У Фастові запрацювали простори, які допоможуть мешканцям громади дбати про своє фізичне та психічне здоров’я

  • 19.04.2024

19 квітня 2024 року у Фастові відбулося відкриття одразу двох просторів метою яких є заохочення мешканців громади дбати про своє фізичне та психічне здоров’я щодня.  У міському парку «Європейський» запрацював інтерактивний простір «Час на себе», а у Фастівському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги – простір психосоціальної підтримки «Дбаю про себе». Обидві ініціативи впроваджено в межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

«Сьогодні ми відкриваємо простори «Час на себе» та «Дбаю про себе». Це місця, де внутрішньо переміщені особи, постраждалі від війни громадяни, мешканці громади зможуть отримати підтримку. Ми вдячні нашим партнерам з USAID за співпрацю в реалізації цих важливих ініціатив. Ми відкриті до нових проектів і взаємодій, адже усвідомлюємо важливість того, що у цей непростий для країни час мешканці повинні дбати про власне ментальне здоров’я та підтримувати один одного. Наша задача – спільно із партнерами дати громадянам якомога більше інструментів підтримки. Переконаний, що ці відкриті простори будуть корисні кожному, незалежно від віку та зацікавлень», — зазначає міський голова Фастова Михайло Нетяжук.

«Підтримка фізичного та психічного здоров’я мешканців є базовою потребою і одним із ключових пріоритетів для будь-якої громади. Відкритий простір «Час на себе» дасть можливість кожному попіклуватися про своє фізичне і психічне здоров`я, а також отримати корисні щоденні поради. Його мета змінити поведінку та сприйняття, показавши, що базова турбота про себе не забирає, а навпаки додає часу на життя, додає стійкості та впевненості. У той же час, у просторі «Дбаю про себе» надаватимуться послуги психосоціальної підтримки тим мешканцям, які їх потребуватимуть. Він покликаний змінити ставлення до психологічної допомоги, сформувати в громаді культуру піклування про своє психічне здоров`я, навчити навичкам самодопомоги та подолання стресу, які вкрай необхідні в наші дні. Зрештою, потрібно усвідомити, що власне здоров`я, як фізичне так і психічне, – це відповідальність кожного з нас, а ще це просто, доступно і дуже потрібно», — розповідає заступниця керівника проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» Анна Фенчак.

Інтерактивний простір «Час на себе» (парк «Європейський, вул. Братів Сидоренків, 12) складається з трьох зон, що допоможуть відновити емоційний стан, підтримати фізичну активність та регулярно турбуватися про здоров’я.

У зоні фізичної активності можна скористатися вуличними тренажерами та виконати вправи для кращого самопочуття. Інтерактивна зона з годинником містить інформацію про корисні щоденні звички, які не потребують багато часу, але точно допоможуть бути здоровими, як-от: виходити на щоденну прогулянку, лягати спати до 23:00, зустрічатися з друзями, збалансовано харчуватися, регулярно відвідувати сімейного лікаря, пити воду тощо.

У зоні психічного здоров’я можна посидіти на «ментальній лаві» та виконати вправи, які допоможуть заспокоїтися, розслабитися і зрозуміти свої емоції. Для цього потрібно  зісканувати QR-код та прослухати відповідний аудіогайд.

Новостворений у Фастівському ЦПМСД простір психосоціальної підтримки «Дбаю про себе» (вул. Київська, 57) стане місцем, де мешканці зможуть отримати індивідуальні консультації психолога, спеціалізовану психотерапевтичну допомогу, долучитися до групових занять, які допоможуть опанувати навички самодопомоги та подолання стресу. В роботі простору передбачена інформаційно-просвітницька діяльність з метою формування культури піклування про своє психічне здоров’я, інформування про наявні у громаді послуги та програми.

Завдяки простору «Дбаю про себе» більше людей матимуть  доступ до послуг із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Основна мета просторів «Дбаю про себе» – допомогти  кожному зрозуміти, що дбати про своє психічне здоров’я необхідно. І це має стати рутинною звичкою для кожного.

Під час відкриття просторів мешканці громади взяли участь у освітніх заходах на тему здоров’я. Крім того, всі охочі мали змогу виміряти артеріальний тиск, перевірити рівень цукру в крові чи проконсультуватися з сімейним лікарем. А також зробити швидкі тести на ВІЛ та гепатит В і вакцинуватися проти дифтерії та правця. Це і є той «час на себе», який додає часу на життя.

 

Довідково:

Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується організацією Пакт у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я і Європейським інститутом політики громадського здоров’я.  

Посилення спроможності територіальних громад піклуватися про здоров’я та добробут своїх мешканців, активно долучатися до планування та проведення заходів, необхідних для збереження та захисту громадського здоров’я, у тому числі психічного, є одним з пріоритетів діяльності Проєкту.  «Час на себе» та «Дбаю про себе» – це підтримані Проєктом ініціативи громад, які створені завдяки мобілізації  наявних ресурсів та запровадженню нових моделей надання послуг. Вони стануть важливою складовою концепції розвитку «здорових громад».

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ