Міжнародне співробітництво

Міста партнери!

        Співпраця міста Фастова та міст партнерів з Польши: Томашів Любельський та Повіт Валч почалася давно і триває по сьогоднішній день та будується в дусі взаємної зацікавленості в спільному розвитку міст та здійснюється на ос­но­ві рівноправності, взаємної вигоди, чесно­го ділового партнерства, а також підтримки взаєм­них діло­вих контактів.

Ще з 2015 року  почалася співпраця з Повітом Валч, за результатами чого була підписана «Угода про партнерство та співробітництво» між містом Фастів (Україна) та Повітом Валч (Польша). Угодою передбачається співпраця по таких напрямках: економіка (співпраця закладів виробництва, інституцій, що підтримують мале і середнє підприємництво, спільна участь у проектах європейської комісії); обмін молоді (діяльність молодіжних організацій і шкіл); освітній та науковій; культурній; спортивній; туризмі; діяльності благодійних та соціальних організацій; розвитку місцевого самоврядування. У 2018 році учні нашого міста разом з польськими ровесниками взяли участь у проекті «Польсько-український майстер-шеф-кухар». Ініціаторами культурного обміну молоді були староста Валецького повіту та Фастівська міська рада.

Співпраця з містом Томашів Любельский (Польша) почалася з 2017 року, за результатами чого було підписано «Договір про партнерську співпрацю між містом Фастів та містом Томашів Любельський.Метою співпраці є налагодження співпраці та побудова дружби між громадами  обох органів місцевого самоврядування.

 

Залучення міжнародних запозичень

  1. 11.2016 Фастівською міською радою прийнято рішення за №2-ХІХ-VІІ «Про залучення зовнішнього кредиту НЕФКО для фінансування інвестиційного проекту «Впровадження енергоефективних заходів в навчальних закладах та заходів з заміни ліхтарів вуличного освітлення».
  2. 12.12.2019 Фастівської міської ради прийнято рішення за №13-LХІХ-VІІ «Про здійснення запозичення в 2019 році» шляхом укладення кредитного договору з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) на реалізацію проекту «Реконструкція каналізаційних очисних споруд КП ФМР «Фастівводоканал», місто Фастів Київської області»

Участь громади в міжнародних проектах технічної та фінансової підтримки

  1. Проект «Модернізація котелень шляхом встановлення обладнання на альтернативному виді палива», згідно укладеної 31.07.2017 Грантової угоди про співробітництво між Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи та Фастівською міською радою.

2. Проект «Впровадження енергоефективних заходів в навчальних закладах та заходів із заміни ліхтарів вуличного освітлення в Фастові» в рамках співпраці з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) згідно:

  • Договору про грант ESC/E5P 5/16 (модернізація вуличного освітлення);
  • Кредитного договору ESC 5/16 (термомодернізація дошкільних навчальних закладів №6 та №11, загальноосвітніх шкіл №1 та №2).

3. Грантовий проєкт «Громадський демократичний простір «П`ятачок демократії» від Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи .Мета проєкту: Вибудова дієвого механізму діалогу влади і громадськості для залучення громадян до розвитку міста та відкритості влади.

4. Участь міста Фастова в міжнародному проекті Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmbh який фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини. «Громадська участь в місцевих бюджетах», яка є частиною «Регіонального фонду Східного партнерства з питань реформування державного управління», підтримує окремі муніципалітети в Україні, Вірменії та Грузії в посиленні громадського бюджету.

5. Участь Фастова у Проєктіміжнародної технічної допомоги«Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що впроваджується в Україні Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ) за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії в рамках проєкту «Енергоефективність у громадах ІІ». Проєкт фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина через Федеральне Міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO).

09 лютого 2021 року підписано Меморандум про взаєморозуміння між Фастівською міською радою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).Метою Проєкту є:

  • поліпшеннявикористаннярамковихумов з підтримкиенергоефективності в Україні;
  • впровадженнямуніципального енергетичногоменеджменту в громадах-партнерах;
  • включенняенергоефективнихзаходів у процедуритехнічногообслуговування і доглядугромадськихспоруд;
  • зниженнявикористанняпаливно-енергетичнихресурсівтавикидівпарниковихгазів у атмосферу.