Для роздрібної торгівлі алкогольними напоями (крім столових вин) та/або тютюновими виробами через власний магазин виробник чи імпортер має отримати ліцензію на роздрібну торгівлю

• 13.10.2022

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що   імпорт, експорт, зокрема, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, здійснюються СГ всіх форм власності без наявності ліцензії.

Оптова торгівля на території України, зокрема, алкогольними напоями, тютюновими виробами здійснюється за наявності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами.

Оптова торгівля – це діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації СГ (у тому числі іноземним СГ, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної торгівлі, іншим СГ ( у тому числі іноземним) – ст. 1 Закону України від 19.12.1995  №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

СГ, які отримали ліцензії на виробництво алкогольних напоїв (крім виробництва вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових із виноматеріалів виключно власного виробництва) або тютюнових виробів, здійснюють поставку цієї продукції СГ оптової і роздрібної торгівлі та іншим українським споживачам за наявності ліцензії на оптову торгівлю.
СГ, який отримав ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових) та виробляє їх з виноматеріалів (виноградних, плодово-ягідних, медових) виключно власного виробництва (не придбаних), має право здійснювати оптову торгівлю зазначеними алкогольними напоями без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю.

Роздрібна торгівля, алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися СГ (у тому числі іноземними) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності ліцензій на роздрібну торгівлю.

До роздрібної торгівлі відноситься діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших СГ громадського харчування – ст. 1 Закону № 481.

Для торгівлі алкогольними напоями (крім столових вин) та/або тютюновими виробами у роздріб через власний магазин виробнику чи імпортеру такої продукції необхідно отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast