Сьогодні, 14го грудня, фастівчани вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

• 14.12.2020

Цього дня представники фастівської громади зібралися біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС, щоб ушанувати подвиг тих, хто став на шляху ядерної загрози – пожежників, військовослужбовців, учених, медиків, будівельників. Ліквідаторам були вручені подяки, пам’ять загиблих вшановано хвилиною мовчання. Традиційно, до підніжжя пам’ятного знаку покладено квіти.

Як зазначив у своїй промові міський голова Михайло Нетяжук, «34 роки тому ліквідатори захистили майбутнє своїх дітей та майбутнє усього людства. Без сумніву, тоді мало хто усвідомлював масштабність чорнобильської трагедії. Сьогодні ж ми ці масштаби розуміємо та впевнені, якби не подвиг ліквідаторів тоді, ми б не мали нашого сьогодення». Та на завершення подякував кожному ліквідатору за сміливість та жертовність і побажав міцного здоров’я.

Іван Павловський, ліквідатор, керівник музею «Герої Чорнобиля» подякував усім, хто брав участь у ліквідації аварії та повідомив, що музей «Герої Чорнобиля» переходить під опіку Фастівського державного краєзнавчого музею. Тобто отримує новий статус та низку переваг для ще більш якісного функціонування.

Наш святий обов’язок сьогодні – пам’ятати про кожного, чию долю обпік чорнобильський вогонь. Пам’ятати про тих, хто віддав життя, захищаючи планету. Адже доки жива пам’ять, доти, у народі кажуть, жива і сама людина.