• 05.01.2021

Виконавець заходів з відстеження – управління економіки та міжнародного співробітництва.

Мета прийняття акту: Проект рішення Фастівської міської ради «Про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури міста Фастова» розроблено з метою реалізації державної політики у сфері регулювання містобудівної діяльності, реалізації повноважень органів місцевого самоврядування, удосконалення взаємовідносин між органами місцевого самоврядування та замовниками будівництва (суб’єктами господарювання та громадянами), встановлення більш прозорого та чіткого врегулювання порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Фастів для фізичних та юридичних осіб у разі здійснення ними будівництва об’єктів містобудування на території міста, забезпечення сприятливих умов та добросовісної конкуренції в будівельній галузі.

Строк виконання заходів з відстеження – 5 днів (07.12.2020 – 11.12.2020 рр.).

Тип відстеження – повторне.

Метод одержання результатів відстеження результативностіаналіз статистичних даних.

Кількісні та якісні значення показників результативності:

Для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники результативності:

Показники результативності 2016 р. 2017 р. 2018 р. 2019 р. 11 міс.

2020 р.

1 Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія даного регуляторного акту  (шт.) * * * * *
2 Кількість замовників, що звернулися з метою укладання договору на пайову участь, од. 9 4 15 26 6
3 Кількість укладених договорів про залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, шт. 9 3 15 26 6
4 Кількість суб’єктів господарювання, звільнених від сплати пайового внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, од. 2
6 Час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта, години на 1 суб. 1 1 1 1 1
7 Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акту, % 100 100 100 100 100

*Примітка: Інформація щодо суб’єктів господарювання на яких поширюється дія даного регуляторного акту – відсутня (кількість об’єктивно визначити неможливо).

Висновки та рекомендації

Прийняття рішення Фастівською міською радою «Про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури міста Фастова» дало можливість удосконалити взаємовідносин між органами місцевого самоврядування та замовниками будівництва (суб’єктами господарювання та громадянами) та встановити більш прозорий та чіткий Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Фастова для фізичних та юридичних осіб у разі здійснення ними будівництва об’єктів містобудування на території міста.

Показником результативності даного регуляторного акта є фактичні надходження пайової участі за 2019 рік у порівнянні з фактичними надходженнями за 2020 рік.

Зменшення показників фактичного надходження пайової участі у 2020 році спостерігається у зв’язку із ухилянням сплати пайової участі замовників будівництва, а також через прийняття нового законодавства в сфері сплати пайової участі, а саме прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», яким було передбачено скасування ст.40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», розширено перелік винятків, коли пайова участь не підлягає сплаті та знижено граничні розміри пайової участі з 1 січня 2020 року. Також, даним законом встановлено, що 2020 рік є перехідним та передбачено скасування інституту фінансової (пайової) участі в розвитку інфраструктури населеного пункту пайової з 01 січня 2021 року.

За результатами повторного відстеження результативності регуляторного акту – рішення Фастівської міської ради від 04.04.2019 року №13-LІ-VІІ «Про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури міста Фастова» встановлено, що даний регуляторний акт мав достатній рівень досягнення визначених цілей. Результати реалізації положень даного регуляторного акту мали позитивну динаміку для забезпечення надходжень до місцевого бюджету, але у зв’язку із новим законодавством дане рішення підлягає скасуванню.

Перший заступник міського голови                                        О.Б.Зикова

Начальник управління економіки

та міжнародного співробітництва                                                                     Н.В.Форосенко