Реалізації проєкту «Реконструкція каналізаційних очисних споруд» – наступний крок

• 29.01.2020

Вже цього року має розпочатись реконструкція фастівських каналізаційних очисних споруд, яка забезпечить виконання нормативів Європейського Союзу для очищених стічних вод після скиду у водний об’єкт.

Фастівська міська рада та КП ФМР «Фастівводоканал» відпрацювали технічний проєкт, який отримав позитивний експертний звіт. Частину інвестиційного проєкту «Реконструкція каналізаційних очисних споруд КП ФМР «Фастівводоканал» планується здійснити в рамках Програми НЕФКО у водному секторі в Україні, яка реалізується за фінансової підтримки Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу та Швеції. Разом з Фастовом у Програмі отримали право участі ще вісім міст, в тому числі чотири обласні центри. З поміж них наше місто вирізняється найбільшою організованістю і готовністю до подальшого використання умов Програми.

27 грудня 2019 року Фастівська міська рада уклала з Північною екологічною фінансовою корпорацією кредитний договір у розмірі до 1 310 000 євро та договір про грант на суму до 400 000 євро. Фінансування інвестиційного Проєкту дозволить здійснювати прийняте міською радою рішення «Про здійснення запозичення…». З метою координації та моніторингу його реалізації, керуючись практичним керівництвом для муніципальних інвестиційних проєктів НЕФКО, розпорядженням міського голови  створено групу реалізації проєкту. Тож, оскільки кредитна угода вже підписана, місто спільно з корпорацією першим з учасників Програми виходить на процедуру закупівель, яка відбуватиметься не за українським законодавством, а за міжнародними правилами.

На даний час виконавчим комітетом Фастівської міської ради формується тендерний комітет із закупівель товарів, робіт та послуг в рамках проєкту «Реконструкція каналізаційних очисних споруд», який буде керуватися «Керівництвом НЕФКО із закупівель», прийнятим Радою директорів НЕФКО. В цьому Керівництві із закупівель викладені правила здійснення закупівель, яких слід дотримуватися при проведенні операцій, що фінансуються НЕФКО як спільною міжнародною фінансовою організацією країн Північної Європи. Замовником і розпорядником кредитних коштів виступатиме виконавчий комітет ФМР.

Для вчасної реалізації інвестиційного Проєкту технічним консультантом від НЕФКО вже здійснюється написання тендерної документації (англомовний варіант), яка потім потребує перекладу українською. Після її погодження з 1 березня буде проведений і сам тендер.