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства затверджено Типовий статут об’єднання співвласників багатоквартирногобудинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителяhttp://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1155-03.
За допомогою цієї активної ссилки можна створити, вствавивши власні дані, статут об’єднання співвласників житлового будинку та типовий договір відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя.
 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (зі змінами та доповненнями), визначає, що статут об’єднання складається відповідно до типового статуту. 6 листопада 2015 року типовий статут ОСББ викладено в новій редакції відповідно до вимог Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який набрав чинності 1 липня 2015 року.
Таким чином, діючим ОСББ необхідно привести свої статути у відповідність із вимогами законодавства (стосується тих, хто здійснював державну реєстрацію ОСББ в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців до 2015 року.
Що можна змінюваити чи додавати до типового статуту ОСББ:
-установити інший порядок визначення кількості голосів, що належаить кожному співвласнику на загальних зборах;
– доповнити перелік прав та обов’язків свпіввласників;
– установити строк, на який обираються члени правління та ревізійної комісії (ревізор);
-передбачити можливість залучення працівників (на платній основі).
Кінцевого строку для внесення змін до статуту законодавством не встановлено, але радимо не баритися.
Процедура внесення змін до статуту нескладна, а ігнорування вимог законодавства може призвести до непередбачуваних наслідків.
До уваги голів ОСББ!
Інформуємо Вас про початок роботи Програми ЄБРР ІQ енерджі в напрямку фінансування енергомодернізації житла в багатоквартирних будинках з ОСББ. При підтримці ЄБРР один з партнерів програми IQ energy, ОТП БАНК, розробив кредитний продукт для ОСББ, який спрямований на фінансування широкого спектру енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках, які включають теплоізоляцію огороджувальних конструкцій, модернізацію систем опалення, в тому числі встановлення лічильників тепла, індивідуальних теплових пунктів, встановлення енергоефективних вікон та багатьох інших заходів.
Розмір компенсації для ОСББ по програмі IQ energy складає 40% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація поширюється не тільки на обладнання та матеріали, але й на робот из монтажу та проектування, за умови фінансування інвестицій в рамках кредитних продуктів, що були отримані в банку – партнері програми IQ energy.
Інформація про умови Програми розміщена на веб-сайті www.igenery.org.ua/osbbКонсультації та роз’яснення для потенційних учасників Програм та стосовно співпраці за адресоюosbb@igenery.org.ua та за телефонами:офіс програми IQ energy 044-290-91-90; 050 4652214 Андрій Мельник; 067 2095198 Віктор Маноха, 050 3566725.

Списки громадян, які перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті Фастівської міської ради на одержання житла 

Протоколи засідань громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Фастівської міської ради (АРХІВ)

Протоколи засідань громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Фастівської міської ради

Вільні житлові приміщення

  
В допомогу ініціативним групам мешканців багатоповерхівок, які вирішили взяти під власний контроль експлуатацію та управління своїм житлом – журнал «Вісник ОСББ».

 

Новини міста:

Кількість ОСББ може зрости

ЖБК «Унава»: час реорганізуватися у ОСББ

 

Корисна інформація:

Топ-5 аргументів – чому варто створити ОСББ