Відбулося засідання Громадської ради

• 30.06.2023

Про створення безпечного освітнього середовища для вихованців та педагогів Школи народної майстерності

Про перепоховання захоронень часів громадянської та Другої світової воєн, що знаходяться на території Фастівського міського парку «Європейський»

Ці два питання сьогодні розглянули під час засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Фастівської міської ради під головуванням Маріанни Анощенко.

Щодо Фастівської школи народної майстерності, а саме про можливість її розміщення на першому поверсі новобудови пр вулиці Героїв Прикордонників (за Фастівським академічним ліцеєм №9), рішення було підтримано 16 голосами, 2 особи утримались. Попередньо Наталія Єриш, начальниця управління освіти, повідомила, що вчителі Ф ШНМ були на запропонованому об’єкті, оглянули територію (запропоновано 500 кв.м. замість наявних тепер у школі трохи більше 300) та схвально поставилися до такого її облаштування. Однак рішення буде прийнято на рівні громади після ряду консультацій з громадськістю.

Щодо процедури перепоховання, з даного питання виникла дискусія. Микола Хромов, голова однієї з ветеранських організацій міста, повідомив, що за результатами зборів ветеранських ГО було ухвалено рішення про заборону таких перепоховань (17 голосів «ЗА», 2 голоси – «ПРОТИ»). За результатами голосування Громадської ради, «ЗА» перепоховання висловилися 12 присутніх, «ПРОТИ» – 3, «УТРИМАЛИСЬ» – 3 особи.

Дана дискусія виникла у відповідь на звернення Молодіжної ради Фастова, у якому йшлося про необхідність перепоховання з метою вшанування пам’яті загиблих та розміщення їх тіл у відповідному місці – на Інтернаціональному кладовищі.

З даного питання Фастівська громада також повинна мати чітке принципове рішення. Оскільки наразі є нагода у співпраці з міжнародними партнерами розпочати реконструкцію парку.