Прапор та Герб міста Фастів

Прапор міста Фастів

Прапор міста має прямокутну форму у співвідношенні його ширини до довжини як 2 до 3. Поле прапора розділено навхрест на чотири частини по діагоналях смугами жовтого кольору. Ширина жовтої смуги знаходиться в співвідношенні до ширини Прапора як 1 до 4. Верхня та ліва частини мають блакитний колір, а права та нижня – зеленого кольору.

Використані кольори та їх розміщення є аналогічними елементами Герба міста.

 

Герб міста Фастів

Рішенням сесіїї Фастівської міської ради від 23 грудня 1999 року № 4-Х-ХХШ затверджено зміст символіки міста Фастів

Символікою міста Фастова є Герб міста Фастів і Прапор 

Зміст символіки міста Фастів

Герб міста має форму щита з округленим верхом та на півколом внизу. В його основу покладено зображення пагорба білого кольору, обнесеного частоколом з чотирма сторожовими баштами. Через Герб діагоналями проходять дві стрічки жовтого кольору, які перетинаються в центрі. Всі композиційні елементи зображені на фоні кольорів: блакитного – зверху та зліва і зеленого – справа та внизу.

Поєднуючи стилізовані елементи та символіку, Герб відображає історію та сьогодення Фастова. В минулому – це місто-фортеця, розташоване на підвищенні, укріплене частоколом, за архітектурою та матеріалом, характерними для міст Київської Русі. Білий колір в центрі, відкриті ворота свідчать про мирні наміри фастівчан, а укріплення – про готовність при нагоді постояти за себе.

З давніх часів місто було перехрестям важливих шляхів, таким воно залишається і по нині завдяки залізничному вузлу. Чотири дороги від міста можна розпізнати за допомогою стрічок, прокладених через центр Герба.

Блакитний колір символізує річку Унаву, а зелений – Фастівські ліси, як основні природні багатства нашого краю.