Санітарні правила щодо недопущення розповсюдження захворювань на Covid-19 на території міста Фастова

  • 16.03.2020

І. Для закладів, установ, організацій, промислових підприємств 

  1. Не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання.
  2. Виділити приміщення для тимчасової ізоляції з ознаками гострого респіраторного захворювання (в разі виявлення такої особи, вжити заходів для ізоляції від здорових осіб та негайно повідомити про випадок відповідний заклад охорони здоров’я).
  3. Забезпечити підприємства необхідним запасом миючих та дезінфікуючих засобів,  інвентарем для  прибирання.

Прибиральників приміщень забезпечити засобами індивідуального захисту.

  1. Проводити наскрізне провітрювання приміщень та проведення вологих прибирань із використанням миючих дезінфекційних засобів, на входах та у приміщеннях, не рідше 1 разу на годину з протиранням поверхонь орг.техніки, робочих поверхонь, дверних ручок, поручнів. Зливати використану після обробки воду виключно в системи каналізації.
  2. Забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові паперові рушники, серветки тощо).
  3. Проводити регулярну обробку рук спиртовмісним засобом не менше 65% та/або мити їх з милом під проточною водою не менше 20 секунд.
  4. Обмежити проведення нарад, зібрання працюючих без нагальної потреби, відряджень.
  5. Забезпечити самоізоляцію осіб на 14 діб, які повернулися із-за кордону або мали ймовірний контакт з підозрілими на захворювання, викликаних корона-вірусом.
  6. Призначити наказом по підприємству відповідальних осіб за дотримання карантинних заходів, розробити та затвердити інструкцію щодо запобігання поширення інфекційний захворювань на підприємстві, забезпечити дієвий контроль за їх виконанням.

Розмістити Інструкцію на робочих місцях.

  1. Довести до відома відповідальних посадових осіб та працівників підприємств під розпис про кримінальну відповідальність за невиконання карантинних заходів відповідно до вимог ст.325 Кримінального Кодексу України.

ІІ. Для підприємств торгівлі 

  1. Забезпечити виконання запобіжних заходів, визначених для всіх закладів, установ, організацій та промислових підприємств.
  2. Не допускати осіб в торгівельні зали з ознаками захворювання на ГРВІ. Для підприємств роздрібної торгівлі та МАФів забезпечити торгівлю продовольчими товарами та товарами повсякденного попиту через «вікно видачі» без допуску покупців в торгівельну залу.
  3. Проводити щогодини дезінфекцію поверхонь торгівельного обладнання, інвентарю, тощо.
  4. Всіх працюючих забезпечити засобами індивідуального захисту.
  5. Забезпечити заклади для покупців достатньою кількістю одноразових рукавичок та пакувального матеріалу.
  6. При вході в торгівельні зали магазинів самообслуговування забезпечити покупців одноразовими рукавичками та встановити ємкості для використаних засобів індивідуального захисту.
  7. Забезпечити фасування та пакування всіх видів продовольчих товарів.

Заборонити продаж в  режимі самообслуговування вагових продовольчих товарів, подальша термічна  обробка  яких  не  передбачена.

  1. Продуктовим супермаркетам забезпечити роботу наявних кас впродовж усього робочого часу для попередження утворення черг та скупчення людей.
  2. В кінці робочої зміни забезпечити обов’язкове генеральне прибирання всіх приміщень та торгівельного обладнання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів.
  3. Заборонити перебування тварин в місцях торгівлі.
  4. Заборонити продаж продовольчих товарів в неустановлених місцях.

 

ІІІ. Для суб’єктів господарювання, які надають послуги щодо пасажирських перевезень

  1. Перед виїздом на маршрут проводити обов’язків медичний огляд водіїв та не допускати в рейс осіб з ознаками респіраторного захворювання.
  2. Перед виїздом на маршрут, в кінці робочої зміни, впродовж робочого дня в кінці маршруту забезпечити проведення обробку поверхонь салону автотранспорту, поручнів, підлокітників, дверних ручок, вікон та підлоги миючими та дезінфікуючими засобами.
  3. Забезпечити транспортні засоби запасом миючих, дезінфікуючих засобів, засобів для дотримання особистої гігієни та антисептиками.
  4. Зобов’язати водіїв дотримуватися правил особистої гігієни.
  5. Забезпечити перебування громадян не більше 10 осіб в приміщеннях вокзалів, автостанцій, тощо, демонтувати місця очікування пасажирів в середині будівлі на час проведення карантину.
  6. Забезпечити санітарну обробку евакуаційних виходів та входів з підземного переходу станції Фастів.

 

Голова міської комісії з питань 

ТЕБ та НС  –  міський голова

М.В.Нетяжук

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ