Обговорено актуальності забезпечення сталості соціальних послуг для хворих на туберкульоз

• 18.03.2021

В умовах сьогодення, коли у  світі стрімко поширюється пандемія COVID-19, не варто нехтувати  та забувати про інші, не менш страшні, захворювання, які продовжують реєструватися. Приміром, в Україні триває епідемія туберкульозу.

Сьогодні відбулася інформаційна зустріч, яка була організована спільно  з благодійною організацією  «100 відсотків життя. Київський регіон». Під час неї обговорено актуальності забезпечення сталості соціальних послуг для хворих на туберкульоз та соціальний супровід пацієнтів з туберкульозом протягом курсу лікування та  переваги його застосування.

До зустрічі були залучені медичні працівники закладів первинного (сімейні лікарі, педіатри)  та вторинного (лікар фтизіатр) рівня медичної допомоги. Також участь взяли заступник міського голови  з питань діяльності виконавчих органів ради, з питань медицини Давиденко О. П. та генеральний та медичний директори «Київського обласного фтизіатричного центру» Кравченко В.В. та Степова Н.О. Фахівці інформували щодо реформування фтизіатричної служби області в рамках реалізації заходів Державної стратегії розвитку протитуберкульозної медичної допомоги населенню та адміністративної реформи, а також про медичний супровід хворих на туберкульоз протягом курсу лікування.

Виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Київський регіон» Святюк Олена та координатор проєкту РАТН «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» Максимчук Максим розповіли про соціальний супровід пацієнтів з туберкульозом протягом курсу лікування та навели приклади успішних практик надання послуг соціального супроводу.

Фінансовими партнерами БО «100 відсотків життя. Київський регіон» є Агентство США з міжнародного розвитку USAID,     Українсько-Американське Партнерство для подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні PEPFAR,  Проект “Реформа ВІЛ-послуг у дії” Deloitte.