Зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування

  • 07.08.2023
💠Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану.
👉Законопроект не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки податків. Норми направлено насамперед, на повернення податкового законодавства до довоєнного стану. Зокрема, з 1 серпня 2023 року обмежується дія окремих норм Кодексу, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.
💠Зміни до законодавства з питань оподаткування в першу чергу були направлені на підтримку суб’єктів господарювання і дозволили бізнесу продовжити роботу на початку повномасштабного вторгнення рф.
🔹Законопроект з 1 серпня 2023 року передбачає:
✅ скасування можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу. Водночас платник матиме право подати заяву про відмову від застосування 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви він автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання спрощеної системи.
✅відновлення для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп обов’язку сплачувати єдиний податок, крім тих, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих територіях України;
✅відновлення проведення планових документальних перевірок виключно для платників податків, які:
o здійснюють діяльність у сфері виробництва та/ або реалізації підакцизної продукції;
o здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
o надають фінансові, платіжні послуги
✅проведення позапланових документальних перевірок платників податку за виключним переліком, визначеним законом
✅ відновити застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
🔹Також з 1 жовтня 2023 року відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення порядку використання РРО/ПРРО (крім санкцій за порушення, що вчинені на окупованих територіях чи територіях бойових дій).
💸Водночас, встановлюється зменшений розмір штрафу штрафних санкцій (25% та 50% вартості товару за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу розрахункового документа на неповну суму покупки, що застосовуються до ФОП – платників єдиного податку (до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 1 серпня 2025 року).
💸Також законопроектом передбачено, що у разі сплати платником податків протягом 30 днів сум податків і зборів, донарахованих за результатами документальних перевірок, штрафні санкції не застосовуватимуться, а пеня не нараховуватиметься.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ