У 2024 році грошова компенсація “Пакунку малюка”надаватиметься лише на придбання дитячих товарів.

  • 19.04.2024

Кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді «пакунка малюка» (бебі-бокса). Це одноразова натуральна допомога від держави родинам з новонародженими дітьми для їх підтримки та забезпечення належного догляду за немовлям. Бебі-бокс видається в пологовому відділенні. Він складається з найнеобхідніших речей, які знадобляться для догляду за немовлям з перших днів його народження.

Водночас, за бажанням батьки мають можливість отримати одноразову грошову компенсацію вартості бебі-бокса. З січня 2024 року розмір такої компенсації становить 7689 грн. Компенсацію призначають у разі відмови від отримання бебі-боксу.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Починаючи з 1 січня 2024 року компенсація знову виплачуватиметься на поточний рахунок із спеціальним режимом використання відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

Поповнення спеціального рахунка, зняття з нього готівки та переведення коштів забороняється.

Грошову компенсацію можна витратити виключно для придбання дитячих товарів – засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок; дитячого одягу та взуття; дитячого харчування; дитячого посуду; дитячих іграшок; текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр; дитячих ходунків, дитячих колясок, дитячих ванночок для купання.

Отримувач компенсації повинен її використати протягом року з дня зарахування коштів у закладах торгівлі, що приєдналися до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»  у 2020-2024 роках та внесені до реєстру учасників пілотного проєкту.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ