Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкт незавершеного будівництва

• 22.03.2024

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості – п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 ПКУ.

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частка – п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПКУ.

Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди, тощо) виникає з моменту завершення будівництва – част. 2 ст. 331 ЦКУ.

До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна). У разі необхідності така особа може укласти договір щодо об’єкта незавершеного будівництва після проведення державної реєстрації права власності на нього відповідно до закону (част.3 ст. 331 ЦКУ).
Враховуючи викладене, об’єкти незавершеного будівництва не визначені ПКУ як об’єкти оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast