Про затвердження Правил благоустрою на  території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади

  • 21.07.2021

 

ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

№30- IX –VІІІ

від 15.06.2021 року

 

Про затвердження Правил благоустрою на  території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади

З метою створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля та покращення санітарного стану, збереження об’єктів та елементів благоустрою та зелених насаджень,  а також для встановлення єдиних вимог щодо благоустрою території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади, відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»,  Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 року №310 «Про затвердження типових правил благоустрою території населеного пункту»,   керуючись ст. 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»,  пп.44 ч.1. ст.26, ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

         1.Затвердити Правила благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади згідно додатку 1.

2.Вважати такими, що втратили чинність наступні рішення:

–  рішення Фастівської міської ради від 26.05.2016 року № 24-ХІІІ-VІІ «Про затвердження Правил благоустрою на території міста Фастів»;

– рішення Борівської селищної ради від 14.04.2009 року №10-XXV сесії Vскликання «Про затвердження Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші в смт. Борова»;

– рішення Малоснітинської сільської ради «Про затвердження Правил благоустрою території»  №10-01-V від 06.03.2007 року.

3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства і розвитку місцевого самоврядування та заступника міського голови з питань  діяльності виконавчих органів ради, з питань ЖКГ .

 

Міський  голова                                                                           М.В.Нетяжук

 

 

Мельниченко А.В.

Додаток № 1

до рішення Фастівської міської ради

від ___________ № _______________

 

 

Правила благоустрою на території населених пунктів

Фастівської міської територіальної громади

 

  1. I. Загальні положення

 

  1. Правила благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади (далі – Правила) встановлюють вимоги щодо благоустрою територій населених пунктів Фастівської міської територіальної громади (надалі – Фастівська МТГ), які включають наступні населені пункти: м.Фастів, смт Борова, с.Бортники, с.В.Снітинка, с.В.Мотовилівка, с.Мотовилівка, с.Тарасенки, с.Вишняки, с.Веприк, с.Млинок, с.М.Снітинка, с.Велика Офірна, с. Мала Офірна, с.Мотовилівська Слобідка, с.Оленівка, с.Фастівець, с.Клехівка, с.Гвардійське. Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини і є обов’язковими для виконання на всій території Фастівської МТГ.

1.2.       У цих Правилах наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

– балансоутримувач об’єкта благоустрою – визначена власником об’єкта благоустрою, в тому числі на конкурсних засадах, фізична чи юридична особа, яка забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об’єкта благоустрою;

– благоустрій населених пунктів – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;

– громадяни – громадяни України, а також іноземні громадяни та особи без громадянства;

– заходи з благоустрою населених пунктів – роботи  щодо відновлення,  належного утримання  та  раціонального  використання територій,   охорони   та організації упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання;

– зелені насадження – деревна, чагарникова, квіткова та трав’яна рослинність природного і штучного походження на визначеній території населеного пункту;

– споруди інженерного захисту територій – комплекс інженерних споруд, призначений для відвернення негативної дії небезпечного підняття рівня ґрунтових вод і пов’язаних із ним процесів на господарську діяльність та умови проживання населення на певній території, а також захисту від наслідків цих процесів;

– суб’єкти благоустрою – органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, фізичні особи – підприємці, органи самоорганізації населення, громадяни;

об’єкти благоустрою – території, що підлягають благоустрою, а саме:

1) територія загального користування: парки, сквери, сади, рекреаційні зони, майданчики (дитячі, спортивні), площі, набережні, вулиці, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, кладовища та інші території загального користування;

2) прибудинкова територія навколо багатоквартирного будинку –  визначена на підставі відповідної містобудівної та/чи землевпорядної документації,  у межах земельної ділянки, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди, що необхідна для обслуговування багатоквартирного будинку та задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників та наймачів (орендарів) квартир, а також нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку, а у разі відсутності таких документів – територія навколо будинку, призначена для обслуговування будинку, а також для  відпочинку та дозвілля мешканців будинку;

3) вулично-дорожня  мережа – призначена  для руху транспортних засобів  і пішоходів мережа вулиць, доріг, внутрішньоквартальні та інші проїзди, тротуари, пішохідні та велосипедні  доріжки, набережні, площі, а також автомобільні стоянки та майданчики для паркування транспортних засобів з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху;

4) території будівель та споруд інженерного захисту територій;

5)  території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору;

6) до об’єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах території Фастівської МТГ;

– утримання в належному стані території – використання її за призначенням відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, правил благоустрою території населеного пункту, а також санітарне  очищення території, її озеленення, збереження та відновлення  об’єктів благоустрою;

– червоні лінії – визначені в містобудівній документації щодо пунктів геодезичної мережі межі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які розділяють території забудови та території іншого призначення;

– прилегла територія – територія, яка межує із об’єктом благоустрою (його частиною) або спорудою (тимчасовою спорудою), розташованою на об’єкті благоустрою по його периметру;

припис (попередження)– усне чи письмове попередження про усунення порушень Правил  у чітко встановлені терміни.

– інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Податковому кодексі України, Законах України «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про охорону культурної спадщини», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення», «Про відходи».

1.3.       Фінансування заходів з благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до статті 36 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Участь громадян у фінансуванні заходів з благоустрою Фастівської МТГ  здійснюється відповідно до статті 37 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

1.4.       Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення законодавства у сфері благоустрою встановлюється відповідно до чинного законодавства.

1.5.       Самоврядний та громадський контроль за станом благоустрою Фастівської МТГ здійснюється відповідно до статті 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

 

ІІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій

об’єктів благоустрою

 

2.1. Благоустрій територій здійснюється з урахуванням особливостей таких територій відповідно до вимог законодавства та нормативно-технічних документів.

2.2.Проєктування та будівництво об’єктів будівництва на об’єктах благоустрою здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»,  а також ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».

2.3.       Утримання об’єктів благоустрою здійснюється відповідно до статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року № 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 року за № 189/8788.

Утримувачем об’єктів благоустрою комунальної форми власності є комунальні підприємства, що наділені відповідними повноваженнями. Орган місцевого самоврядування, у межах своїх повноважень, має право додатково визначити на конкурсних засадах балансоутримувача об’єктів благоустрою відповідно до Положення про порядок конкурсного відбору підприємств з утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово- комунального господарства від 11 листопада 2005 року №160, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06 грудня 2005 року за № 1460/11740.

Благоустрій об’єкту державно-приватного партнерства здійснюється приватним партнером.

2.4.У разі, якщо об’єкт благоустрою перебуває у приватній власності, його утримання здійснюється власником.

2.5.       Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою визначається України 19 листопада 2012 року за    № 1937/22249. Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29 жовтня 2012 року № 550, зареєстрованою у Міністерстві юстиції

2.6.       Благоустрій та утримання парків (гідропарків, лісопарків, лугопарків, парків культури і відпочинку, парків – пам’яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, меморіальних та інших (надалі – парків), рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків здійснюється відповідно до планів, розроблених балансоутримувачем чи підприємством, що здійснює утримання об’єктів благоустрою та затверджених відповідним органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, а об’єкт, який перебуває у приватній власності – його власником. В іншому випадку благоустрій вказаних об’єктів благоустрою здійснюється з додержанням цих Правил в порядку та обсязі, що забезпечує задоволення соціально-культурних потреб громадян, умови безпеки їх життя та здоров’я.

  1. 7.Благоустрій та утримання у належному стані парків, рекреаційних зон, садів, скверів та розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля має здійснюватися з дотриманням вимог наступних нормативно-правових актів:

2.7.1.Законів України: «Про благоустрій населених пунктів», «Про природно-заповідний фонд», «Про відходи», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про оцінку впливу на довкілля», «Про місцеве самоврядування в Україні».

2.7.2.   Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово- комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 27 липня 2006 року № 880/12754;

2.7.3.Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01 березня 2006 року № 110, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07 квітня 2006 року за № 405/12279;

2.7.4. Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;

2.7.5.Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195;

2.7.6. ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення» та ДБН В.2.3-5-2017 «Вулиці та дороги населених пунктів»;

2.7.7.іншими нормативно-правовими актами та нормативно-технічними документами.

2.8.Благоустрій рекреаційних зон, що використовуються для організованого масового відпочинку та купання, здійснюється із дотриманням вимог нормативно-технічних документів, якими визначаються гігієнічні вимоги до цих зон.

2.9.       На територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків забороняється знищення чи пошкодження елементів благоустрою.

2.10.    Благоустрій територій оздоровчих закладів здійснюється із дотриманням вимог Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року № 172, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24 липня 1996 року за № 378/1403.

2.11.    Кількість урн на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків встановлюється у достатній кількості, з розрахунку одна урна на 800 кв.м площі парку. На головних алеях відстань між урнами повинна бути не більше 40м. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності встановлюється урна місткістю не менш ніж 10 куб.дм.

Забороняється складування тари і запасів товарів біля
кіосків, наметів, торгівельних павільйонів, магазинів та інших
підприємств торгівлі, а також на прилеглій до них територіях.
2.12.    Кількість контейнерів для сміття на господарських майданчиках парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків визначається за показником середнього утворення відходів за 3 дні.

2.13. Місце розміщення контейнерів має бути зручним для заїзду техніки.

2.14.    Основне прибирання парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків проводиться після їх закриття та до 8 години ранку. Протягом дня необхідно збирати відходи, у тому числі екскременти тварин, опале листя, проводити патрульне прибирання, поливати зелені насадження.

2.15.    Поливальні пристрої повинні бути в справному стані, регулярно оглядатися і ремонтуватися.

2.16.    Поверхневі і заглиблені поливальні мережі водопроводу на зиму підлягають консервації із дотриманням вимог Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово- комунального господарства від 05 липня 1995 року № 30, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 липня 1995 року за № 231/767.

2.17.    Озеленення та збереження зелених насаджень має здійснюватися з дотриманням вимог Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 27 липня 2006 року № 880/12754, а також Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045.

2.18.    Знищення, пошкодження або видалення зелених насаджень, збір квітів, грибів на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів, майданчиків забороняється, крім випадків встановлених законодавством.

2.19.    Утримання пам’яток культурної спадщини здійснюється з урахуванням вимог:

2.19.1.            Закону України «Про охорону культурної спадщини»;

2.19.2.            Закону України «Про охорону археологічної спадщини».

2.20.Утримання об’єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі населених пунктів здійснюється з урахуванням вимог:

2.20.1.            Закону України «Про дорожній рух»;

2.20.2.            Закону України «Про автомобільні дороги»;

2.20.3.            постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 30 «Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами»;

2.20.4.            Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198;

2.20.5.            Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678;

2.20.6.            ДСТУ 3090-95 «Безпека дорожнього руху. Організація робіт з експлуатації міських вулиць і доріг. Загальні положення»;

2.20.7.            ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану»;

2.20.8.            ДБН В.2.3.-5-2017 «Вулиці та дороги населених пунктів».

2.21.    Власник або балансоутримувач об’єкта благоустрою вулично- дорожньої мережі населеного пункту забезпечує утримання такого об’єкта з необхідною кількістю машин, механізмів, спеціалізованої техніки, посипкових матеріалів та реагентів.

2.22.    Власники доріг, вулиць або уповноважені ними підприємства, установи та організації повинні здійснювати їх експлуатаційне утримання з дотриманням вимог чинних нормативно-правових актів щодо дорожнього руху, правил ремонту і утримання вказаних об’єктів, правил користування дорогами і дорожніми спорудами та їх охорони.

2.23. Суб’єкти господарської діяльності, які є власниками земельних ділянок та/або землекористувачами, а також власники та/або користувачі тимчасових споруд, що розташовані в межах «червоних ліній» вулиць і доріг, зобов’язані на закріпленій території:

2.23.1.забезпечувати  належне утримання  та ремонт відповідної території;

2.23.2.утримувати та забезпечувати належний технічний стан охоронної зони інженерних комунікацій, а також відповідно належного утримання інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших елементів дорожніх об’єктів, що використовуються, відповідно до їх функціонального призначення;

2.23.3.у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об’єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об’єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об’єктів або уповноважених ними органів, а також територіальний орган або підрозділ Національної поліції України;

2.23.4.дотримуватись вимог норм і правил щодо охорони дорожніх об’єктів;

2.23.5. утримувати в належному стані зелені насадження;

2.23.6. забезпечити належне утримання естетичного та санітарного стану.

2.24.  У межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється:

2.24.1.розміщувати споруди та об’єкти, крім об’єктів, визначених відповідними державними будівельними нормами і правилами;

2.24.2.смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання,  пошкоджувати зелені насадження;

2.24.3.спалювати сміття, гілля, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;

2.24.4.скидати промислові та меліоративні води в систему дорожнього зливостоку;

2.24.5.встановлювати намети крім політичної агітації  – за погодженням із Фастівською МТГ;

2.24.6.випасати худобу та свійську птицю;

2.24.7.скидати сніг.

2.25.Місця проведення дорожніх робіт з утримання або ремонту об’єктів благоустрою на вулично-дорожній мережі повинні мати відповідне огородження, тимчасові дорожні знаки та належне освітлення в нічний час.

2.26.Власники транспортних засобів мають сприяти уникненню ситуацій, за яких можливе винесення на дорожні об’єкти землі, каміння, будівельних матеріалів, а також засмічення проїзної частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу сипучими матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.

2.27.Усі дорожні об’єкти згідно з їх класифікацією та значенням підлягають інвентаризації, технічному обліку власниками дорожніх об’єктів або уповноваженими ними органами.

2.28.Розміри, форма та розміщення дорожніх знаків повинні відповідати положенням Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, та ДСТУ 4100-2014 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування».

Розміри, форма та колір дорожньої розмітки повинні відповідати положенням Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, та ДСТУ 2587:2010 «Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні умови. Методи контролювання. Правила застосування».

Технічні вимоги до дорожніх світлофорів та їх розміщення визначають згідно з ДСТУ 4092-2002 «Безпека дорожнього руху. Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги, правила застосування та вимоги безпеки».

Дорожні огородження мають відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.3.-25:2009 «Огородження дорожнє тросового типу. Загальні технічні вимоги» та ДСТУ 8751:2017 «Безпека дорожнього руху. Огородження дорожні і напрямні пристрої. Правила використання. Загальні технічні вимоги».

2.29.Обмеження або заборона дорожнього руху під час виконання робіт на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах, тощо здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги».

2.30.Оплата по прибиранню території та за заподіяний збиток дорозі, об’єктам благоустрою, технічним засобам регулювання дорожнього руху – здійснюється власником автотранспорту, що визнаний винуватцем ДТП, відповідно до наданого розрахунку спеціалізованим підприємством або акту виконаних робіт.

2.31.Утримання штучних споруд вулично-дорожньої мережі здійснюється з додержанням вимог Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678, державних норм та правил, інших нормативних актів.

2.32.Обстеження мостів та труб здійснюється згідно з вимогами законодавства та ДБН В 2.3-6-2009 «Мости та труби. Обстеження та випробування».

2.33.    На територіях автостоянок забезпечується додержання Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195, вимог цих Типових правил, встановленого порядку паркування.

2.34.Утримання у належному стані територій автостоянок здійснюють із дотриманням вимог Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 115, Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1342, та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;

2.35.    Роботи з утримання у належному стані територій автостоянок включають:

2.35.1.            очищення, миття, відновлення дорожніх знаків та інформаційних стендів (щитів), утримання схем розміщення місць для стоянки або паркування, в’їздів та виїздів, а також транспортних або пішохідних огорож (у разі наявності);

2.35.2.            систематичне очищення території та під’їзних шляхів від пилу, сміття та листя шляхом їх підмітання та миття;

2.35.3.забезпечення постійного очищення території та під’їзних шляхів від снігу, починаючи з початку снігопаду та від ожеледі, починаючи з моменту її виникнення, і обробки їх фрикційними та іншими протиожеледними матеріалами;

2.35.4.утримання та поточний ремонт дорожнього покриття і під’їзних шляхів, а також систем поверхневого водовідведення у межах території (у разі наявності);

2.35.5.забезпечення функціонування паркувальних автоматів, в’їзних та виїзних терміналів (очищення, миття, фарбування, відновлення їх роботи, заміна окремих деталей, планові обстеження, нагляд за справністю, їх технічна підтримка та програмне забезпечення);

2.35.6.забезпечення утримання та належного функціонування засобів та обладнання зовнішнього освітлення території;

2.35.7.утримання контрольно-пропускного пункту, приміщення для обслуговуючого персоналу, вбиралень, побутових приміщень тощо (у разі наявності);

2.35.8.забезпечення функціонування систем відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їх території і табло із змінною інформацією про наявність вільних місць (у разі їх наявності), яке розташовується на в’їзді;

2.35.9.утримання систем протипожежного захисту та зовнішнього протипожежного водопроводу;

2.35.10.утримання первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння;

2.35.11.утримання зелених насаджень, їх охорона та відновлення.

2.36.    На автостоянках забороняється: засмічувати територію, мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях, розпалювати вогнища, здійснювати  торгівлю, зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття, псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження.

Не допускається засмічення території спеціально відведених автостоянок сміттям, відходами, товарами, тарою, обладнанням тощо.

Автостоянки використовують виключно за цільовим призначенням.

2.37.    Утримання територій пляжів у належному стані має здійснюватися з урахуванням вимог Водного кодексу УкраїниЗакону України «Про благоустрій населених пунктів» і Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195.

2.38.    Утримання кладовищ, а також інших місць поховання здійснюється з урахуванням вимог:

2.38.1.            Закону України «Про поховання та похоронну справу»;

2.38.2.            Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року № 193, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06 вересня 2004 року за № 1113/9712;

2.38.3.            ДСанПіН 2.2.2.028-99 «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України»,  затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 липня 1999 року № 28, а також інших нормативно-правових актів.

2.39. На території  кладовищ забороняється:

  • заїзд на транспорті, окрім спеціалізованої техніки, підприємства, яке обслуговує кладовище;
  • руйнувати надмогильні пам’ятники;
  • проводити висадку і пересадку дерев, палити вогнище, видаляти дерева;
  • викидати побутове сміття на території кладовищ та прилеглій території;
  • проводити вигулювання тварин, випасати худобу та птицю.

2.40. Приватні підприємці, які виконують роботи по встановленню надмогильних споруд та огорож на кладовищах повинні звернутися до  ритуальної служби для придбання талонів на вивіз будівельного та великогабаритного сміття.

2.41. Забороняється встановлення поминальних вінків та пам’ятників у межах міста, крім визначених  для цього місць.

2.42. Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку  здійснюється  з додержанням санітарних і технічних норм, які забезпечують безпечне користування ними. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному технічному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду. Не допускається наявність небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.

2.43. Утримання майданчиків та зон для вигулу домашніх тварин здійснюється з дотриманням вимог статті 30-1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

2.44.    Місця для організації ярмарків та майданчики для сезонної торгівлі утримуються особами, яким зазначені території надаються з метою проведення цих заходів.

2.45.Особи, яким надаються земельні ділянки з метою організації ярмарків та (або) сезонної торгівлі, зобов’язані:

а) укласти договір на вивезення побутових відходів та сміття;

б) встановити сміттєзбірники (урни) для збирання побутових відходів та сміття;

в) забезпечити  прибирання територій власними силами та вивіз опалого листя, снігу, бруду, сміття, а в період ожеледиці проводити обробку територій протиожеледними матеріалами;

г) забезпечити збереження всіх елементів благоустрою, зокрема, зелених насаджень на відведених територіях;

ґ) дотримуватись вимог Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами, Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, санітарних, ветеринарно-санітарних, протипожежних норм та ін.

2.46. Заборонено здійснювати торгівлю у невстановлених  для цього місцях. Особи, які порушують ці вимоги, підлягають притягненню до адміністративної відповідальності.

2.47. Підприємствам, установам організаціям та фізичним особам, що є власниками, балансоутримувачами, орендарями інженерних мереж,  – утримувати люки оглядових колодязів і решіток водоприймачів у належному технічному стані, для забезпечення безпеки дорожнього руху та недопущення травмування пішоходів.

III. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів

3.1.Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні цього об’єкта на умовах договору, укладеного із балансоутримувачем.

3.2.Визначення меж утримання територій, прилеглих до території підприємств, установ, організацій, здійснюється відповідно до розділу VII  цих Правил.

3.3.Визнання обсягів пайової участі підприємств, установ і організацій, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, в утриманні цього об’єкта, здійсню органи місцевого самоврядування за формулою:

ПУрічна = Пз х Сбв х Кф,

де ПУрічна – розмір пайової участі;

Пз – загальна площа території, закріпленої за підприємством, установою, організацією;

Сбв – базова вартість одного квадратного метра земель у межах населеного пункту, визначена у технічній документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів.

Кф – коефіцієнт функціонального використання об’єкта благоустрою, встановлений рішенням виконавчого комітету міської ради.

3.4.       Підприємства, установи і організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:

3.4.1.   забезпечення постійного  прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, з метою утримання  об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані; при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будівлі (споруди), домоволодіння /садиби (в межах належності) – до бордюрного каменю;

3.4.2.   забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із спеціалізованими підприємствами (або власним транспортним засобом на полігон побутових відходів);

3.4.3    регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою (у разі придатності їх до миття) з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх  утримання в належному санітарному стані;

3.4.4    регулярне прибирання контейнерних майданчиків, яка дасть можливість забезпечити їх  утримання в належному санітарному стані;

3.4.5    належне утримання приміщень громадських вбиралень, у тому числі дворових, та вбиралень на кінцевих зупинках громадського транспорту у належному санітарному та технічному стані;

3.4.6    очищення опор ліній електропередач, стовбурів, стовпів, парканів, дерев, будівель, інших елементів благоустрою від оголошень, реклам, вивішених у недозволених місцях;

3.4.7 контроль за станом водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж, колодязів пожежних гідрантів. У разі виявлення відкритих люків або інших недоліків в  утриманні інженерних мереж  про це повідомляють організації, які їх експлуатують для негайного приведення цих мереж у належний стан;

3.4.8    регулярне знищення бур’янів, скошення трави заввишки більше 10 см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та пошкодженого гілля та забезпечення їх видалення. Видалення самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки до 5 см, сухого та пошкодженого гілля та забезпечення їх видалення. Видалення дерев на територіях загального користування здійснювати за рішенням виконавчого комітету на підставі поданої заяви про видалення;

3.4.9    регулярне обстеження власних та прилеглих (закріплених) територій з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, проведення заходів з їх знищення;

3.4.10.            здійснення заходів, що забезпечують збереження зелених насаджень, квітників, газонів;

3.4.11.            проведення протягом року необхідних заходів з боротьби зі шкідниками та хворобами зелених насаджень, а також поширенням сезонних комах і кліщів, що становлять загрозу здоров’ю населення;

3.4.12.            проведення належним чином відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення стану благоустрою;

3.4.13. біля кожного об’єкту громадського призначення встановлюється  урна для сміття, обов’язки з обслуговування якої покладаються на  власника відповідного приміщення або орендаря;

3.4.14.усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкоджень інженерних мереж або наслідків аварій, що сталися з їх вини;

3.4.15.усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

3.5. В закладах громадського харчування обов’язковою є наявність туалету та умивальника в кількості, що відповідає розрахунку у відповідності до кількості відвідувачів та площі приміщень згідно державних будівельних і санітарних норм.

3.6.       Підприємства, установи організації, особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення,світлових покажчиків розміщення пожежних гідрантів, установки з декоративного підсвічування будинків, будівель, споруд, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечувати їх належний режим роботи та технічний стан.

Усі вітрини повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною апаратурою, переважно енергозберігаючою.

На центральних магістралях, проспектах та вулицях населеного пункту має бути забезпечене освітлення вивісок та вітрин.

3.7.Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху та освітлювати квартири житлових будинків.

Вуличне освітлення повинно вмикатися відповідно до встановленого графіка, в залежності від пори року та природних умов.

Розміщення обладнання архітектурно-художнього освітлення на фасаді будівель та споруд здійснюється виключно на підставі згоди власника будівлі або приміщень.

На пішохідних переходах, а також ділянках автомобільних доріг, проспектах, магістралях з високим рівнем небезпеки відключення освітлення у темний час доби забороняється.

3.8. За невиконання зазначених вимог, на власних та закріплених територіях,-  підприємства, установи і організації можуть бути притягнені до відповідальності за порушення цих Правил.

        IV.Вимоги до утримання зелених насаджень на обєктах благоустрою – територіях загального користування

4.1. Утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою-територіях загального користування  здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2006р. № 105, цих Правил, інших нормативно-правових актів.

4.2. Інвентаризацію зелених насаджень здійснюється відповідно до Інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України  від 24.12.2001р. № 226. За матеріалами інвентаризації складається паспорт об’єкта (благоустрою, території підприємств, установ, організацій, інших земельних ділянок, на яких розташовані зелені насадження) затвердженої форми. За даними паспорта складається реєстр зелених насаджень.

Утримання зелених насаджень включає їх охорону, створення нових зелених насаджень, догляд за існуючими, захист від шкідників і хвороб, огляд, капітальний і поточний ремонт, облік, розвиток зелених зон.

4.3. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів Фастівської МТГ,  під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, самовільно висаджених мешканцями поруч з дворами житлових будинків приватного сектору, або які виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, мостів і шляхопроводів.

4.4.Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюється за рахунок коштів залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність чи наданих у постійне користування або в оренду,  – за рахунок коштів їх власників або користувачів.

4.5.Замовники будівництва повинні огороджувати зелені насадження, щоб запобігти їх пошкодженню.

4.6.   На територіях земельних ділянок, відведених під будівництво, та прилеглих територіях відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними, а також знищення бур’янів покладається на керівників підприємств, установ, організацій та громадян, яким земельні ділянки відведені з вказаною метою.

4.7. На території зелених насаджень, газонів та квітників, що знаходяться на землях загального користування,  забороняється:

4.7.1. складувати будь-які матеріали;

4.7.2.  влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;

4.7.3. облаштовувати стоянки або розміщувати автомобілі, мотоцикли, велосипеди та інші транспортні засоби, в тому числі на прибудинкових територіях;

4.7.4. влаштовувати місця для зупинки маршрутних транспортних засобів  або пасажирські площадки;

4.7.5. ходити та влаштовувати ігри на квітниках;

4.7.6.  випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;

4.7.7. підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламоносії та оголошення; підвішувати та фіксувати електропроводи, електрогірлянди та інші предмети, якщо вони можуть пошкодити дерево;

4.7.8. добувати з дерев сік, смолу, робити написи, надрізи, наносити інші механічні пошкодження;

4.7.9. пошкоджувати зелені насадження будь-яким способом: рвати квіти, ламати дерева та чагарники, витоптувати газони, квітники та ін.;

4.7.10. заправляти, ремонтувати, мити транспортні засоби і механізми на прибудинкових територіях, у парках та скверах, інших зелених зонах;

4.7.11. збирати квіти, плоди, насіння та інші складові рослинного походження;

4.7.12. самовільно зносити, пересаджувати зелені насадження, а також здійснювати будівництво, реконструкцію або встановлювати будь-які споруди без відповідної дозвільної документації, відповідних рішень виконавчого комітету Фастівської міської ради та ордерів на видалення зелених насаджень.

4.8. Місця висадки та види нових зелених насаджень визначаються балансоутримувачами.

4.9. Поточне утримання скверів, бульварів, парків та інших об’єктів зеленого господарства загального користування покладається на їх балансоутримувачів. Поточне утримання дерев, клумб, тротуарних газонів, зелених майданчиків прибудинкової території покладається на підприємства і організації житлово-комунального господарства, підприємства, установи, організації (незалежно від форм власності) і громадян – власників будинків – на територіях, прилеглих до їх споруд та будинків.

4.10. Усі роботи з поточного утримання зелених насаджень на територіях, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), проводяться силами і коштами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах зі спеціалізованими підприємствами, які мають техніку та відповідні навики у сфері поводження із зеленими насадженнями.

4.11. Засівання газонів, висадка розсади квітників, обрізання дерев, обробка насаджень проти хвороб і шкідників, а також забезпечення цих робіт матеріалами на об’єктах зеленого господарства, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), проводиться силами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах зі спеціалізованими підприємствами, які мають техніку та відповідні навики у сфері поводження із зеленими насадженнями.

4.12. Під час проведення будь-яких робіт на земельній ділянці, на якій ростуть зелені насадження, виконавцю  таких робіт заборонено:

4.12.1. складати будь-які матеріали;

4.12.2. влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;

4.12.3. використовувати моторні снігоочищувальні машини. Використання їх для прибирання озеленених вулиць та майданів допускається лише в умовах аварійних ситуацій у разі наявності спеціальних направляючих пристроїв, що зменшують пошкодження насаджень від попадання снігу;

4.12.4. обладнувати стоянки або розміщати автомашини, мотоцикли, велосипеди та інші транспортні засоби, у тому числі, якщо це не призводить до пошкодження зелених насаджень, квітників та газонів;

4.12.5. використовувати малі архітектурні форми і тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності не за призначенням;

4.12.6. влаштовувати місця для зупинки маршрутних транспортних засобів або пасажирські майданчики на газонах та зелених зонах;

4.12.7. ходити та влаштовувати ігри на газонах, кататися на ковзанах, санчатах;

4.12.8. знищувати мурашники, ловити птахів і звірів, стріляти у них;

4.12.9. засмічувати і засипати водоймища, допускати виток в них господарсько-побутових стоків, влаштовувати на них загати;

4.12.10. заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми, човни і катери на прибудинкових територіях, газонах, в прибережній смузі водойм, у парках та скверах, інших зелених зонах;

4.12.11. виливати або виводити труби з присадибної ділянки чи території підприємства, установи, організації для витоку рідких відходів, в тому числі каналізаційних та відходів від утримання і забою свійських тварин.

4.13. Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення зелених насаджень, які перебувають в незадовільному стані на вулицях вздовж автомобільних доріг, в лісосмугах, на території скверів, братських могил, меморіальних комплексів, кладовищ, в прибережній смузі водойм, поруч з дворами житлових будинків приватного сектору та будівлями підприємств побуту, торгівлі, іншими – на землях загального користування, а також на території закладів освіти –  покладається на підприємства, що здійснюють утримання таких об’єктів і територій.

4.14. Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення зелених насаджень, які перебувають в незадовільному стані, знищення бур’янів за, покладається на:

4.14.1. на прибудинкових територіях багатоквартирних, кооперативних, відомчих будинків, ОСББ, гуртожитків – на балансоутримувачів, власників, користувачів цих будинків;

4.14.2. на території парків і ринків – підприємства, які їх утримують та користуються на підставі відповідних договорів;

4.14.3. на територіях підприємств – на дані підприємства;

4.14.4. на територіях, відведених під будівництво, та прилеглих до них ділянок, – з дня початку робіт – на замовників будівництва.

4.15. Забороняється самовільне знищення, пошкодження або  видалення зелених насаджень.

Видалення зелених насаджень на території населених пунктів Фастівської МТГ здійснюється за рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради, на підставі ордера, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 р. № 1045 «Про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах».

4.16. Підставою для прийняття рішення про видалення зелених насаджень є заява юридичної чи фізичної особи (далі – заявник) про видалення зелених насаджень до виконавчого комітету Фастівської міської ради.

4.17. Відповідною комісією з питань визначення стану зелених насаджень (далі – комісія) проводиться обстеження зелених насаджень, вказаних у заяві.

Діяльність комісії в частині проведення обстеження зелених насаджень, нарахування відновної вартості (у разі необхідності), оформлення акту обстеження координується  виконавчим комітетом Фастівської міської ради.

4.18. Комісія визначає стан зелених насаджень і складає акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, за зразком Методики визначення відновної вартості зелених насаджень, затвердженої наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 22.08.2012р. № 423.

4.19. Голова комісії готує проєкт рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради про видалення зелених насаджень, в якому зазначається інформація про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню. Виконавчий комітет у місячний строк після надходження проєкту рішення, приймає відповідне рішення і видає наступного дня заявнику його копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

Сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться у випадках, передбачених пунктом 6 Порядку видалення дерев,  кущів, газонів  і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року №1045.

4.20. Ордер на видалення зелених  насаджень  видається не пізніше наступного робочого дня після подання заявником документа про сплату відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

4.21. У разі передачі у власність земельної ділянки, на якій знаходяться зелені насадження, крім випадків безоплатної передачі земельних ділянок у власність громадян, до моменту прийняття рішення міською радою про передачу земельної ділянки у власність  сплачується відновна вартість зелених насаджень.

4.22. Видалення зелених насаджень на території меморіального комплексу та кладовищі здійснюється за рішенням балансоутримувача без сплати їх відновної вартості.

4.23. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.

4.24. Видалення зелених насаджень при встановленні тимчасових споруд та малих архітектурних форм здійснюється на підставі ордера, виданого виконавчим комітетом Фастівської міської ради згідно з актом обстеження зелених насаджень, після сплати відновної вартості.

4.25. Видалення зелених насаджень в межах земельної ділянки, відведеної у власність або користування суб’єктам господарювання для будівництва об’єктів містобудування, а також реконструкції та капітального ремонту будівель  і споруд, об’єктів благоустрою, здійснюється на підставі зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт, що подається до територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції України відповідно до статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

4.26. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень, які підлягають знесенню, здійснюється з подальшим оформленням акта обстеження.

4.27. Обов`язковому відновленню у повному обсязі підлягають зелені насадження після їх видалення під час виконання окремих видів робіт, а саме: ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту, проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі на трансформаторній підстанції і розподільчому пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі, ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

4.28. Санітарна, омолоджуюча та формуюча обрізка дерев не є видаленням зелених насаджень і проводяться за рішенням балансоутримувача без отримання  рішення виконавчого комітету  Фастівської міської ради та оформлення акта обстеження зелених насаджень, відповідно до Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10.04.2006 р. «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах».

4.29.  Проводити обрізку гілля та дерев на територіях вулиць і прилеглих прибудинкових територіях необхідно в осінньо-зимовий період (листопад-березень). Над тротуарами, дорогами необхідно обрізати гілки на висоті 2,5-3 метри від землі. Заборонено складувати обрізане гілля дерев на територіях вулиць, прилеглих до будинків.

4.30. Прибирання гілля після обрізки дерев на протязі трьох днів виконують організації, власники будинків, які виконували ці роботи. 

  1. V. Вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту територій

5.1. Утримання в належному стані будівель та споруд інженерного захисту територій здійснюється їх власниками/балансоутримувачами відповідно до законодавства, цих Правил та інших нормативно-правових актів.

5.2. Утримання споруд інженерного захисту територій від небезпечних геологічних процесів здійснюється з дотриманням вимог:

– постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 1996 року № 1369 «Про інженерний захист територій, об’єктів і споруд від зсувів»;

Правил експлуатації споруд інженерного захисту територій населених пунктів від підтоплення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16 січня 2012 року № 23, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2012 року за № 170/20483;

-ДСТУ-Н Б В.2.5-61:2012 «Настанова з улаштування систем поверхневого водовідведення».

5.3. Утримання фонду захисних споруд цивільного захисту здійснюється відповідно до Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 138.

5.4. Балансоутримувачі будівель та споруд інженерного захисту територій зобов’язані своєчасно здійснювати обстеження, поточний ремонт, капітальний ремонт вказаних будівель, споруд, забезпечувати їх належну та безпечну роботу.

5.5. Роботи по утриманню, ремонту, реконструкції будівель, споруд інженерного захисту території виконуються планово або примусово за відповідними приписами інспекторів з благоустрою.

5.6. Відповідальність за утримання будівель та споруд інженерного захисту територій несуть власники, орендарі, керівники підприємств, установ, організацій та фізичні особи (далі – балансоутримувачі) згідно із законодавством України.

5.7. Відповідальність за належне утримання дренажних природних систем водовідведення та інженерних споруд захисту території від підтоплень, на землях загального користування покладається на  комунальне підприємство, яке забезпечує благоустрій населеного пункту.

5.8. Ливневі канави загального користування та ті, які розташовані на приватних територіях – не підлягають приватизації. При виділенні земельних ділянок для будь-яких потреб необхідно також передбачати наявність території для утримання та обслуговування ливневідвідних канав по обидва боки канави. Ширина такої території не повинна бути меншою, ніж 5 м від краю канави з обох боків.

5.9. Щороку (березень-листопад включно) власники, балансоутримувачі та користувачі земельних ділянок повинні проводити роботи з розчистки ливневідвідних канав.

5.10. Відповідальність за належне утримання ливневідвідних канав покладається на власників, користувачів земельних ділянок.

5.11. Якщо ливневідвідна канава проходить через територію приватної садиби, – то обов’язок із її утримання у належному стані покладається на власника садиби, або осіб, які на даний час там проживають.

  1. VI. Вимоги до санітарного очищення території

6.1. Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються суб’єктом господарювання, який уповноважений на це Фастівською МТГ на конкурсних засадах відповідно до Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1173.

6.2.Зберігання побутових відходів здійснюється згідно з вимогами Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195, та Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року № 133, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1157/19895.

6.3. Роздільне збирання побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їх складі, здійснюється власниками таких відходів з дотриманням вимог:

Закону України «Про відходи»;

Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070;

Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року № 133, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1157/19895;

Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 березня 2017 року № 57, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2017 року за № 505/30373;

Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195;

– Державних будівельних норм «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту» (ДБН Б.2.2-6:2013);

– інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів у сфері поводження з відходами.

6.4. Зберігання вилучених та зібраних небезпечних відходів у складі побутових відходів здійснюється в спеціально організованих відповідно до схеми санітарного очищення населеного пункту місцях їх тимчасового зберігання до передачі їх спеціалізованим організаціям, що мають ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

6.5. Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та оброблення іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини вулиць, тротуарів, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть, підйомів і узвозів у зимовий період здійснюється за нормами та з періодичністю, визначеними Технічними правилами ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затвердженими наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678.

6.6. Власники, балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов’язані:

6.6.1.мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, кригоруби), достатній запас матеріалу для посипання з метою своєчасного проведення протиожеледних заходів;

6.6.2.прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату;

6.6.3.негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи         пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо; огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах; вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби;

6.6.4.повністю розчищати снігові вали над зливостічними колодязями, розміщеними на вулицях і дорогах, з яких сніг не передбачається вивозити на снігозвалище;

6.6.5.очищати від снігу, льоду та бруду оголовки зливостічних колодязів та дощоприймачів у разі сніготанення та на початку весняного періоду;

6.6.6.очищати від снігу, льоду, бруду оголовки колодязів, де розташовані пожежні гідранти, розміщених на вулицях і дорогах.

6.7. Суб’єкти господарювання, громадяни можуть укладати договори з відповідними підприємствами про прибирання, у тому числі механізоване, посипання піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами вулиць, площ, перехресть, тротуарів, закріплених за ними територій або здійснювати ці роботи самостійно.

VII. Розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій територій у числовому значенні

7.1.Межі утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій наведено у Таблиці 1.

 

МЕЖІ
утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій

Таблиця 1

№ з/п Прилегла територія Суб’єкти господарювання, на яких покладається утримання прилеглої території Межі утримання прилеглої території підприємства, установи, організації (не менше)
1 2 3 4
1 Двори, тротуари, покриття проїзної частини проїздів, прибудинкової території житлового фонду ЖК, ЖБК і ОСББ Житловий кооператив, житлово-будівельний кооператив, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку 20 м від межі відведеної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці
2 Двори, тротуари, майданчики, покриття проїжджої частини вулиці, інші території земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам Власники або користувачі земельних ділянок 20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці
3 Території, прилеглі до об’єктів соціальної інфраструктури Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти 15 м від межі земельної ділянки до проїжджої частини вулиці
4 Території, прилеглі до автозаправних станцій Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти 50 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці
5 Території, прилеглі до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти 20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці
6 Території, прилеглі до колективних гаражів Гаражно-будівельні кооперативи 20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці
7 Території, прилеглі до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій Підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці
8 Автобусні зупинки та зупинки маршрутних транспортних засобів і стоянки (місця відстою) маршрутних таксі Відповідні дорожньо-експлуатаційні підприємства або інші суб’єкти господарювання на договірних засадах у радіусі 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці
9 Майданчики для паркування Суб’єкти господарювання, які утримують майданчики для паркування 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці
10 Мости, шляхопроводи, інші штучні споруди, території під шляхопроводами Балансоутримувачі штучних споруд 10 м від периметру споруд
11 Контейнерні майданчики Балансоутримувачі територій, на яких розміщено контейнерні майданчики 5 м від периметру споруди
12 Території, відведені під проектування та забудову Фізичні особи, яким відповідно до законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться 20 м від межі земельної ділянки, яка відведена під проектування та забудову, та до проїжджої частини вулиці
13 Об’єкти зовнішньої реклами Власники об’єктів зовнішньої реклами 2 м від

периметру споруди

 

7.2. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території визначають відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою або власник, якщо територія перебуває у приватній власності.

 

 

VIII. Порядок розміщення малих архітектурних форм, тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності

8.1. Мала архітектурна форма –  це елемент декоративного чи іншого оснащення об’єкта благоустрою відповідно до ч.2 ст.21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

До малих архітектурних форм належать:

альтанки, павільйони, навіси;

паркові арки (аркади) і колони (колонади);

вуличні вази, вазони і амфори;

декоративна та ігрова скульптура;

вуличні меблі (лавки, лави, столи);

сходи, балюстради;

паркові містки;

огорожі, ворота, ґрати;

інформаційні стенди, дошки, вивіски;

інші елементи благоустрою, визначені законодавством.

8.2.Проєктування малих архітектурних форм здійснюється з дотриманням Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198, та ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».

8.3. Кількість розміщуваних малих архітектурних форм визначається залежно від функціонального призначення території і кількості відвідувачів на цій території, виходячи з таких принципів: екологічність, безпека (відсутність гострих кутів), зручність у користуванні, легкість очищення, привабливий зовнішній вигляд.

Розміщення малих архітектурних форм не повинно ускладнювати або унеможливлювати доступ до пожежних гідрантів, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння.

8.4. З метою забезпечення максимально доступного користування територіями загального користування особами з вадами зору малі архітектурні форми треба підбирати яскравих (контрастних) тонів або фарбувати яскравими (контрастними) кольорами, за погодженням із відділом архітектури та містобудування виконавчого комітету.

Для оформлення мобільного і вертикального озеленення застосовують такі види конструкцій: трельяжі, шпалери, перголи, альтанки, квіткарки, вазони, навіси, амфори.

8.5. Садові, паркові лави необхідно розставляти згідно з планами парків, скверів, зелених зон, утримувати їх у справному стані, фарбувати не рідше двох разів на рік. Садові, паркові лави встановлюються та утримуються підприємствами, що утримують відповідні об’єкти благоустрою. Утримання садових, паркових лав включає їх миття, очищення від пилу і снігу, поточний ремонт.

8.6. Розміщення тимчасових споруд (далі – ТС) торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності здійснюється відповідно до   Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068, та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697.

8.7. Кожна стаціонарна ТС має бути забезпечена урною, зовнішнім освітленням та прилеглим покриттям удосконаленого зразка відповідно до вимог законодавства.

8.8. При розміщенні ТС мають бути враховані вимоги щодо пішохідної та транспортної доступності (розвантаження товарів). У разі розміщення ТС на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару будується пішохідна доріжка завширшки не менш як 1,5 метра.

8.9. Біля кожної ТС встановлюється однотипна урна для сміття, обов’язки з обслуговування якої покладаються на її власника або орендаря. Стаціонарні ТС за бажанням власника можуть обладнуватись декоративними елементами, вазонами для квітів тощо.

8.10. Не допускається користування ТС, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власники не дотримуються вимог нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів щодо благоустрою прилеглої території та забезпечення належного утримання та використання інженерного обладнання.

8.11. У зимовий період та  під час ожеледиці, територія закріплена  за малими архітектурними формами,  тимчасовими спорудами торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності повинна прибиратись від снігу та посипатись   піщаною або змішаною сумішшю, оброблюватись іншими дозволеними матеріалами.

8.12. Власниками (орендарями) зазначених у розділі  споруд забезпечується дотримання належного санітарного стану прилеглої території та виконуються роботи по прибиранню снігу, сміття, опалого листя тощо.

IX.Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою

9.1. Контроль у сфері благоустрою Фастівської МТГ спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», «Про відходи» інших нормативно-правових актів, у тому числі цих Правил.

9.2. Самоврядний контроль за станом благоустрою населених пунктів здійснюється відповідно до статті 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та полягає у наступному:

9.2.1. проведення перевірок території;

9.2.2. розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;

9.2.3. участі в обговоренні проєктів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;

9.2.4 подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об’єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів та цих Правил.

9.2.5. проведення перевірки додержання суб’єктами господарювання та фізичними особами законодавства у сфері благоустрою населеного пункту;

9.2.6. вживання заходів щодо зупинення робіт, які проводяться самовільно і порушують стан благоустрою населеного пункту;

9.2.7. здійснення профілактики запобігання порушенням законодавства у сфері благоустрою населеного пункту;

9.2.8 вирішення інших питань в сфері благоустрою.

9.3. Для здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, виконанням вимог цих Правил та правил благоустрою населеного пункту, затверджених органами місцевого самоврядування, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій, Фастівська МТГ відповідно до статті 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» може утворювати інспекції з благоустрою населених пунктів.

9.4. Громадський і самоврядний контроль та нагляд за дотриманням законодавства у сфері благоустрою, у тому числі поводження із ТПВ,  здійснюють уповноважені на це виконавчим органом Фастівської міської ради посадові особи, громадські інспектори та Національна поліція України.

9.5. Посадові особи, які уповноважені виконавчим органом Фастівської міської ради,  здійснюють контроль за виконанням цих Правил та у разі їх порушення складають документи – припис (попередження) чи протокол про адміністративні правопорушення.

      9.6.Органи самоорганізації населення у сфері благоустрою здійснюють:

9.6.1.організацію участі населення у виконанні робіт з благоустрою населених пунктів;

9.6.2.інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів;

9.6.3.вживають заходів щодо укладання договорів мешканцями мікрорайонів на вивіз ТПВ;

9.6.4.здійснюють контроль за виконанням цих Правил мешканцями мікрорайонів;

9.6.5.повідомляють відділення по контролю за благоустроєм, поліцію про виявлені на території мікрорайону порушення цих Правил;

9.6.6. самостійно надають приписи (попередження) та  складають протоколи про адміністративні правопорушення;

9.6.7.внесення в установленому порядку на розгляд органу місцевого самоврядування пропозицій з питань благоустрою населеного пункту;

9.6.8.вирішення інших питань в сфері благоустрою.

9.7.Старости старостинських округів здійснюють:

9.7.1. організацію участі населення у виконанні робіт з благоустрою населених пунктів;

9.7.2.інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів;

9.7.3.вживають заходів щодо укладання договорів мешканцями на вивіз ТПВ;

9.7.4.здійснюють контроль за виконанням цих Правил мешканцями мікрорайонів;

9.7.5.повідомляють відділення по контролю за благоустроєм, поліцію про виявлені порушення цих Правил;

9.7.6. контроль за станом благоустрою відповідно до цих Правил.

9.8. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою, до відповідальності, передбаченої законодавством України, не звільняє їх від обов’язків відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог законодавства України.

9.9. Шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою, у тому числі за порушення у сфері поводження із відходами, підлягає компенсації у повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення незалежно від сплати збору за забруднення довкілля та погіршення якості природних ресурсів у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку методик, розрахунків щодо обрахування шкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичними витратами згідно з пп.11 п.2  ст.10 Закону України “Про благоустрій населених пунктів“, ст.  43 Закону України «Про відходи».

9.10. Громадський контроль у сфері благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до статті 41 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та відповідного Положення.

Громадські інспектори благоустрою :

9.10.1. Беруть участь спільно з працівниками органів державного контролю, інспекторами благоустрою, виконавчим комітетом у проведенні рейдів та перевірок дотримання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства у сфері благоустрою МТГ.

9.10.2. Проводять перевірки, надають приписи (попередження) і складають протоколи про адміністративні правопорушення у сфері благоустрою населених пунктів ;

9.10.3. Надають допомогу інспекторам  благоустрою, старостам старостинських округів  у діяльності із запобігання порушень законодавства про благоустрій населених пунктів.

 

  1. X. Вимоги до здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території

10.1. Утримання прибудинкової території здійснюється з дотриманням вимог Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 року за № 927/11207 .

Для визначення прибудинкових територій багатоквартирних будинків застосовується Національний стандарт України ДСТУ-Н Б Б.2.2-9:2013 «Настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови», затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 лютого 2014 року № 56.

10.2. Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.

10.3. Організація благоустрою присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік як безхазяйне майно або передані в комунальну власність як безхазяйне майно, здійснюється органом місцевого самоврядування.

10.4. Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками.

10.5. Забороняється викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях (контейнерах для сміття, газонах тощо).

10.6. Дороги, проїзди та проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути у вільному доступі, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу. Забороняється самовільно зменшувати нормативну ширину доріг та проїздів.

10.7. Організація благоустрою присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік як безхазяйне майно або передані в комунальну власність як безхазяйне майно чи відумерла спадщина, здійснюється Комунальним підприємством,  відповідальним за благоустрій населеного пункту.

10.8. Забороняється проводити миття та стоянку автотранспорту, складувати будівельні та інші відходи на прилеглій території, чим спричиняти перешкоди для руху пішоходів або захаращення території загального користування.

10.9. Паркування транспортних засобів на внутрішньоквартальних проїздах у безпосередній близькості до будівель здійснюється з врахуванням Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1342.

10.10.    Утримання споруд інженерного захисту територій від небезпечних геологічних процесів здійснюється відповідно до:

– постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 1996 року               № 1369 «Про інженерний захист територій, об’єктів і споруд від зсувів»;

–             Правил експлуатації споруд інженерного захисту територій населених пунктів від підтоплення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16 січня 2012 року № 23, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України від 03 лютого 2012 року за № 170/20483;

–             ДСТУ-Н Б В.2.5-61:2012 «Настанова з улаштування систем поверхневого водовідведення».

10.11. Дворові вбиральні, майданчики для компосту та сміттєзбірники повинні розміщуватись на відстані не ближче 15 м від вікон житлового будинку, 20 м до питного колодязя та не менше 1 м від межі земельних ділянок. Вигрібні ями дворових вбиралень повинні мати бетоновані повинні мати бетоновані водонепроникні стіни та дно, для запобігання потрапляння фекалій в грунт. Необхідно забезпечувати викачування вигребів, по мірі заповнення, спеціальними асенізаційними автомобілями з подальшим скиданням до міських каналізаційних очисних споруд..

10.12. При встановленні будь-яких тимчасових споруд – навісу, сараю, літнього душу, вбиральні та інше, що розміщуються на присадибній земельній ділянці, повинні бути витримані протипожежні відстані до сусідніх будівель і споруд згідно додатку ДБН Б.2.2-12:2019 Планування та забудова територій.

Для догляду за будівлями і здійснення їх поточного ремонту відстань до межі сусідньої ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни треба приймати не менше 1,0 м. При цьому повинно бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок.

10.13. Категорично забороняється вивід каналізації (нечистот) за межі спеціально облаштованих для цього малих очисних споруд (вигрібних ям), потрапляння каналізаційних стоків у прилеглі водойми та сусідні території. Відкачування вигрібних ям потрібно проводити періодично по мірі їх заповнення, здійснювати контроль за їх технічним станом та герметичністю конструкцій.

10.14. Громадяни, що проживають в садибах (індивідуальних житлових  будинках) або ведуть індивідуальне житлове будівництво, зобов’язані:

10.14.1. утримувати свої садиби в належному санітарному стані, викошувати бур’яни та амброзію;

10.14.2. не допускати витоку господарсько-побутових стоків за межі присадибної ділянки на землі загального користування;

10.14.3. підтримувати паркани і огорожі у належному стані, щоб не псувати естетичний вигляд вулиці;

10.14.4. не допускати складування на території вулиць і тротуарів, прилеглій до садиби території побутових відходів, будівельних матеріалів, піску, глини, щебеню та ін., органічних добрив, прибрати їх у 10-денний термін;

10.14.5. не спалювати побутові відходи, у т.ч. сміття, листя, залишки сухої рослинності та гілля дерев на своїх садибах або біля них, що призводить до забруднення повітря;

10.14.6. не забруднювати, не засмічувати і не засипати водойми та ливневідвідні канави поруч із дворами житлових будинків, не допускати витоку в них господарсько-побутових стоків, не влаштовувати на водоймах загати;

10.14.7. своєчасно здійснювати обрізку гілля дерев, що уражене рослиною – напівпаразитом омелою, з метою запобігання її розповсюдження на сусідні дерева;

10.14.8. виконувати вимоги інспекторів благоустрою, голів вуличних, будинкових комітетів та комітетів самоорганізації населення мікрорайонів щодо дотримання цих Правил благоустрою.

 

  1. XI. Утримання домашніх тварин

 

11.1.Власники домашніх тварин зобов’язані:

11.1.1. дотримуватися «Правил утримання домашніх тварин (собак та котів) у м. Фастів», затверджених рішенням Фастівської міської ради №17-XXVII-VI від 05.07.2012 року, а також Правил користування приміщеннями житлових будинків, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 р. №45, стосовно дотримання власником та наймачем (орендарем) квартири правил утримання тварин у домашніх умовах;

11.1.2. утримувати не більше двох дорослих тварин у квартирі, в якій проживає одна сім’я; у приватних будинках кількість тварин, що утримуються, обмежується можливістю забезпечення їм умов утримання (згідно Правил утримання домашніх тварин (собак та котів) у м. Фастів», затверджених рішенням Фастівської міської ради №17-XXVII-VI від 05.07.2012 року);

11.1.3. у квартирах, де проживає кілька сімей, тримати домашніх тварин можливо тільки при згоді усіх мешканців квартири;

11.1.4. створити належні умови утримання собак, котів (у т.ч. місце утримання, харчування), запобігати всіляким стражданням тварин та вжити необхідних заходів для попередження їх втечі;

11.1.5. тримати сторожових собак на привʼязі і відв’язувати їх лише на закритих територіях, що виключає можливість самовільного виходу або втечі тварин, з дотриманням заходів безпеки для людей та інших тварин. На огорожі повинна бути табличка з написом застережного змісту;

11.1.6. утримувати собак на території підприємств, установ, організацій, приватних будинковолодінь в обладнаних місцях (вольєрах) або на прив’язі;

11.1.7. щороку реєструвати домашніх тварин та проводити профілактичні щеплення;

11.1.8. вигулювати собак тільки у визначених місцях, тримати собаку на короткому повідку і в наморднику, крім собак дрібних порід, про що у реєстраційних посвідченнях зроблено відповідну відмітку;

11.1.9. перевозити домашніх тварин усіма видами громадського транспорту з додержанням правил, діючих на даному виді транспорту, при обов’язковому забезпеченні безпеки людей;

11.1.10. не використовувати тварин у видовищних заходах, у спорті, при організації дозвілля з метою отримання прибутку допускається за наявності дозволу на таку діяльність, що видається центральним органом виконавчої влади з питань ветеринарної медицини згідно ст. 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

11.2. Власникам домашніх тварин забороняється:

11.2.1. утримувати домашніх тварин в місцях загального користування – коридорах, сходових площадках, горищах, підвалах, тощо;

11.2.2. забруднювати території загального користування, вигулювати тварин без повідка та намордника, без наявності одноразового пакета та інвентаря для збору екскрементів тварин;

11.2.3. утримувати домашніх тварин незареєстрованими;

11.2.4. продавати домашніх тварин у невстановлених місцях;

11.2.5. викидати трупи домашніх тварин.

11.3. Підприємства, установи та організації, незалежно від форми власності, фізичні особи – підприємці зобов’язані:

11.3.1. слідкувати за своєчасною перереєстрацією, реєстрацією власниками домашніх тварин та додержанням ними цих правил;

11.3.2. повідомляти спеціалізовану бригаду про наявність безпритульних тварин і сприяти виконанню її обов’язків;

11.3.3. тримати підвали, горища та інші підсобні приміщення в будинках закритими або відповідно обладнаними для запобігання проникнення туди тварин.

 

11.4. Виконавчий комітет Фастівської міської ради визначає  необхідну кількість та місця розташування майданчиків та зон для вигулу домашніх тварин, організовуює їх створення і облаштування, що включає в себе встановлення інформаційних табличок, контейнерів для збирання екскрементів домашніх тварин їх власниками та ін.

 

XII.  Планувальні вимоги до встановлення огорож

 

12.1. Огорожі земельних ділянок необхідно встановлювати по межі земельних ділянок, визначених документами на власність земельної ділянки або землекористування.

12.2. Дозволено проектувати огородження як окремих ділянок, так і усієї прибудинкової території садибної забудови. Висота огороджень має бути не більше ніж 2,0 м на межі сусідніх земельних ділянок та не більше ніж 2,5 м на межі з вулицею для забезпечення нормативної інсоляції та провітрювання суміжних територій.

12.3. Встановлення огорожі між суміжними земельними ділянками окремих власників (землекористувачів), конструкція якої передбачає часткове втручання на суміжну земельну ділянку, можливе при умові згоди власника суміжної земельної ділянки.

12.4. У випадку відсутності згоди власника суміжної земельної ділянки огорожа встановлюється у межах власного (орендованого) землекористування.

12.5. У випадках, коли сусідні земельні ділянки відокремлені рослинною смугою, стежкою, рівчаком, каналом, стіною, парканом або іншою спорудою, то власники цих ділянок мають право на їх спільне використання, якщо зовнішні ознаки не вказують на те, що споруда належить лише одному з сусідів.

12.6. Власники сусідніх земельних ділянок можуть користуватися межовими спорудами спільно за домовленістю між ними. Витрати на утримання споруди в належному стані сусіди несуть у рівних частинах. До того часу, поки один із сусідів зацікавлений у подальшому існуванні спільної межової споруди, вона не може бути ліквідована або змінена без його згоди.

12.7. Огорожа зі сторони вулиці, провулку може бути суцільною.

12.8. Заборонено передбачати огорожу багатоквартирних житлових будинків.

12.9. Огорожі підлягають демонтажу, якщо розміщуються протиправно (самовільно встановлені), а саме:

12.9.1. розміщенні з порушенням цих Правил;

12.9.2. що розміщуються з відхиленням від меж земельної ділянки,  яка надана у власність або ж користування;

12.9.3. що розміщенні з порушенням державних будівельних, санітарних та протипожежних норм і правил;

12.9.4. що встановленні з захопленням земель загального користування з істотним порушенням червоних ліній вулиць та провулків;

12.9.5.що встановленні на мережах підземних комунікацій води, газу, електрики та зв’язку;

12.9.6.розміщені на ливневідвідних канавах (траншеях) та створюють перешкоду у відведенні поверхневих і стічних вод.

 

XIII.     Вимоги до поводження з побутовими відходами

 

13.1. Поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів і правил.

13.2.   Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі житлових будинків, земельних ділянок зобов’язані укласти договір з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та  здійснювати оплату таких послуг.

13.3.  Підприємства, установи, організації, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності у сфері поводження з відходами зобов’язані укладати договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об’єкт утворення відходів.

13.4    Збирання та перевезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка обрана на конкурсних засадах, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

13.5.   Під час проектування житлових будинків, громадських, виробничих, складських та інших споруд передбачаються будівництво та облаштування контейнерних майданчиків для роздільного збирання і зберігання побутових відходів, урн для побутових відходів.

13.6. З метою своєчасного збирання побутових відходів, створення безпечних умов для їх зберігання, вивезення з житлових масивів і внутрішньодворових територій, доріг загального користування та інших об’єктів благоустрою населених пунктів і проведення масових заходів обладнуються контейнерні майданчики, урни для побутових відходів.

Місця (майданчики) для розміщення на прибудинкових територіях контейнерів для збору твердих побутових відходів визначаються управителем багатоквартирного житлового будинку, а у разі необхідності – рішенням зборів мешканців житлового будинку   і узгоджуються із суб’єктами господарювання, що здійснює вивіз відходів. Майданчики для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів обов’язково повинні мати тверде покриття та огорожу.

13.7.Роздільне збирання побутових відходів є пріоритетним напрямком санітарного очищення та обов’язкове на об’єктах з відособленою територією (пляжі, ринки, вокзали, парки, сквери та інші місця масового перебування населення).

13.8. У разі роздільного збирання побутових відходів відбір вторинної сировини з відходів, що зібрані у контейнери або завантажені у сміттєвози дозволяється тільки на підприємствах сортування та переробки відходів відповідно до вимог законодавства про відходи та санітарного законодавства.

13.9. Великогабаритні та ремонтні відходи у складі побутових відходів мають збиратися окремо від інших видів побутових відходів.

13.10.     Небезпечні відходи у складі побутових відходів збираються окремо від інших видів побутових відходів, а також мають відокремлюватися на етапі збирання чи сортування та передаватися спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

13.11.  Під час зберігання побутових відходів у контейнерах повинна бути виключена можливість їх загнивання, розкладання, розвіювання та розпилювання. Термін зберігання в холодний період року (при середньодобовій температурі -5°С і нижче) повинен бути не більше ніж три доби, а в теплий період року (при середньодобовій температурі більше ніж +5°С) – не більше ніж одна доба (щоденне перевезення).

13.12.    Перевезення великогабаритних і ремонтних відходів необхідно проводити по мірі їх утворення, але не рідше одного разу на тиждень.

У разі роздільного збирання, перевезення окремих складових побутових відходів, що не загнивають та не утворюють неприємних запахів, допускається здійснювати рідше, за графіками, узгодженими з виконавцем послуг з перевезення відходів та власником чи балансоутримувачем об’єктів благоустрою.

13.13.    Виконавці послуг з перевезення побутових відходів зобов’язані інформувати населення про графік перевезення побутових відходів. Графіки руху спецавтотранспорту для збору побутових відходів розробляються суб’єктами господарювання, що здійснюють вивіз відходів.

13.14.   Рідкі відходи (фекалії, сеча, помиї), що утворюються у житлових та громадських будівлях і спорудах за відсутності централізованого водопостачання та водовідведення слід зберігати у вигрібних ямах (вигребах).

13.15. У разі наявності дворових вбиралень вигрібна яма може бути спільною.

13.16.  Вигріб повинен бути водонепроникним та мати щільно прилягаючу кришку. Об’єм вигребу розраховується виходячи з чисельності населення, що ним користується.

13.17.Вигреби необхідно очищати по мірі їх заповнення. Вивіз або перевезення рідких відходів здійснюється лише на очисні споруди. Розміщення їх на території приватних володінь, а також використання їх у якості добрива в сільському господарстві забороняється.

13.18. Вигреби повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м.

13.19.На території приватної садиби місце розміщення вигребу визначається власником садиби, відповідно до діючих норм та правил.

13.20. На території масового скупчення і відвідування громадян (парки, сквери, торгово-розважальні комплекси тощо) повинні влаштовуватись громадські вбиральні відповідно до вимог санітарного законодавства з розрахунку один санітарно-технічний прилад на 500 осіб.

13.21. На період проведення масових громадських заходів (мітинги, концерти, спортивні змагання тощо) місця їх проведення необхідно додатково забезпечити контейнерами для зберігання побутових відходів та санітарно-технічними приладами (туалети, умивальники) із запасами питної води та герметичними ємностями для збору рідких відходів з розрахунку на чисельність громадян, що беруть участь у заходах за нормами утворення відходів і водоспоживання.

13.22.  Перевезення побутових відходів необхідно здійснювати спеціально обладнаними для цього транспортними засобами (сміттєвозами, асенізаційними машинами тощо), що виключають можливість їх розвіювання, розсипання, розливання та розпилення, а також забезпечують зручність під час їх завантаження та вивантаження.

13.23.Видалення побутових відходів обов’язково повинно включати їх оброблення (перероблення) шляхом промислового сортування з подальшим перевезенням вторинної сировини та неутилізованої складової до місць чи об’єктів утилізації, знешкодження або захоронення відповідно до вимог законодавства про відходи та санітарного законодавства.

13.24.Орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах визначає виконавця послуг з поводження із побутовими відходами з певної території населеного пункту.

13.25. Термічне оброблення (спалювання) побутових відходів на території Фастівської МТГ заборонено, за винятком отриманого дозволу та на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах.

13.26. Спалювання побутових відходів дозволяється лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової та/або електричної енергії.

13.27.Вивіз твердих та рідких побутових відходів у не встановлені для цього місця (поля, городи, лісосмуги тощо) категорично  заборонено.

13.28.Особи, на яких покладено обов’язок по встановленню урн, зобов’язані утримувати їх у справному, естетичному стані, очищати від сміття в міру їх наповнення, але не менше ніж один раз на добу, у разі стійкого забруднення – промивати.

13.29. Підприємства, організації, установи, фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані забезпечити розміщення сміттєзбірників (урн, контейнерів) для накопичення сміття та твердих побутових відходів на об’єктах благоустрою, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами та цими Правилами.

13.30.Підприємства, організації та  установи, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, а також  фізичні особи притягуються до відповідальності у разі викидання будь яких видів відходів у не встановлених для цього місцях.

13.31.Власник чи балансоутримувач контейнерів для зберігання побутових відходів зобов’язаний проводити їх миття та дезінфекцію засобами, дозволеними до використання МОЗ України в цій сфері, в літній період року – не рідше одного разу на 10 діб, а в інші періоди року – не рідше одного разу на місяць. Дезінфікувати сміттєзбірники (крім урн) та місця їх розташування необхідно у радіусі 1,5 м.

13.32.Забороняється заповнювати контейнерні ємкості для збору ТПВ палаючими або тліючими відходами, снігом, льодом, великогабаритними предметами, а також відходами, що можуть псувати контейнери та спецавтотранспорт.

13.33.Спеціальні майданчики для розміщення контейнерів чи сміттєзбірників повинні  мати тверде покриття та бути обладнані навісами, із зручним під’їздом (очищеним від снігу та льоду в зимовий період) для спеціалізованого транспорту, огороджені з 3-х сторін сіткою, бетонною, металевою огорожею не нижче 2 м та відповідати Державним санітарним нормам та правилам утримання територій населених місць, що затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України 17.03.2011 №145.

13.34. Контейнерні майданчики повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення відповідно до діючих норм.

 

XIV. Порядок розміщення, утримання об’єктів зовнішньої реклами

 

14.1. Рекламні засоби (спеціальні конструкції) розташовуються на підставі дозволів на розміщення зовнішньої реклами, виданих на підставі рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради.

14.2. Розміщення тимчасових об’єктів зовнішньої реклами (афіша, об’ява, тощо) здійснюється на підставі дозволу комунального підприємства Фастівської міської ради, до сфери обв’язків якого належить надання таких дозволів. Рекламорозповсюджувач сплачує кошти за розміщення рекламних засобів відповідно до  рішення органу місцевого самоврядування.

14.3. На період відсутності реклами на товари та послуги, рекламні засоби повинні бути заповненні соціальною рекламою, виготовленою за рахунок рекламорозповсюджувача.

14.4. Проведення робіт, пов’язаних з розташуванням (монтажем, реконструкцією, перенесенням, демонтажем) рекламних засобів, в межах Фастівської  МТГ, здійснюється на підставі дозволів на проведення цих робіт у встановленому виконавчим комітетом Фастівської міської ради порядку.

14.5. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів в межах Фастівської МТГ, виконуються з дотриманням правил техніки безпеки, цих  Правил, ДБН, проєкту (схеми) організації дорожнього руху, правил проведення робіт в охоронних зонах інженерних мереж із забезпеченням захисту комунікацій під час проведення цих робіт.

14.6.    Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів в межах Фастівської МТГ, виконуються з обов’язковим відновленням благоустрою місця (території, споруди) у передбачений дозволом строк. Підключення рекламних засобів до існуючих мереж зовнішнього освітлення здійснюється відповідно до вимог, передбачених чинним законодавством.

14.7.У разі проведення робіт, пов’язаних з розташуванням рекламних засобів, на територіях з твердим покриттям (трав’яним покровом) і необхідністю проведення земляних робіт виконується попередня підготовка, яка гарантує максимальне збереження твердого покриття (трав’яного покрову) та необхідну якість його відновлення з використанням аналогічного матеріалу покриття за технологією, яка гарантує його належну якість та відсутність осідання ґрунту.

14.8.Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів, вважаються закінченими, якщо проведено відновлення твердого покриття, трав’яного покрову, вивезено зайвий грунт, сміття, залишки матеріалів та виконано у повному обсязі інші роботи з відновлення благоустрою.

14.9.    Проведення робіт з розташування рекламного засобу з порушенням визначеного дозволом місця їх проведення (визначеного місця розташування рекламного засобу), в тому числі при короткостроковому розміщенні зовнішньої реклами, тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством, що не звільняє розповсюджувача зовнішньої реклами від відшкодування шкоди, завданої об’єкту благоустрою МТГ, та виконання робіт щодо повного відновлення порушених елементів благоустрою цього об’єкта.

14.10.  Великорозмірні рекламні засоби розташовуються відповідно до комплексного плану благоустрою площі, проспекту, вулиці на одному рівні від горизонтальної поверхні ґрунту (дорожнього покриття) та на однаковій відстані від доріг.

14.11.  Розміщення зовнішньої реклами на пам’ятках історії та архітектури і в межах зон охорони таких пам’яток дозволяється за погодженням з органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини. Розміщення зовнішньої реклами на пам’ятках містобудування та архітектури місцевого значення, а також в межах їх охоронних зон обмежено збереженням зовнішнього вигляду архітектурно-історичних ансамблів.

14.12. Рекламні засоби не повинні створювати перешкоди руху пішоходів і транспорту, механізованому прибиранню вулиць, обслуговуванню інженерних мереж і споруд, викошуванню газонів.

14.13.  Освітлення зовнішньої реклами повинно бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків.

14.14.  Освітлення зовнішньої реклами повинно виконуватися енергозберігаючими приладами.

14.15.  Рекламні засоби не повинні виступати джерелами шуму, вібрації,  електромагнітних та інших випромінювань чи полів з порушенням діючих санітарних норм.

14.16.  Дистанція між великорозмірними рекламними засобами, встановленими вздовж проїзної частини вулиць і доріг, повинна бути не менше двократної відстані між сусідніми опорами контактної мережі (зовнішнього освітлення) і не менше однократної відстані для конструкцій міського (сіті) формату.

14.17.  При розміщенні рекламних засобів поблизу перехресть, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування повинна забезпечуватись видимість дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування.

14.18. Опори наземної зовнішньої реклами, що розташована вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, повинні мати вертикальну дорожню розмітку, нанесену світлоповертаючими матеріалами, заввишки до 2 метрів від поверхні землі. Нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття. У місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.

14.19.  Рекламні засоби, які розташовуються на будинках (у тому числі на дахах) і впритул до них, не повинні вступати у візуальний конфлікт з архітектурою цього будинку та суттєво міняти вигляд їхній фасадів. Колір вивіски слід підбирати з врахуванням кольорової гами вивісок, які вже висять на цьому ж фасаді.

14.20.  Забороняється розташування рекламних засобів:

14.20.1. на пішохідних доріжках;

14.20.2. на територіях пам’яток садово-паркового мистецтва, природних заповідників, парків, на квітниках та деревах.

14.21.  Забороняється розміщення друкованої реклами безпосередньо на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, стовпах та деревах, незалежно від форми власності.

14.22. Місця розташування рекламних засобів повинні утримуватися в належному санітарно-технічному стані з забезпеченням їх своєчасного прибирання та впорядкування; при короткостроковому розміщенні зовнішньої реклами у зв’язку з проведенням спеціальних виставкових заходів, рекламних акцій (з розміщенням наземних рекламних засобів) повинен додатково укладатись договір для забезпечення прибирання території.

14.23.  Рекламні засоби повинні мати постійне рекламно-інформаційне заповнення.

14.24.  Матеріали, які використовуються при виготовленні усіх типів рекламних засобів, повинні відповідати сучасним вимогам з якості та екологічної безпеки.

14.25.  Фундаменти рекламних засобів повинні бути заглибленими відповідно до розрахунку проектної організації, а у випадку розміщення на поверхні декоративно оформленими.

14.26.  В зимовий період при насипанні поверхового шару грунту над фундаментом рекламного засобу або відновленні благоустрою при демонтажі рекламного засобу (відновлення після демонтажу фундаменту рекламного засобу) заборонено використовувати змерзлий, кусковий грунт.

14.27.  Великорозмірні рекламні засоби повинні мати екранну монолітну конструкцію (місця з’єднань, частини конструкції, силові елементи, опори, торцеві поверхні, елементи кріплення освітлювальної арматури, місця з’єднання з фундаментом закрито обшивним матеріалом) з двосторонньою інформаційною площиною або мати декоративно оформлену зворотну сторону.

14.28.  Рекламні засоби повинні утримуватись у належному технічному стані з забезпеченням негайного відновлення пошкоджених конструкцій, заміною пошкоджених рекламних сюжетів, своєчасним оновленням зовнішнього вигляду рекламних засобів та рекламних сюжетів.

14.29.  При заміні рекламного сюжету не припускається розташування автотранспортних засобів на трав’яному покритті.

14.30.  Відповідальність за технічний, естетичний стан рекламних засобів, розміщеної реклами, стан благоустрою місць розташування рекламних засобів несе розповсюджувач зовнішньої реклами згідно із законодавством.

14.31.  У випадках укладення договору щодо використання елементів благоустрою на місці розташування рекламного засобу між власником рекламного засобу та утримувачем елементу благоустрою відповідальність за технічний та естетичний стан всього елементу благоустрою несе його утримувач (крім безпосередньо місця розташування рекламного засобу).

14.32.  Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів, без додержання порядку, визначеного виконавчим комітетом Фастівської  міської ради, щодо проведення таких робіт та вимог цих Правил, – вважаються незаконними і тягнуть за собою відповідальність згідно з законодавством.

14.33.  Рекламні засоби, які розташовано з порушенням цих Правил (без дозволів, у разі закінчення терміну дії дозволів – без продовження строку дії, у разі скасування дозволу, з недодержанням визначеної у дозволі конструкції рекламного засобу, недодержання визначеного місця розташування рекламного засобу), а також в інших випадках, визначених у нормативно-правових актах або в договорі про тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів, – підлягають демонтажу в порядку, визначеному  виконавчим комітетом Фастівської міської ради.

14.34.  Шкода, завдана при       розміщенні зовнішньої реклами внаслідок порушення законодавства з благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації у встановленому законодавством порядку.

14.35.  Контроль за додержанням цих Правил, при розміщенні зовнішньої реклами, здійснюють виконавчий комітет міської ради та інші органи відповідно до законодавства.

 

XV.Порядок проведення державних та недержавних загальноміських заходів

15.1. Для проведення масових заходів різних рівнів значення, відповідні виконавчі органи готують розпорядження міського голови.

15.2. Для проведення масових заходів місцевого значення, їх організатори, подають письмове повідомлення на ім’я голови Фастівської міської ради. У повідомленні зазначається мета, форма, місце проведення заходу, маршрут проходження, час його початку та закінчення, передбачувана кількість учасників, прізвище, ім’я, по батькові організаторів, місце їх проживання, номер контактного телефону, дата подачі повідомлення, необхідність (чи відсутність такої) використання звукопідсилюючої апаратури, необхідність підключення до електромережі,  відповідальні за дотримання  техніки безпеки та громадського порядку під час проведення заходу.

15.3. До проведення масових заходів Правила зобов’язують організаторів укладати угоду щодо забезпечення прибирання місця його проведення та вивезення сміття, забезпечення допоміжними засобами (збірно-розбірні подіуми, настили тощо) для збереження зелених насаджень (у тому числі газонів, квітників) від витоптування та пошкодження (крім малолюдних, короткочасних масових заходів, проведення яких гарантує Конституція України та інші чинні нормативно-правові документи).

15.4. Організатори заходів відповідають за дотримання учасниками масових заходів цих Правил, збереження зелених насаджень, приміщень, споруд, будівель, устаткування, меблів, інвентаря та іншого майна у місцях проведення масових заходів.

15.5. За організацію підготовки до проведення масових заходів відповідає заявлений представник організатора, його присутність на місці проведення заходів є обов’язковою під час підготовки та їх проведення. Представники організатора масових заходів повинні мати відповідні посвідчення.

15.6. Масові заходи необхідно завершувати до 23.00 год або раніше, якщо це передбачено обмежувальними заходами відповідно до нормативно-законодавчих актів.

15.7. На місцях проведення масових заходів забороняється самочинне встановлення малих архітектурних форм (кіосків, лотків, навісів, палаток та засобів зовнішньої реклами – рекламних тумб, будь-яких стендів, щитів, панно, екранів, наклейок тощо).

15.8. Контроль за дотриманням організаторами та учасниками загальноміських заходів вимог цих Правил здійснюють визначені виконавчі органи Фастівської МТГ та відповідне комунальне підприємство.

 

ХVI. Дотримання тиші

 

16.1. Підприємства, установи, організації, фізичні та юридичні особи зобов’язані дотримуватися вимоги законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму.

16.2. У вирішенні питання захисту населення від шкідливого впливу шуму підлягають застосування Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

16.3. Підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму та інших фізичних факторів зобов’язані:

1) здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

2) забезпечувати в прилеглих житлових будинках, прилеглих жилих та нежилих приміщеннях дотримання такого рівня шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму, щоб він не проникав за межі відповідного приміщення та не перевищував би 40 ДБА в денний та 30 ДБА в нічний час;

3) додержуватися під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівня звучання та таких рівнів шуму звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, щоб у прилеглих житлових будинках він становив не більше 40 ДБА в денний час і 30 ДБА в нічний час;

4) додержуватися під час роботи підприємств торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), побутового обслуговування, які розташовані в жилих будинках, таких рівнів шуму, щоб у прилеглих жилих будинках і в прилеглих жилих приміщеннях він становив не більше 30 ДБА;

5) вживати заходи щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об’єкти):

– житлових будинках і прибудинкових територіях;

– лікувальних,  будинках-інтернатах, закладах освіти, культури;

– готелях і гуртожитках;

– закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального бізнесу;

– інших будівлях і спорудах, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

– парках, скверах, зонах відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

16.4. Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

16.5. Забороняється:

1) гучний спів, викрики, включення на більше ніж звичайний рівень потужності радіоприймачів, телевізорів, іншого звуковідтворюючого обладнання, створювання шуму при використанні виробничого обладнання та інструментів, вибухових матеріалів та піротехнічних виробів та інших гучномовних установок, створювання іншого шуму на вулицях, в будинках, гуртожитках, на прибудинкових територіях, у зонах відпочинку та інших захищених об’єктах  з 23.00 до 8.00;

2) Забороняється проводити  ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, квартирах  з 21.00 до 9.00, а  також у святкові і неробочі дні – впродовж доби. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово;

3) встановлювати на балконах, лоджіях, відкритих вікнах та сходах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратуру і включати її на значну потужність – протягом доби;

4) стоянка автотранспорту з постійно працюючими двигунами на прибудинкових територіях житлових будинків з 23.00 до 6.00.

5) функціонування літніх (відкритих) майданчиків, павільйонів тощо підприємств сфери послуг торгівельної мережі громадського харчування в зонах, секторах житлових будинків у нічні години доби з 23:00 години вечора до 08:00 години ранку.

16.7. Передбачені вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умови, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умови, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;

3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;

4) надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;

5) попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;

6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;

7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

8) відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, Дня міста, інших свят відповідно до рішення міської ради, проведення спортивних змагань;

9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час, за погодженням із уповноваженим органом місцевого самоврядування.

 

XVII. Обмеження при використанні об’єктів благоустрою

17.1. На об’єктах благоустрою забороняється:

17.1.1. виконувати роботи без дозволу в разі, якщо обов’язковість його отримання передбачена законом;

17.1.2. самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;

17.1.3. вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг;

17.1.4. складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;

17.1.5. самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

17.1.6. встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Національної поліції;

17.1.7. випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях;

17.1.8 здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці);

17.1.9. здійснювати без належного дозволу торгівлю продовольчою чи  непродовольчою групою товарів та надавати побутові послуги;

17.1.10. розміщувати об’єкти зовнішньої реклами без дозволу виконавчого комітету Фастівської міської ради.

17.2. Власник або уповноважені ним особи чи користувачі відповідних споруд, окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнанні витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів, відповідно до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

 

ХVIII. Відповідальність за порушення Правил благоустрою території населених пунктів Фастівської МТГ

18.1. Виконання цих Правил є обов’язковим усіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства.

18.2.Невиконання або порушення передбачених Правилами вимог та обов’язків вважається порушенням цих Правил. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами.

18.3.До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у  порушенні вимог цих Правил, а саме за:

18.3.1. Самовільне скидання всіх видів відходів, грунту тощо у невідведених для цього місцях.

До відповідальності притягуються посадові особи та громадяни, у тому числі іноземці та особи без громадянства, що допустили порушення, а у разі неможливості їх виявлення – посадові особи, власники (орендарі), балансоутримувачі підприємств, за якими закріплені ці території.

18.3.2. Завантаження контейнерів для ТПВ будівельними відходами, металобрухтом.

18.3.3. Неналежне утримання території, у тому числі прилеглої чи  закріпленої.

18.3.4. Забруднення впорядкованої території при перевезенні відходів, сипучих матеріалів автотранспортом та внаслідок виносу болота за колесами автомобілів.

18.3.5. Несвоєчасне вивезення твердих побутових відходів з контейнерних майданчиків.

18.3.6. Несвоєчасне вивезення будівельних відходів з будівельних майданчиків.

18.3.7. Відсутність укладеного договору на вивезення побутових відходів  власником або наймачем, користувачем, у тому числі орендарем, джерел утворення побутових відходів   із виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, визначеним на конкурсних засадах органом місцевого самоврядування.

18.3.8. Засмічення місць загального користування.

18.3.9. Витоки господарсько-побутових стоків, фекалій на впорядковані території, землі загального користування.

18.3.10. Несвоєчасне прибирання снігу з тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, несвоєчасне посипання їх піском, а також скидання снігу на проїжджу частину вулиць.

18.3.11. Посипання тротуарів, які благоустроєні тротурною плиткою, хімічними речовинами, які не передбачені технологією і призводять до пошкодження покриття.

18.3.12. Миття, заправку, ремонт транспортних засобів на проїжджій частині вулиць, тротуарах, у житлових мікрорайонах та у необладнаних для цього місцях.

18.3.13. Несвоєчасне прибирання місця зберігання автомобіля (на вулицях, прибудинкових територіях).

18.3.14. Складування грунту, будівельних та інших матеріалів поза межами будівельного майданчика без відповідного дозволу.

18.3.14. Складування тари, конструкцій, виробів на вулицях, площах, зелених зонах, прибудинкових територіях тощо без належного дозволу.

18.3.16. Відсутність на підземних комунікаціях кришок люків оглядових колодязів і теплових камер.

18.3.17. Наїзди на зелені насадження, газони, тротуари, декоративні огорожі. Зупинка та стоянка автотранспортних засобів, яка ускладнює або унеможливлює утримання об’єктів міського благоустрою тощо.

18.3.18. Забруднення території, вулиці тощо, викликане виконанням будівельних робіт.

18.3.19. Виконання робіт без дозволу в разі, якщо обов’язковість його отримання передбачена законом. Виконання робіт понад встановлені терміни, що зазначені у дозволі.

18.3.20.Не виконання робіт із відновлення благоустрою після проведення робіт із порушення об’єкту благоустрою.

18.3.21. Відсутність освітлення розкопаного місця.

18.3.22. Відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій.

18.3.23. Відновлення благоустрою об’єкта після виконання планових та аварійних робіт з недотриманням вимог проєктно-кошторисної документації або проєкту виконання робіт.

18.3.24. Відсутність урн для сміття на об’єктах, вказаних у цих Правилах.

18.3.25. Забруднення території внаслідок пошкодження об’єктів благоустрою.

18.3.26. Забруднення територій, вулиць тощо, викликане самовільним виконанням будівельних, ремонтно-будівельних робіт без належного дозволу.

18.3.27. Самочинне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійних і тимчасових огорож, риштувань, дорожніх знаків, кіосків, яток стаціонарних, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами та несвоєчасна їх перереєстрація.

18.3.28. Розвішування рекламних оголошень, афіш, агітаційних плакатів на фасадах будинків, споруд, парканах, деревах, стовпах тощо та несвоєчасне зняття агітаційних плакатів.

18.3.29.Неналежне утримання:

1)доріг, вулиць, тротуарів, пішохідних переходів, мостів, шляхопроводів, підземних переходів, пішохідних доріжок;

2)люків оглядових колодязів водопровідних, каналізаційних, зв’язку тощо, дощоприймачів, дренажів, колекторів дощової каналізації, теплових камер.

18.3.30. Незадовільне утримання прибудинкових територій, територій підприємств, установ  і організацій, тимчасових споруд, малих архітектурних форм та прилеглих до них територій:

1) незадовільний  та неестетичний зовнішній вигляд, а також  технічна несправність, невідповідність їх затвердженим паспортам, проєктам, вимогам;

2) незадовільний  та неестетичний зовнішній вигляд постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів вуличного освітлення, домових ліхтарів, стовпів, урн та контейнерів для відходів;

3) кіосків, літніх торгівельних майданчиків, яток стаціонарних, трансформаторних будок, телефонних і електричних шаф, навісів та павільйонів зупинок транспорту;

4) спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, вивісок і вітрин, пам’ятних дошок;

5) будівель і споруд житлового та нежитлового призначення.

18.3.31. Висаджування зелених насаджень, влаштування городів без відповідного погодження.

18.3.32. Спалювання на території МТГ опалого листя, сухої рослинності, будь-яких промислових, будівельних, побутових та інших видів  відходів.

До відповідальності притягуються посадові особи та громадяни, що допустили порушення, а у разі неможливості їх виявлення – посадові особи, власники (орендарі), балансоутримувачі підприємств, за якими закріплені ці території.

18.3.33. Самовільне захоплення території (частини території) об’єкта благоустрою.

18.3.34. Розміщення об’єктів зовнішньої реклами без дозволу виконавчого комітету Фастівської міської ради.

18.3.35. Знищення чи пошкодження елементів благоустрою на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків.

18.3.36.У межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється:

1) розміщувати споруди та об’єкти, крім об’єктів, визначених відповідними державними будівельними нормами і правилами;

2) смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;

3)спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;

4) скидати промислові та меліоративні води в систему дорожнього зливостоку;

5) встановлювати намети,крім політичної агітації,- без погодження із виконавчим комітетом Фастівської міської ради;

6)випасати худобу та свійську птицю.

18.3.37. Неналежне утримання ливневідвідних канав чи траншей, які проходять через територію підприємства, установи, організацію чи приватної садиби.

18.3.38. Винесення на дорожні об’єкти землі, каміння, будівельних матеріалів, а також засмічення проїзної частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу сипучими матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.

18.3.39. Скидання рідких побутових відходів не у спеціально відведених для цього місцях.

18.3.40. Заїзд на транспорті, окрім спеціалізованої техніки, підприємства, яке обслуговує кладовище на територію кладовища.

18.3.41. Руйнування надмогильних пам’ятників.

18.3.42. Проведення висадки і пересадки дерев, паління вогнища, на території кладовища.

18.3.43.Викидання побутового сміття на території кладовищ та прилеглій території;

18.3.44.Вигулювання тварин, випасання худоби та птиці на території кладовища.

18.3.45. Встановлення поминальних вінків та пам’ятників у межах громади, крім визначених  для цього місць.

18.3.46. Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку, яке  здійснюється з порушенням санітарних і технічних норм. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному технічному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду.

18.3.47.  Проведення торгівлі у невизначених для цього місцях.

18.3.48. На території зелених насаджень, газонів та квітників, що знаходяться на землях загального користування,  забороняється:

1) складувати будь-які матеріали;

2) влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;

3) облаштовувати стоянки або розміщувати автомобілі, мотоцикли, велосипеди та інші транспортні засоби, в тому числі на зелених зонах прибудинкових територій;

4) влаштовувати місця для зупинки маршрутних транспортних засобів  або пасажирські площадки;

5) випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;

6) підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламоносії та оголошення; підвішувати та фіксувати електропроводи, електрогірлянди та інші предмети, якщо вони можуть пошкодити дерево;

7) добувати з дерев сік, смолу, робити написи, надрізи, наносити інші механічні пошкодження;

8) пошкоджувати зелені насадження будь-яким способом: рвати квіти, ламати дерева та чагарники, квітники та ін.;

9) заправляти, ремонтувати, мити транспортні засоби і механізми на прибудинкових територіях, у парках та скверах, інших зелених зонах;

10) самовільно зносити, пересаджувати зелені насадження, а також здійснювати будівництво, реконструкцію або встановлювати будь-які споруди без відповідної дозвільної документації, рішень міської ради, її виконавчого комітету та ордера на видалення зелених насаджень.

18.3.49.Неналежне утримання прибудинкової  території багатоквартирного житлового будинку та прилеглої до нього території, а саме за :

1) самовільне переобладнання та перепланування житлових будинків, житлових приміщень, балконів і лоджій, використання їх не за призначенням;

2) незадовільний стан утримання та ремонту фасадів, цоколів, будинкових вказівників та вказівників вулиць;

3) незадовільний стан освітлення входів та місць загального користування житлових будинків та прибудинкових територій;

4) незадовільний стан утримання та ремонту твердого покриття прибудинкових територій;

5) незадовільний стан утримання та ремонту контейнерів для збору відходів, урн тощо та контейнерних майданчиків;

6) незадовільний стан утримання та ремонту зливостоків і дренажів;

7) незадовільний стан утримання та ремонту дитячих,  спортивних і господарчих майданчиків.

8) незадовільний стан утримання та ремонту пандусів.

18.3.50. Неналежне розміщення та утримання вивісок.

18.3.51.Знищення чи пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення населених пунктів, а саме за:

1) порушення в утриманні зелених насаджень на прибудинкових територіях;

2) оголення коренів дерев та руйнування схилів і підпірних стінок;

3) складання обрізаного гілля дерев на територіях вулиць, прилеглих до будинків, а також на землях загального користування.

18.3.52.Самовільне встановлення об’єктів зовнішньої реклами, торговельних лотків, павільйонів, кіосків тощо.

18.3.53. Встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху без погодження з органом місцевого самоврядування та відповідними органами Національної поліції;

18.3.54. Випасання худоби, вигулювання та дресирування тварин у не відведених для цього місцях.

18.3.55. Ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці).

18.3.56. Самовільне підключення  до мереж водопостачання та мереж водовідведення.

18.4. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, до відповідальності, передбаченої законом, не звільняє їх від обов’язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог цих Правил та   законодавства про благоустрій.

18.5. Відповідальність за порушення цих Правил, скоєні неповнолітніми, визначається відповідно до ст.13 КУпАП.

18.6.Припис (попередження) та протокол про адміністративне правопорушення , що підтверджує факт порушення цих Правил, мають право складати і надавати  порушнику уповноважені  посадові особи, підприємств, установ, організацій, що наділені такими повноваженнями згідно цих Правил, КУпАП, уповноважені на те виконавчим комітетом Фастівської міської ради та нормами чинного законодавства.

Особи, які запрошуються на засідання адміністративної комісії можуть бути проінформовані також шляхом повідомлень у місцевих ЗМІ та у соціальних мережах. Такі особи вважаються повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду адміністративної справи адміністративною комісією при виконавчому комітеті Фастівської міської ради.

18.7. Громадяни, юридичні особи та суб’єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність за відсутність договору на вивіз ТПВ та невиконання умов договору на вивіз ТПВ.

18.8. Посадові особи підприємств, установ, організацій, а також фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, а також громадяни, у тому числі іноземні та особи без громадянства,  несуть відповідальність за невиконання заходів із благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених територіях відповідно до закону.

Відповідальність за незабезпечення заходів із благоустрою, покладається на власника об’єкта благоустрою (балансоутримувача), або орендаря, якщо про це зазначено у договорі оренди.

18.9. Якщо під час перевірки виявлено порушення вимог цих Правил або виявлені причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, уповноважена посадова особа чи громадський інспектор благоустрою, у межах наданих повноважень, зобов’язана скласти: документи реагування на усунення порушення (припис, протокол), що є обов’язковими для виконання у визначений термін особами, відповідальними за утримання об’єктів благоустрою.

18.10.У приписі (попередженні) зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала припис, прізвище, ім’я та по батькові особу, на яку складений припис (попередження) та надаються терміни для усунення  порушень.

Припис (попередження) підписується особою, яка його склала.

У разі відмови особи отримати припис,  про це робиться запис чи відмітка.

18.11.Інформація про складання припису (попередження), може бути повідомлена особі, щодо якої складено припис, у телефонному режимі, про що зазначається у приписі.

18.12.Припис (попередження) є обов’язковим для виконання.

18.13.За невиконання вимог припису (попередження) складається протокол про адміністративне правопорушення.

18.14. У разі необхідності та з метою забезпечення виконання вимог цих Правил, уповноважена посадова особа, громадський інспектор звертається до територіального органу Національної поліції  України, який відповідно до своїх обов’язків та наданих повноважень у сфері благоустрою сприяє дотриманню вимог чинного законодавства наступним чином:

1) надає  допомогу уповноваженій посадовій особі, громадському інспектору благоустрою, якщо їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників;

2) встановлює особу правопорушника;

3) проводить вилучення товару;

4) складає протокол про адміністративне правопорушення.

5) надає допомогу при встановлення особи правопорушника, якщо правопорушник відмовляється надати інформацію, необхідну для складання протоколу про адміністративне правопорушення.

18.15. При вчиненні однією посадовою чи фізичною особою двох або більше адміністративних правопорушень протокол про вчинення адміністративного правопорушення складається за кожне правопорушення окремо.

18.16. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються відомості про особу, яка здійснила порушення. Протокол підписують особа, яка його склала, і особа, яка вчинила адміністративне правопорушення. При наявності свідків протокол можуть підписувати також і ці особи.

18.17. У разі відмови особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, у ньому робиться відповідний запис. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. При складанні протоколу особі, яка здійснила правопорушення, роз’яснюються її права і обов’язки, передбачені ст.268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.

18.19. У п’ятиденний термін після складення, протокол надсилається на розгляд до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Фастівської міської ради.

18.20.Справи про адміністративні правопорушення розглядає адміністративна комісія. На засідання адміністративної комісії запрошуються особи, відносно яких складено протокол про адміністративне правопорушення. Повідомлення про запрошення особи на засідання адміністративної комісії можуть вручатись особисто, розміщуватись на офіційному сайті Фастівської міської ради,  а також у  соціальних мережах. При цьому, така особа,  вважається повідомлена належним чином.

18.21. Особи, винні у їх порушенні цих Правил, зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно. У виняткових випадках, коли усунення зазначених наслідків пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, – термін усунення порушення може бути збільшено до  одного місяця.

Розділ ХIX. Відшкодування шкоди та збитків заподіяних об’єктам благоустрою

 

19.1. У разі заподіяння фізичною чи юридичною особою майнової шкоди об’єкту благоустрою під час вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП, посадова особа, яка виявила порушення, складає протокол про вчинення особою адміністративного правопорушення та повідомляє балансоутримувача, власника про виявлене порушення.

19.2. У разі, коли особи, винні у порушенні цих Правил, не виконують обов’язок щодо усунення наслідків порушення у встановлений строк, балансоутримувач об’єкта або елементу благоустрою має право здійснити усунення наслідків порушення цих Правил власними силами або шляхом укладення відповідного договору, залучивши для виконання робіт третіх осіб. У такому випадку балансоутримувач має право на відшкодування витрат (збитків), понесених у зв’язку з усуненням наслідків порушення вимог цих Правил.

19.3. Збитки, завдані об’єкту благоустрою в результаті порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів та/або цих Правил підлягають відшкодуванню в установленому порядку. Оцінка завданих збитків проводиться балансоутримувачем.

19.4. Відновна вартість об’єктів благоустрою визначається порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 826 “Про затвердження Порядку визначення відновної вартості об’єктів благоустрою“ та згідно з Методикою визначення відновної вартості об’єкта благоустрою, затвердженої наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 03.11.12008 № 326 або іншими нормативно-правовими документами.

19.5. Шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс, методик, розрахунків щодо обрахування шкоди. Відсутність таких такс, методик, розрахунків не може бути підставою для відмови у відшкодуванні шкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичними витратами .

19.6. Контроль за дотриманням порядку відшкодування майнової шкоди, заподіяної при проведенні на об’єктах благоустрою самовільних робіт, здійснюють балансоутримувачі об’єктів благоустрою.

 

ХХ. Заключні положення

 

20.1. Власник (балансоутримувач) відповідає за технічний і санітарний стан територій, будівель та приміщень, наданих в оренду, якщо інше не передбачено угодою з орендарем.

20.2. Перелік посадових осіб, уповноважених здійснювати контроль за станом благоустрою на території населеного пункту, передбачений цими Правилами та чинним законодавством України.

20.3. Зміни та доповнення до цих Правил вносяться на підставі рішення Фастівської міської ради.

 

Секретар міської ради                                                                Л.І.Рудяк

 

 

ЗМІСТ

  1. I. Загальні положення……………………………………………….…………………………….2

 

ІІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою…………………………………………………………………………………….…..4

 

Ш. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів……………………………………………………….……..…13

 

IV.Вимоги до утримання зелених насаджень на обєктах благоустрою територіях загального користування……………………………………………………………………..…16

 

  1. V. Вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту територій…………………………………………………………………………………………..21

 

  1. VI. Вимоги до санітарного очищення території………………………………………….……22

VII. Розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій територій у числовому значенні…………………………………………………………………….…………24

VIII. Порядок розміщення малих архітектурних форм, тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності……………………………………………….……27

IX.Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою………..…….……29

  1. X. Вимоги до здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території…………………………………………………………………………………….……..32
  2. XI. Утримання домашніх тварин…………………………………………………………….…34

 

XII.  Планувальні вимоги до встановлення огорож………………………………………….36

 

XIII.   Вимоги до поводження з побутовими відходами…………………………………..…37

 

XIV. Порядок розміщення, утримання об’єктів зовнішньої реклами……………….……41

 

XV.Порядок проведення державних та недержавних загальноміських заходів………………………………………………………………………………………………46

 

ХVI. Дотримання тиші……………………………………………………………………………47

 

XVII.Обмеження при використанні об’єктів благоустрою…………………………….……49

 

XVIII. Відповідальність за порушення Правил благоустрою території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади …………………………………..…..50

 

ХIX. Відшкодування шкоди та збитків заподіяних об’єктам благоустрою………………………………………………………………………………………..57

 

ХХ. Заключні положення………………………………………………………………….…….58

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЄКТУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТУ

 

Відповідно до ст.9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» повідомляємо, що 19.03.2021 року оприлюднюється проєкт регуляторного акту та аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Фастівської міської ради «Про затвердження правил благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади».

Даний проєкт розроблений з метою створення умов для практичної реалізації Закону України «Про благоустрій населених пунктів», визначення правових, економічних, екологічних, соціальних та організаційних засад благоустрою території Фастівської МТГ, визначення порядку здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою та встановлення вимог до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів.

Проєкт регуляторного акта та відповідний АРВ оприлюднено на офіційному сайті міської ради та її виконавчих органів в розділі «ЕКОНОМІКА / Регуляторна політика / 7. Оприлюднення нових проєктів регуляторних актів для проведення обговорень за участю представників громадськості» (http://fastiv-rada.gov.ua/7-opryliudnennia-novykh-proektiv-rehuliatornykh-aktiv-dlia-provedennia-obhovoren-za-uchastiu-predstavnykiv-hromadskosti/).

Зауваження та пропозиції приймаються у письмовому вигляді від фізичних та юридичних осіб їх об’єднань в місячний термін з дня опублікування проєкту регуляторного акту за адресою: 08500, м.Фастів пл.Соборна,1, каб.316 – тел. 04565 6-23-68 (відділ житлово-комунального господарства), каб.111 – 04565 6-02-14 (відділ звернення громадян), каб. 306 – 04565 6-13-95 (загальний відділ).

 

19.03.2021 року

 

 

 

 

 

Аналіз регуляторного впливу

проєкту рішення Фастівської міської ради

«Про затвердження правил благоустрою на території населених пунктів  Фастівської міської територіальної громади»

 

І. Визначення проблеми

 

У зв’язку із утворенням Фастівської міської територіальної громади, виникла необхідність врегулювання питання у сфері благоустрою території всіх населених пунктів, що входять до складу територіальної громади.

Так, на території населених пунктів, що входять до складу Фастівської міської  територіальної громади,  або взагалі відсутні Правила благоустрою, або діють Правила благоустрою, які затверджені ще сільськими радами, повноваження яких припинено, а на території міста Фастова діють Правила благоустрою,  які затверджені рішенням Фастівської міської ради №24-XIII-VII від 26.05.2016 року, а тому деякі норми яких є застарілими та потребують оновлення та вдосконалення.

Правила благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади   (надалі – Правила) – нормативно-правовий документ, яким установлюються загальні  вимоги щодо благоустрою території всіх населених пунктів Фастівської міської територіальної громади (надалі – Фастівська МТГ) і є обов’язковими для виконання на території населених пунктів, які входять до складу громади, всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, органами самоорганізації населення, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства.

Правила розробленні відповідно до Типових правил благоустрою території населеного пункту, Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про відходи» та  інших нормативно-правових актів і спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, і є обов’язковими для виконання на території та населених пунктів, що входять до складу Фастівської МТГ.

Зокрема, надзвичайно актуальною залишається проблема укладання договорів на вивезення  побутових відходів із жителями громади.

Так, кількість укладених договорів на території міста Фастова має наступні показники:

Назва мікрорайону Кіс-ть всього садиб Кіс-ть укладених договорів 15.03.21 % укладених договорів
Завокзалля 2276 1209 53%
Журавлівка 754 258 34%
Заріччя 1627 738 45%
Кадлубиця 1060 479 45%
Казнівка 2167 1057 49%
Потіївка 252 115 46%
Снігурівка 1055 477 45%
Фастів-2 532 259 49%
Центр 2717 592 22%
ВСЬОГО: 12440 5184 42%

 

По інших населених пунктах Фастівської МТГ відсоток укладених договорів на надання послуг із вивезення ТПВ у середньому становить від 15%-40%.

Діючі Правила благоустрою не забезпечують в повному обсязі виконання вимог чинних нормативно-правових актів у сфері благоустрою, певні норми є застарілими, а також тому не можуть повною мірою регулювати відносини, що виникають у сфері благоустрою.

Цим регуляторним актом пропонується розв’язати такі проблеми як:

– відсутність переліку чітко встановлених правил і норм поведінки юридичних та фізичних осіб у сфері благоустрою, а також комплексу заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у ньому;

– неналежне утримання об’єктів та елементів благоустрою;

– наявність стихійних сміттєвих звалищ, розміщення будівельних матеріалів на прибудинкових територіях, територіях житлової та громадської забудови;

– відсутність у юридичних та фізичних осіб договорів на надання послуг з вивезення побутових відходів, що призводить до утворення стихійних сміттєзвалищ та забруднення навколишнього природного середовища, порушенням санітарних норм і правил;

– самовільне знищення дерев, кущів та інших зелених насаджень;

– невиконання робіт з відновлення благоустрою після проведення земляних та інших ремонтних робіт;

– паркуванням транспортних засобів на територіях зелених зон (газонах, квітниках, клумбах);

– неможливістю притягнення осіб до адміністративної відповідальності, винних у порушенні Правил благоустрою, через відсутність, недосконалість або двозначність тлумачення такої норми.

Причинами та умовами виникнення зазначених проблем є:

– недостатнє регулювання відносин у сфері благоустрою;

– відсутність чіткого нормативного регулювання прав та обов’язків суб’єктів господарювання у сфері благоустрою, а є лише банкетні норми, які відсилають до тих чи інших нормативних актів;

– відсутні чіткі та однозначні норми та правила поведінки, які б забезпечували належним чином утримання об’єктів та елементів благоустрою;

– відсутність чітких норм і правил за невиконання яких передбачена адміністративна відповідальність;

– чітко встановлених норм, які б регулювали процедуру компенсації шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою;

– відсутність стимулів для дбайливого ставлення до об’єктів благоустрою.

Вищезазначені проблеми справляють негативний вплив на жителів громади, яким не забезпечується сприятливе для  життєдіяльності середовище, у тому числі захист довкілля, належний санітарний стан, збереження об’єктів та елементів благоустрою.

Негативного впливу зазнають також суб’єкти господарювання. Порушення Правил благоустрою призводить до зменшення ефективності від господарської діяльності, зокрема, через розриття, захаращення доріг та проїздів, накопичення відходів, що заважають проїзду комунальних, аварійних та рятувальних машин.

А отже, виникла необхідність прийняття нормативного документа, який буде поширюватись на території всієї Фастівської МТГ, який регулював би відносини у сфері благоустрою та дозволив би формувати прозорі вимоги щодо проведення в усіх населених пунктах єдиної політики з підтримки благоустрою, раціонального використання ресурсів Фастівської МТГ, захисту довкілля, підвищення відповідальності громадян за збереження інфраструктури та об’єктів благоустрою, забезпечення умов для більш комфортного та безпечного проживання, сприяння вихованню дбайливого ставлення до об’єктів благоустрою у населеному пункті.

Відносини, пов’язані із проведенням благоустрою населених пунктів, зачіпає інтереси всіх верств населення, основними групами (підгрупами), на які проблема справляє вплив є:

 

Групи (підгрупи) Так Ні
Громадяни +
Держава +
Суб’єкти господарювання, +
у тому числі суб’єкти малого підприємництва +

 

Існуючі проблеми у сфері благоустрою не можуть бути вирішені за допомогою ринкових механізмів, так як вони регулюють лише загальні засади та принципи та не включають в себе важелі впливу для вирішення проблем.

Проблема, яку пропонується врегулювати в результаті прийняття регуляторного акту, є важливою для Фастівської МТГ, тому було розроблено проєкт рішення Фастівської міської ради «Про затвердження правил благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади».

 

  1. II. Цілі державного регулювання

 

Проєкт регуляторного акту спрямований на розв’язання проблем, визначених  у попередньому  розділі.

Цілями запропонованого проєкту рішення є:

  • створення умов для практичної реалізації Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;
  • визначення правових, економічних, екологічних, соціальних та організаційних засад благоустрою території Фастівської МТГ;
  • визначення порядку здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою;
  • встановлення вимог до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів;
  • встановлення вимог до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою-територіях загального користування;
  • забезпечення належного санітарного очищення територій населених пунктів Фастівської МТГ та утримання прибудинкової території;
  • збереження об’єктів та елементів благоустрою, у тому числі зелених насаджень, їх раціональне використання.

 

III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей

  1. Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи Опис альтернативи
Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін У такому випадку можливе порушення прав і законних інтересів суб’єктів у сфері благоустрою Фастівської МТГ. Адже діючі Правила благоустрою, які затверджені рішенням Фастівської міської ради №24-XIII-VII від 26.05.2016 року поширюються тільки на територію міста Фастова, а з урахуванням приєднання до міста громад та відповідного збільшення кола суб’єктів господарювання частина території Фастівської МТГ залишиться без діючого регулювання.

Це приведе до загострення проблеми. А тому, така альтернатива є неприйнятною та не відповідає вимогам законодавства.

Прийняття рішення «Про затвердження Правил благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади» Даний регуляторний акт:

– забезпечує вирішення проблем описаних у Розділі I;

– зникає неврегульованість проблеми;

-встановлює порядок благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою на території населених пунктів Фастівської МТГ;

– регулює права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою;

– визначає комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку;

– покладає обов’язковість виконання його положень всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства;

– забезпечить впровадження в населених пунктах єдиної політики з підтримки благоустрою, раціонального використання ресурсів на території населених пунктів Фастівської МТГ, захисту довкілля, підвищення відповідальності громадян за збереження інфраструктури та об’єктів благоустрою, забезпечення умов для більш комфортного та безпечного проживання, сприяння вихованню дбайливого ставлення до об’єктів благоустрою у населених пунктах.

 

2.Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

 

Оцінка впливу на сферу інтересів держави та органу місцевого самоврядування

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1

Відсутність регулювання та залишення на даний момент ситуації без змін

Відсутні У разі відсутності регулювання вимог правил благоустрою не будуть виконані повноваження органу місцевого       самоврядування щодо вжиття заходів з покращення стану благоустрою території Фастівської МТГ.

Організація роботи та заходів з благоустрою на території населених пунктів Фастівської МТГ, а також відновлення об’єктів благоустрою за рахунок місцевого бюджету, становить (у разі неприйняття регуляторного акту) орієнтовно 5 900 000,00 грн.

А тому, ця альтернатива є неприйнятною, оскільки не забезпечує досягнення поставленої мети.

Альтернатива 2

Прийняття проєкту регуляторного акту

Упорядкування  відносин між суб’єктами у сфері благоустрою відповідно до державних норм, стандартів і правил щодо питань благоустрою. Відсутні

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1 Відсутні Альтернатива є неприйнятною, оскільки не забезпечує створення комфортних умов для життєдіяльності жителів громади
Альтернатива 2 Чітке визначення прав та розподіл обов’язків у сфері благоустрою між громадянами, органами влади, установами, організаціями та суб’єктами господарювання Витрати на виконання обов’язків відповідно до затверджених Правил благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Показник Великі Середні Малі Мікро Разом
Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць * 24* 68* 2283* 2395*
Питома вага групи у загальній кількості, відсотків * 1 3 96 100

*Інформація щодо розподілу суб’єктів господарювання на групи подана по м.Фастову, так як дані по Фастівській МТГ на даний час відсутні. Вказана загальна кількість суб’єктів господарювання, які зареєстровані на території м.Фастів. Визначити кількість суб’єктів на яких поширюється дія регуляторного акту не можливо, тому беремо для розрахунку загальну кількість суб’єктів господарювання.

 

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1 Відсутні Витрати на покращення санітарного стану
Альтернатива 2 Чітке визначення прав та розподіл обов’язків у сфері благоустрою між громадянами, органами влади, установами, організаціями та суб’єктами господарювання. Витрати на виконання обов’язків відповідно до затверджених Правил благоустрою орієнтовно 2 969,11 грн. / рік з 1 суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва

2 783,00 грн. / рік з 1 суб’єкта господарювання малого та мікро підприємництва

 

Під час проведення оцінки впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва окремо кількісно визначено витрати, які будуть виникати внаслідок дії регуляторного акта (згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта).

 

Сумарні витрати за альтернативами* Сума витрат, грн.
Альтернатива 1 Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта 0
Альтернатива 2 Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці «Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта») 2 969,11 грн./ за 1-й рік

11 713,55 грн./ за 5 років

 

ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

 

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) Коментарі щодо присвоєння відповідного бала
Альтернатива 1

Не прийняття рішення

1

 

Ця альтернатива є неприйнятною, оскільки не відповідає вимогам чинного законодавства України
Альтернатива 2

Прийняття проєкту регуляторного акта

3 Буде забезпечено підвищення рівня контролю у сфері благоустрою громади, поліпшення умов захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності населення довкілля під час утримання об’єктів благоустрою, покращення інженерно-технічного і санітарного стану об’єктів благоустрою, їх естетичного вигляду

 

Рейтинг результативності Вигоди (підсумок) Витрати (підсумок) Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу
Альтернатива 2

Прийняття проєкту регуляторного акта

 

Держава та Фастівська МТГ:  відповідальне ставлення юридичних та фізичних осіб до утримання та збереження елементів благоустрою;

–                   здійснення будь-якої діяльності з додержанням санітарних та будівельних норм і правил;

–                   покращення санітарного стану;

–                   економія коштів місцевого бюджету за рахунок чіткого розподілу обов’язків у сфері благоустрою;

–                   впровадження в населених пунктах усієї Фастівської МТГ єдиної політики з підтримки благоустрою, раціонального використання ресурсів на території населених пунктів  Фастівської МТГ

Громадяни:

створення комфортних умов для проживання та життєдіяльності;

покращення стану благоустрою  населеного пункту, його  естетичного вигляду, зокрема  вулиць, скверів, площ, зупинок громадського транспорту тощо;

чітке визначення прав та розподіл обов’язків у сфері благоустрою.

Суб’єкти господарювання:

–                   упорядкування відносин між суб’єктами господарювання та ОМС у сфері благоустрою;

–                 чітке визначення прав та розподіл обов’язків у сфері благоустрою.

Держава та Фастівська МТГ:

–                     витрати пов’язані з організацією контролю за дотриманням затверджених правил благоустрою Фастівською МТГ.

 

Громадяни:

–                   витрати на виконання обов’язків відповідно до затверджених правил благоустрою населеного пункту

– витрати на сплату послуг за вивезення ТПВ з розрахунку на 1 людину в рік для мешканців багатоквартирних будинків, які уклали договори на вивезення ТПВ складають 240грн/рік, для приватних домоволодінь 189грн. на рік.

 

Суб’єкти господарювання:

–                 витрати на виконання обов’язків відповідно до затверджених правил благоустрою населеного пункту (сума витрат для 1 суб’єкту господарювання великого, середнього та малого підприємництва орієнтовно складає 5 752,11 грн /в 1-й рік регулювання та 22 596,55грн./за 5 років. Тобто, найбільші витрати припадають на 1-й рік регулювання у зв’язку із необхідністю покупки обладнання та інвентарю для утримання території закріпленої за суб’єктом господарювання та на вивезення побутових відходів та сміття)

При виборі цієї альтернативи буде досягнуто цілі, що забезпечить потребу у вирішенні проблем та  встановить зрозуміле загальне регулювання, а також зникає така проблема, як неврегульованість проблеми.

 

Альтернатива 1

Не прийняття проекту рішення

Держава: відсутні

Громадяни:

–                     організація робіт та заходів із благоустрою частково з місцевого бюджету

Суб’єкти господарювання:

організація робіт та заходів із благоустрою частково з місцевого бюджету.

Держава:

–                     організація робіт та заходів із благоустрою території, а також відновлення об’єктів благоустрою за рахунок місцевого бюджету

Громадяни:

–                   можливі витрати на покращення санітарного стану через брак коштів місцевого бюджету

Суб’єкти господарювання: можливі витрати на покращення санітарного стану через брак коштів місцевого бюджету.

У разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін міська рада не може за допомогою існуючих важелів впливу врегулювати відносини у сфері благоустрою, забезпечувати охорону прав і законних інтересів громадян – жителів населених пунктів Фастівської МТГ, проблема продовжуватиме існувати, що не забезпечить досягнення поставленої мети.

 

Рейтинг Аргументи щодо переваги обраної альтернативи / причини відмови від альтернативи Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта
Альтернатива 1

Не прийняття рішення проекту регуляторного акту

Не забезпечується досягнення цілей щодо регулювання прав та обов’язків суб’єктів у сфері благоустрою, норм та правил поведінки, що забезпечують утримання об’єктів та елементів благоустрою належним чином, за порушення яких можливо притягнути винних осіб до відповідальності; не можливо вирішити питання щодо скарг від фізичних та юридичних осіб про створення стихійних сміттєзвалищ на територіях загального користування (парки, провулки, прибудинкові території, інші об’єкти); ОМС не можливо повною мірою виконувати повноваження у сфері забезпечення благоустрою на територіях населених пунктів Зовнішні чинники відсутні
Альтернатива 2

Прийняття пропонованого проекту регуляторного акта

Цілі прийняття проекту рішення будуть досягнути майже у повній мірі. Даними правилами буде чітко визначено права та обов’язки суб’єктів у сфері благоустрою, а також розмежовано відповідальність між суб’єктами Внесення змін до  діючого законодавства у сфері благоустрою, необхідний певний час для повної обізнаності суб’єктів, на яких поширюється дія цього акту, збільшення кількості судових позовів щодо осіб, на яких складено протоколи про адміністративні правопорушення.

 

V.Механізм та заходи, які забезпечать розвязання  визначеної проблеми

Проблема, яку пропонується врегулювати в результаті прийняття регуляторного акту, є важливою для місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та населених пунктів Фастівської міської територіальної громади, оскільки затвердження Правил благоустрою на відповідній території віднесено до компетенції місцевої ради. У разі якщо місцевою радою не прийнято рішення про затвердження правил благоустрою населеного пункту, застосовуються Типові правила. При цьому не будуть враховані місцеві особливості, а отже не вдасться в повній мірі вирішити проблеми, зазначені в розділі І.

Вирішити дану проблему можливо шляхом ухвалення запропонованого рішення міської ради «Про затвердження правил благоустрою на території населених пунктів  Фастівської міської територіальної громади».

У разі прийняття регуляторного акта визначені цілі будуть досягнуті у повному обсязі за рахунок суворого дотримання фізичними особами та суб’єктами господарювання всіх форм власності у сфері благоустрою на території населених пунктів  Фастівської МТГ його вимог.

Заходи, які мають здійснити органи влади для впровадження цього регуляторного акта:

– Розробка проєкту рішення «Про затвердження правил благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади» та його оприлюднення з метою отримання зауважень та пропозицій на офіційному веб-сайті Фастівської міської ради та її виконавчих органів.

– Підготовка експертного висновку постійної відповідальної комісії щодо відповідності проєкту рішення вимогами статей 4,8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

– Отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України.

– Прийняття рішення на пленарному засіданні сесії міської ради.

– Оприлюднення рішення у встановленому законодавством порядку.

– Проведення заходів з відстеження результативності прийнятого рішення.

  1. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва не підлягають розрахунку, адже не потребують створення нового структурного підрозділу для контролю за виконанням вимог регулювання.

До аналізу регуляторного впливу розроблено М-тест (Тест малого підприємництва), оскільки суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, становить орієнтовно 99 %.

 

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Регуляторний акт набуває чинності із дати затвердження його Фастівською міською радою.

Правила діятимуть до повного вирішення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом прийняття даного регуляторного акту, а також до моменту суттєвих змін у чинному законодавстві, які можуть вплинути на дію запропонованого регуляторного акта, а також за підсумками відстеження його результативності, до діючих Правил благоустрою, за необхідності, – будуть вноситись відповідні зміни.

 

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Виходячи з цілей державного регулювання, визначених у другому розділі АРВ, для відстеження результативності цього регуляторного акта обрано такі прогнозні статистичні показники:

 

Показники результативності 2019 р. 2020 р. 2021 р.

прогноз

1 Кількість суб’єктів господарювання, на  яких поширюватиметься дія акту, од. 2395
2 Кількість укладених договорів на вивезення побутових відходів та сміття, (шт.) 4985 5115 7000
3 Кількість ліквідованих стихійних звалищ побутового сміття, (шт.) 26 30
4 Кількість приписів про припинення або усунення наслідків порушень правил благоустрою, (шт.) 1550 1670 1500
5 Кількість складених адміністративних протоколів за порушення правил благоустрою ст.152 КУаАП (шт.) 329 181 150
6 Розміри надходжень до бюджету громади за порушення правил благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади, (грн.) 18664 54400
7 Кількість санітарно очищених сухих і аварійних дерев 300 212
8 Кількість укладених договорів на Пайову участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою, (шт.) 2 2 4
9 Надходження до міського бюджету від сплати  Пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою, (грн.) 3 561,97 8 606,37 10 000,00
10 Кількість укладених договорів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами 6 7
11 Обсяг надходження коштів до міського бюджету, що надійшли за розміщення рекламних засобів, (грн.) 239066 177343
12 Кількість наданих дозволів на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт, (шт.) 54 58
13 Розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктами господарювання, пов’язані з виконанням вимог акта (грн./год.) 72,22/2
14 Рівень поінформованості суб’єктів господарювання стосовно основних положень регуляторного акта,% 100 100 100

 

  1. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Відносно регуляторного акта виконавчим комітетом  Фастівської міської ради буде здійснюватися базове, повторне та періодичне відстеження його результативності в строки, установлені статтею 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється до дня набрання чинності цим регуляторним актом.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через один рік після набрання чинності.

Періодичні відстеження результативності регуляторного акта здійснюватимуться раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

 

 

 

Міський голова                                                                                  М.В.Нетяжук

 

 

ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання великого і
середнього підприємництва, які виникають
внаслідок дії регуляторного акта

Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта (згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта)

Для розрахунку використовується мінімальна заробітна плата, що станом на 01 січня 2021 року становить 6 000,0 грн. та у погодинному розмірі 36,11 грн. ( ст.8 Закону України від 15.12.2020 року 1082-IX «Про державний бюджет України на 2021 рік)

 

П/н Витрати За перший рік За п’ять років
1* Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів (лопата, мітла, держак, відро, граблі), сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, грн. 743,00 743,00
2 Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), грн.
3 Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам, гривень
4 Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/ приписів тощо), гривень
5 Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), гривень
6 Витрати на оборотні активи (матеріали (віник, піщано-сольова суміш) , канцелярські товари тощо), гривень 180,00** 740,00***
7 Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, гривень 150,00 750,00
8 Інше (витрати відповідно до договору на вивіз побутових відходів), гривень 1 860,00 9 300,00
– витрати на отримання первинної інформації

(1 год. х 36,11 грн.)

36,11 180,55
9 РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), гривень 2 969,11 11 713,55
10 Кількість суб’єктів господарювання великого та  середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць 1 1
11 Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), гривень 2 969,11 11 713,55

 

Для розрахунку витрат використовується сума, яку один субєкт господарювання витратить на придбання матеріалів та обладнання для виконання Правил благоустрою.

*Інформація про придбання обладнання (пристроїв, машин, механізмів), орієнтовно необхідного на виконання вимог регуляторного акту, розрахована виходячи із середньої вартості однієї одиниці товару, взятої з мережі Інтернет, в зв’язку з не отриманням та не наданням зазначеної інформацією від суб’єктів підприємництва під час проведених консультацій та зустрічей станом на дату проведення такого обговорення.

Так, в процесі виконання регуляторного акту у суб’єктів підприємництва може виникати потреба у придбанні наступного обладнання:

Знаряддя (лопата, мітла, держак, відро, граблі) – 543,00 грн.

Вулична урна для сміття – 200,00 грн.

Придбання вказаного обладнання є одноразовою дією для суб’єктів підприємництва, з тривалим строком експлуатації та не потребує щорічного придбання нового обладнання.

**Інформація про придбання експлуатаційних та витратних витрат, орієнтовно необхідного на виконання вимог регуляторного акту, розрахована виходячи із середньої вартості однієї одиниці товару, взятої з мережі Інтернет, в зв’язку з не отриманням та не наданням зазначеної інформацією від суб’єктів малого підприємництва під час проведених консультацій та зустрічей станом на дату проведення такого обговорення.

Так, в процесі виконання регуляторного акту у суб’єктів підприємництва виникає потреба у придбанні наступних експлуатаційних та витратних витрат:

Віник, вартість 50,00 грн.

Піщано-сольова суміш (протиожеледна) фасована – 50 кг – 140,00 грн.

*** Вартість витрат за п’ять років на процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали) розрахована з урахуванням витрат на закупівлю піску щорічно, так як інші витрати та експлуатаційні матеріали є такими, що мають термін використання в роботі більше ніж 5 років при умові експлуатації згідно рекомендацій виробника (Піщано-сольова суміш 140,00 грн (за 50 кг) * 5 років = 700,00 грн.

**** В разі відмови від придбання орієнтовно необхідного обладнання, необхідного для виконання вимог регуляторного акту – у суб’єктів підприємництва може виникнути потреба в залученні кваліфікованих спеціалістів на виконання робіт щодо покосу трави та/або виконання робіт щодо розчищення снігу. Так, орієнтовна вартість робіт для одного суб’єкта господарювання є не стабільною та визначається з урахуванням рельєфу, площі території, засміченості ділянки (висоти та густоти трави), але не нижче 100,00 грн./1 сотку.

Вартість робіт щодо розчищення снігу є орієнтовною та визначається з урахуванням рельєфу, площі території, висоти та густоти снігу), але не нижче 50,00 грн./1 год. розчищення.

Таким чином, мінімальна вартість послуг на виконання вимог регуляторного акту, пов’язаних із наймом додатково персоналу орієнтовно складатиме 150,00 грн.

Розрахунок відповідних витрат на одного суб’єкта господарювання

Вид витрат У перший рік Періодичні (за рік) Витрати за п’ять років
Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо 743,00 743,00

 

Вид витрат Витрати на сплату податків та зборів (змінених/нововведених) (за рік) Витрати за п’ять років
Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів)

 

Вид витрат Витрати* на ведення обліку, підготовку та подання звітності  (за рік) Витрати на оплату штрафних санкцій за рік Разом за рік Витрати за п’ять років
Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам (витрати часу персоналу)

* Вартість витрат, пов’язаних із підготовкою та поданням звітності державним органам, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації).

 

Вид витрат Витрати* на адміністрування заходів державного нагляду (контролю) (за рік) Витрати на оплату штрафних санкцій та усунення виявлених порушень  (за рік) Разом за рік Витрати за
п’ять років
Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/ приписів тощо)

* Вартість витрат, пов’язаних з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю), визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації.

 

Вид витрат Витрати на проходження відповідних процедур (витрати часу, витрати на експертизи, тощо) Витрати безпосередньо на дозволи, ліцензії, сертифікати, страхові поліси
(за рік — стартовий)
Разом за рік (стартовий) Витрати за
п’ять років
Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних / обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо)

 

Вид витрат За рік (стартовий) Періодичні
(за наступний рік)
Витрати за
п’ять років
Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо) 180,00 140,00 740,00

 

Вид витрат Витрати на оплату праці додатково найманого персоналу (за рік) Витрати за
п’ять років
Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу 150,00 750,00

 

ТЕСТ
малого підприємництва (М-Тест)

  1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з 18.01.2021 р. по 05.03.2021 р.

Порядковий номер Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) Кількість учасників консультацій, осіб Основні результати консультацій (опис)
1 Робочі зустрічі 2 Доведення до відома обґрунтувань щодо доцільності ухвалення рішення «Про затвердження правил благоустрою на території населених пунктів  Фастівської міської територіальної громади». Отримання інформації та пропозицій. В цілому регулювання сприймається.
2 Телефонні розмови 5 Доведено до відома суб’єктів господарювання основні аспекти проєкту регуляторного акта, надані роз’яснення щодо основних положень, які пропонується затвердити.
  1. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі):

кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 2351* (одиниць), у тому числі малого підприємництва 68 (одиниць) та мікропідприємництва 2283 (одиниць);

питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 99 (відсотків) (відповідно до таблиці “Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання” додатка 1 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта).

кількість суб’єктів підприємництва, на яких поширюється регулювання: 2351* (одиниць);

питома вага суб’єктів підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 99 (відсотків)

*так, як об’єктивно визначити кількість малого та мікро підприємництва на яких проблема справляє вплив не маємо можливості, беремо для розрахунку загальну кількість фізичних та юридичних осіб, на яких поширюється регулювання.

  1. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання
Порядковий номер Найменування оцінки У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) Періодичні (за наступний рік) Витрати за п’ять років
Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання
1 Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів)

(мотокоса, лопата, мітла, держак, відро, граблі, льодоруб)

743,00* 743,00
2 Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування 0 0 0
3 Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали) (віник, піщано-сольова суміш) 180,00** 140,00 740,00
4 Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування) 0 0 100,00
5 Інші процедури (витрати відповідно до договору на вивіз побутових відходів), гривень 1 860,00 1860,00 9 300,00
6 Разом, гривень
Формула:
(сума рядків 1 + 2 + 3 + 4 + 5)
2 783,00 2 000,00 10 883,00
7 Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць 2351 2351 2351
8 Сумарно, гривень 6 542 833,00 4 702 000,00 25 585 933,00
Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

Для розрахунку використовується мінімальна заробітна плата, що у 2021 році становить 6000,0 грн. та у погодинному розмірі 36,11 грн. ( ст.8 Закону України від 12.12.2020 року № 1082-ІХ «Про державний бюджет України на 2021 рік)

9 Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання
Формула:
витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм
1г*36,11= 36,11грн. 36,11 180,55
10 Процедури організації виконання вимог регулювання
Формула:
витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта малого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур
1г*36,11= 36,11грн. 36,11 180,55
11 Процедури офіційного звітування
Формула:
витрати часу на отримання інформації про порядок звітування щодо регулювання, отримання необхідних форм та визначення органу, що приймає звіти та місця звітності + витрати часу на заповнення звітних форм + витрати часу на передачу звітних форм (окремо за засобами передачі інформації з оцінкою кількості суб’єктів, що користуються формами засобів – окремо електронна звітність, звітність до органу, поштовим зв’язком тощо) + оцінка витрат часу на корегування (оцінка природного рівня помилок)) Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість оригінальних звітів Х кількість періодів звітності за рік
0

 

0 0
12 Процедури щодо забезпечення процесу перевірок
Формула:
витрати часу на забезпечення процесу перевірок з боку контролюючих органів Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість перевірок за рік
0 0 0
13 Інші процедури (уточнити) 0 0 0
14 Разом, гривень
Формула:
(сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13)
72,22 72,22 361,1
15 Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць 2351 2351 2351
16 Сумарно, гривень
Формула:
відповідний стовпчик “разом” Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15)
169 789,22 169 789,22 848 946,1

 

Для розрахунку витрат використовується сума, яку один субєкт господарювання витратить на придбання матеріалів та обладнання для виконання Правил благоустрою.

*Інформація про придбання обладнання (пристроїв, машин, механізмів), орієнтовно необхідного на виконання вимог регуляторного акту, розрахована виходячи із середньої вартості однієї одиниці товару, взятої з мережі Інтернет, в зв’язку з не отриманням та не наданням зазначеної інформацією від суб’єктів підприємництва під час проведених консультацій та зустрічей станом на дату проведення такого обговорення.

Так, в процесі виконання регуляторного акту у суб’єктів підприємництва може виникати потреба у придбанні наступного обладнання:

Знаряддя (лопата, мітла, держак, відро, граблі) – 543,00 грн.

Вулична урна для сміття – 200,00 грн.

Придбання вказаного обладнання є одноразовою дією для суб’єктів підприємництва, з тривалим строком експлуатації та не потребує щорічного придбання нового обладнання.

**Інформація про придбання експлуатаційних та витратних витрат, орієнтовно необхідного на виконання вимог регуляторного акту, розрахована виходячи із середньої вартості однієї одиниці товару, взятої з мережі Інтернет, в зв’язку з не отриманням та не наданням зазначеної інформацією від суб’єктів малого підприємництва під час проведених консультацій та зустрічей станом на дату проведення такого обговорення.

Так, в процесі виконання регуляторного акту у суб’єктів підприємництва виникає потреба у придбанні наступних експлуатаційних та витратних витрат:

Віник, вартість 50,00 грн.

Піщано-сольова суміш (протиожеледна) фасована – 50 кг – 140,00 грн.

*** Вартість витрат за п’ять років на процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали) розрахована з урахуванням витрат на закупівлю піску щорічно, так як інші витрати та експлуатаційні матеріали є такими, що мають термін використання в роботі більше ніж 5 років при умові експлуатації згідно рекомендацій виробника (Піщано-сольова суміш 140,00 грн (за 50 кг) * 5 років = 700,00 грн.

**** В разі відмови від придбання орієнтовно необхідного обладнання, необхідного для виконання вимог регуляторного акту – у суб’єктів підприємництва може виникнути потреба в залученні кваліфікованих спеціалістів на виконання робіт щодо покосу трави та/або виконання робіт щодо розчищення снігу. Так, орієнтовна вартість робіт для одного суб’єкта господарювання є не стабільною та визначається з урахуванням рельєфу, площі території, засміченості ділянки (висоти та густоти трави), але не нижче 100,00 грн./1 сотку.

Вартість робіт щодо розчищення снігу є орієнтовною та визначається з урахуванням рельєфу, площі території, висоти та густоти снігу), але не нижче 50,00 грн./1 год. розчищення.

Таким чином, мінімальна вартість послуг на виконання вимог регуляторного акту, пов’язаних із наймом додатково персоналу орієнтовно складатиме 150,00 грн.

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва не підлягають розрахунку, оскільки виконання функцій нагляду за дотриманням Правил благоустрою покладено на вже діючі комунальні підприємства, в яких діють підрозділи з благоустрою. Орган місцевого самоврядування не понесе додаткових витрат на виконання вимог даних Правил благоустрою.

  1. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

 

Порядковий номер Показник Перший рік регулювання (стартовий) За п’ять років
1 Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання 6 542 833,00 25 585 933,00
2 Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування 169 789,22 848 946,10
3 Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання 6 712 622,22 26 434 879,10
4 Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва 0 0
5 Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання 6 712 622,22 26 434 879,10

 

  1. Розроблення коригуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання

Під час проведеного обговорення та консультацій були визначені орієнтовні витрати для суб’єктів малого та мікро підприємництва внаслідок дії регуляторного акту, за результати яких передбачається, що орієнтовні витрати є обґрунтованими та помірними в зв’язку з чим розроблення корегуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання не пропонується.

З метою зменшення часу, необхідного для ознайомлення з актом, акт (після його затвердження) буде розміщено у вільному доступі на офіційному вебсайті Фастівської міської ради та її виконавчих органів http://fastiv-rada.gov.ua/rehuliatorna-polityka/. Це дозволить скоротити час, необхідний для ознайомлення суб’єктів господарювання з актом орієнтовно на 10%, що в свою чергу скоротить витрати малого підприємництва.

 

 

Міський голова                                                                                                     М.В.Нетяжук

 

 

 

Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта

проєкту рішення Фастівської міської ради

«Про затвердження правил благоустрою на території населених пунктів  Фастівської міської територіальної громади»

 

Виконавець заходів відстеження – відділ житлово-комунального господарства виконавчого комітету Фастівської міської ради.

 

Цілі прийняття акта:

  • створення умов для практичної реалізації Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;
  • визначення правових, економічних, екологічних, соціальних та організаційних засад благоустрою території Фастівської МТГ;
  • визначення порядку здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою;
  • встановлення вимог до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів;
  • встановлення вимог до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою-територіях загального користування;
  • забезпечення належного санітарного очищення територій населених пунктів Фастівської МТГ та утримання прибудинкової території;
  • збереження об’єктів та елементів благоустрою, у тому числі зелених насаджень, їх раціональне використання.

 

Строк виконання заходів з відстеження – 10 днів (15.02.2021 – 25.02.2021 р.)

 

Тип відстеження заходів – базове.

 

Заходи, які були виконані з відстеження результативності – вивчення чинного законодавства: Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про відходи», Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Типових правил благоустрою території населеного пункту» та інших нормативно-правових актів.

 

Метод відстеження результативності – аналіз відповідно до статистичних даних.

 

Аналіз отримання значень показників результативності

Відповідні відстеження будуть проводитись шляхом аналізу статистичних даних, виконавцем яких є відділ житлово-комунального господарства виконавчого комітету Фастівскої міської ради на підставі статистичних даних комунальних підприємств Фастівської міської ради, відділу сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів та управління економіки та міжнародного співробітництва.

 

Кількісні та якісні значення показників результативності

Для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники результативності:

Показники результативності 2019 р. 2020 р.
1 Кількість суб’єктів господарювання, на  яких поширюватиметься дія акту, од. 2395
2 Кількість укладених договорів на вивезення побутових відходів та сміття, (шт.) 4985 5115
3 Кількість ліквідованих стихійних звалищ побутового сміття, (шт.) 26 30
4 Кількість приписів про припинення або усунення наслідків порушень правил благоустрою, (шт.) 1550 1670
5 Кількість складених адміністративних протоколів за порушення правил благоустрою ст.152 КУаАП (шт.) 329 181
6 Розміри надходжень до бюджету громади за порушення правил благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади, (грн.) 18664 54400
7 Кількість санітарно очищених сухих і аварійних дерев 300 212
8 Кількість укладених договорів на Пайову участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою, (шт.) 2 2
9 Надходження до міського бюджету від сплати  Пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою, (грн.) 3 561,97 8 606,37
10 Кількість укладених договорів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами 6 7
11 Обсяг надходження коштів до міського бюджету, що надійшли за розміщення рекламних засобів, (грн.) 239066 177343
12 Кількість наданих дозволів на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт, (шт.) 54 58
13 Розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктами господарювання, пов’язані з виконанням вимог акта (год.)*
14 Рівень поінформованості суб’єктів господарювання стосовно основних положень регуляторного акта,% 100 100

* Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання, пов’язаний з виконанням вимог акта, може бути змінений, якщо зміниться розмір мінімальної заробітної плати.

Висновки та рекомендації:

Регуляторний акт направлений на врегулювання відносин у сфері благоустрою та формування прозорих вимог щодо проведення в усіх населених пунктах єдиної політики з підтримки благоустрою, раціонального використання ресурсів Фастівської МТГ, захисту довкілля, підвищення відповідальності громадян за збереження інфраструктури та об’єктів благоустрою, забезпечення умов для більш комфортного та безпечного проживання, сприяння вихованню дбайливого ставлення до об’єктів благоустрою у населеному пункті.

Прийняття рішення Фастівською міською радою «Про затвердження правил благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади» надасть можливість приймати необхідні міри (передбачені законодавством) до громадян та суб’єктів підприємництва, які порушують Правила благоустрою, не здійснюють наведення та підтримку чистоти і порядку на своїй та прилеглій території.

Оцінку результатів реалізації регуляторного акта та ступінь досягнення визначених цілей буде здійснено при проведені повторного та періодичного відстежень результативності регуляторного акта згідно вимог ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

Міський голова                                                                                                     М.В.Нетяжук

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ