Про звернення депутатів Фастівської міської ради VIIІ скликання до Прем’єр-міністра України, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Голови Державного агентства лісових ресурсів України щодо недопущення ліквідації державного підприємства «Фастівське лісове господарство»

• 29.10.2021

ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА

КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

пл. Соборна, 1,  м.Фастів, Фастівський район,  Київська область, 08500, тел.: 6-02-16;  факс 6-31-00

№ 23-ХІV-VIIІ

від  26.10.2021 року

Розглянувши наказ Державного агентства лісових ресурсів України     від 21.10.2021 року № 681 «Про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ФАСТІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» та затвердження складу Комісії з припинення», керуючись статтями 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити звернення Фастівської міської ради щодо недопущення ліквідації державного підприємства «Фастівське лісове господарство».
  2. Звернутися до Прем’єр-міністра України, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Голови Державного агентства лісових ресурсів України, щодо розгляду та забезпечення недопущення ліквідації державного підприємства «Фастівське лісове господарство» (текст звернення додається).
  3. Звернення до Прем’єр-міністра України, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Голови Державного агентства лісових ресурсів України щодо недопущення ліквідації державного підприємства «Фастівське лісове господарство» надіслати терміновою телеграмою.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на Фастівського міського голову.

Міський голова                                                                  М.В. Нетяжук

до рішення міської ради

№ 23-ХІV-VIIІ

від  26.10.2021 року

Прем’єр-міністру України

Шмигалю Д.А.

вул. М. Грушевського, 12/2,

м. Київ, 01008

Міністру захисту довкілля та природних ресурсів України

вул. Митрополита Василя Липківського, 35,

м.Київ, 03035

Голові Державного агентства лісових ресурсів України

Болоховцю Ю.В.

вул.Шота Руставелі, буд. 9-А,

м. Київ, 01601

ЗВЕРНЕННЯ

21.10.2021 року було видано наказ №681 «Про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ФАСТІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» та затвердження складу Комісії з припинення».

Відповідно до даного наказу ліквідовується одне з найкращих лісогосподарських підприємств України в якому працює 150 працівників. Підприємство робить вагомий внесок до державного бюджету і до бюджетів місцевих громад, з них тільки за 2020 рік та 9 місяців 2021 року сплачено податків та інших обов’язкових платежів в сумі 71 210,0 тис.грн. Фастівський лісгосп постійно працює над реалізацією різних проектів розвитку. Зокрема, зараз розробляються варіанти заміщення природного газу при виробництві тепла для населення та бюджетних установ. Відповідно, ліквідація підприємства призведе до зупинки даної роботи в межах району.

Але, ще більш важливим є те, що у зв’язку з прийняттям даного рішення система цивільного захисту та територіальної оборони Фастівського району та Фастівської міської територіальної громади буде позбавлено одного з ключових елементів. Оскільки, в межах Фастівського району та Фастівської громади не залишиться жодного державного підприємства лісового господарства, а території лісового фонду будуть розподілені між іншими підприємствами, органи управління яких знаходяться за межами району на значній відстані від міста Фастова – центру району та місця розміщення керівних ланок вищезазначених систем реагування, це призведе до їх розбалансування, втрати ефективності та швидкості реагування.

В умовах загострення зовнішніх викликів та враховуючи близькість Фастівського району до державного кордону України, органи державної влади повинні в першу чергу керуватися потребами національної безпеки.   На жаль, даний наказ призведе до погіршення ситуації в цій сфері.

З огляду на вищевикладене, з метою належної організації системи цивільного захисту населення та територіальної оборони Фастівського району та Фастівської міської територіальної громади, їх належного соціально-економічного розвитку просимо Вас відмінити наказ Державного агентства лісових ресурсів України від 21.10.2021 року №681 «Про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ФАСТІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» та затвердження складу Комісії з припинення» та забезпечити подальше функціонування державного підприємства «Фастівське лісове господарство» як юридичної особи, передавши йому в управління всі лісові ресурси Фастівського району.

Міський голова                                                                           М.В.Нетяжук

Секретар міської ради                                                             Л.І.Рудяк