Житлова політика

1. Відсутні житлові приміщення комунальної власності, які передані в оренду або інше право користування. Фонд житлових приміщень, який дає можливість надавати в оренду або інше право користування, відсутній в комунальній власності міста.
2. В комунальній власності відсутні житлові приміщення, які незадіяні для використання за призначенням.
3. Кількість кімнат у гуртожитках комунальної власності складає – 302 кімнати.

 

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ про роботу сектору житлової політики, квартирного обліку, розподілу житла, питань гуртожитків і ОСББ

 

ЗАКОНОДАВСТВО, яким у роботі керується сектор житлової політики, квартирного обліку, розподілу житла, питань гуртожитків і ОСББ

 

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ, які надає сектор житлової політики, квартирного обліку, розподілу житла, питань гуртожитків і ОСББ

 

 

Удосконалення управління та збереження житлового фону, його модернізація та заходи з енергозбереження – одна з найважливіших  проблем, що постають перед міською владою. Всі, хто  працює над реформуванням житлово-комунального господарства, розуміють, що така реформа можлива лише за умови  самої активної участі у цій справі ОСББ як нової організаційної форми утримання житла, що значно краще відповідає реаліям сьогодення.

Фактори, що стримують розвиток та діяльність ОСББ:
  • зношеність та застарілість конструктивних елементів те технічного обладнання багатоквартирних житлових будинків;
  • відсутність повного комплекту технічної документації багатоквартирного житлового будинку;
  • відсутність необхідних знань щодо особливостей функціонування ОСББ

 

До уваги голів ОСББ, ініціативних та небайдужих громадян міста, які мають намір створити ОСББ!
 

 

Основною метою Програми є проведення модернізації, поліпшення стану житлового фонду міста Фастова, що стане важливим стимулом для створення ОСББ. Суттєве поліпшення якості житла та житлово-комунальних послуг для членів територіальної громади міста, забезпечення надійності та безпечної експлуатації житлового фонду міста, вирішення проблем з реалізації права власності у багатоквартирному будинку.

 

 

До уваги голів ОСББ, ініціативних та небайдужих громадян міста, які мають намір створити ОСББ!
 
Наказом 27.08.2003 №141 Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства затверджено Типовий статут об’єднання співвласників багатоквартирногобудинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителяhttp://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1155-03.
За допомогою цієї активної ссилки можна створити, вствавивши власні дані, статут об’єднання співвласників житлового будинку та типовий договір відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя.
 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (зі змінами та доповненнями), визначає, що статут об’єднання складається відповідно до типового статуту. 6 листопада 2015 року типовий статут ОСББ викладено в новій редакції відповідно до вимог Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який набрав чинності 1 липня 2015 року.
Таким чином, діючим ОСББ необхідно привести свої статути у відповідність із вимогами законодавства (стосується тих, хто здійснював державну реєстрацію ОСББ в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців до 2015 року.
Що можна змінюваити чи додавати до типового статуту ОСББ:
-установити інший порядок визначення кількості голосів, що належаить кожному співвласнику на загальних зборах;
– доповнити перелік прав та обов’язків свпіввласників;
– установити строк, на який обираються члени правління та ревізійної комісії (ревізор);
-передбачити можливість залучення працівників (на платній основі).
Кінцевого строку для внесення змін до статуту законодавством не встановлено, але радимо не баритися.
Процедура внесення змін до статуту нескладна, а ігнорування вимог законодавства може призвести до непередбачуваних наслідків.
До уваги голів ОСББ!
Інформуємо Вас про початок роботи Програми ЄБРР ІQ енерджі в напрямку фінансування енергомодернізації житла в багатоквартирних будинках з ОСББ. При підтримці ЄБРР один з партнерів програми IQ energy, ОТП БАНК, розробив кредитний продукт для ОСББ, який спрямований на фінансування широкого спектру енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках, які включають теплоізоляцію огороджувальних конструкцій, модернізацію систем опалення, в тому числі встановлення лічильників тепла, індивідуальних теплових пунктів, встановлення енергоефективних вікон та багатьох інших заходів.
Розмір компенсації для ОСББ по програмі IQ energy складає 40% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація поширюється не тільки на обладнання та матеріали, але й на робот из монтажу та проектування, за умови фінансування інвестицій в рамках кредитних продуктів, що були отримані в банку – партнері програми IQ energy.
Інформація про умови Програми розміщена на веб-сайті www.igenery.org.ua/osbbКонсультації та роз’яснення для потенційних учасників Програм та стосовно співпраці за адресоюosbb@igenery.org.ua та за телефонами:офіс програми IQ energy 044-290-91-90; 050 4652214 Андрій Мельник; 067 2095198 Віктор Маноха, 050 3566725.
Станом на 30.12.2021 року у Фастівській міській територіальній громаді вільні житлові приміщення, вільне соціальне житло, вільне соціальне житло тимчасового проживання відсутнє!

Списки громадян, які перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті Фастівської міської ради на одержання житла 

Протоколи засідань громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Фастівської міської ради (АРХІВ)

Протоколи засідань громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Фастівської міської ради

Вільні житлові приміщення

  
В допомогу ініціативним групам мешканців багатоповерхівок, які вирішили взяти під власний контроль експлуатацію та управління своїм житлом – журнал «Вісник ОСББ».

 

Новини міста:

Кількість ОСББ може зрости

ЖБК «Унава»: час реорганізуватися у ОСББ

 

Корисна інформація:

Топ-5 аргументів – чому варто створити ОСББ