Ставки акцизного податку на тютюнові вироби та рідини, що використовуються в електронних сигаретах

• 18.08.2023

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що з  01 січня 2023 року змінено розміри окремих ставок податків, та порядок нарахування деяких податкових зобов’язань, зокрема, на 20 % збільшуються специфічні ставки акцизного податку та мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів (п. 17 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України).

Крім того, передбачено поступове підвищення ставок з 2021 до 2025 року –кожного року на 20 %.

Передбачені зміни спрямовані до наближення ставок, встановлених законодавством України, до ставок, визначених у положеннях Директиви ЄС 2011/64/ЄС від 21 червня 2011 року щодо структури та ставок акцизів на тютюнові вироби, та підвищують ціну на підакцизну продукцію.

Також збільшуються ставки акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах – Закон України 15.03.2022 року №2139 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження диференційованої рентної плати за видобування газу природного».

Ставка збільшується до 10000 гривень за 1 літр (наразі діє 3000 гривень за 1 літр). Норма діє протягом воєнного та/або надзвичайного стану.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast