Придбання рецептурних ліків: роз’яснення МОЗ

  • 05.04.2023

З квітня рецептурні ліки можна отримати не лише за паперовим, а й за електронним рецептом. Перехідний період триватиме протягом 6 місяців

МОЗ не розширював перелік рецептурних ліків. Ті препарати, на які потрібен рецепт, і раніше належали до рецептурних.

Препарати, які були безрецептурними, і надалі відпускатимуть в аптеці без рецепта. Для безрецептурних препаратів не змінюються жодні правила, переліки та категорії відпуску.

Щоб отримати рецепт на ліки, декларація з сімейним лікарем не є обовʼязковою. Пацієнту важливо бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я. Електронний рецепт на рецептурний препарат за власні кошти пацієнту зможе виписати лікар будь-якої спеціальності державного чи приватного закладу або ж лікар-ФОП.

Зверніть увагу! Постанова КМУ №542, яка була ухвалена 7 травня 2022 року  і діє до дня припинення чи скасування воєнного стану, де зазначено (п.3): “відпуск рецептурних лікарських засобів (окрім лікарських засобів, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини та виписуються на спеціальних рецептурних бланках за формою № 3, комбінованих лікарських засобів, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини або прекурсори в кількості, що не перевищує їх гранично допустиму норму, отруйних та сильнодіючих лікарських засобів), які згідно з інструкцією для медичного застосування підлягають відпуску за рецептом, за кошти пацієнта та/або інших джерел, не заборонених законом, окрім бюджетних коштів, може здійснюватися без рецепта лікаря за умови надання пацієнтам працівниками аптек та їхніх структурних підрозділів під час відпустки таких лікарських засобів роз’яснення щодо необхідності їхнього застосування згідно із зазначеною інструкцією”.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ