Дії платника у разі прийняття рішення про неврахування таблиці даних платника податку

• 13.09.2022

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок), платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця) за встановленою формою згідно з додатком 5 Порядку.

Таблицю з поясненнями розглядає комісія регіонального рівня протягом п’яти робочих днів після її отримання та приймає рішення про врахування чи неврахування Таблиці, яке надсилається платнику податку в порядку, встановленому ст. 42 ПКУ – п. 15 та п. 16 Порядку.

У рішенні про неврахування Таблиці в обов’язковому порядку зазначається причина такого неврахування –   п. 17 Порядку.

Якщо до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником податку недостовірної інформації, в Таблиці, яка врахована, у тому числі в автоматичному режимі, комісії контролюючих органів мають право прийняти рішення про неврахування Таблиці, яке надсилається платнику податку в порядку, визначеному ст.42 ПКУ.
Платник податку має право подати повторно Таблицю з поясненнями для розгляду комісією регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Нагадаємо, що в таблиці даних платника податку зазначається така інформація,:

– види економічної діяльності відповідно до КВЕД;

– коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;

– коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

ТДПП подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність ПП.

Комісією регіонального рівня розглядається ТДПП з поясненнями протягом 5-ти робочих днів після її отримання.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування/неврахування ТДПП, яке надсилається ПП в електонному вигляді.У рішенні про неврахування ТДПП в обов’язковому порядку зазначається причина неврахування.

Залишаємось на зв’язку:

Контакти гарячих ліній https://kyivobl.tax.gov.ua/kontakti/

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Телеграм: t.me/tax_gov_ua

Повідомити про порушення податкового законодавства можна за допомогою чат-бота «StopViolationBot»