Про звернення Фастівської міської ради Фастівського району Київської області ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо недопущення підвищення тарифів для населення

• 22.09.2021

ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

пл.Соборна, 1, м.Фастів, Фастівський район, Київська область, 08500, тел.: 6-02-16; факс 6-31-00

№ 41-ХІ-VІІІ

від 16.09.2021 року

для населення

Керуючись ст. 25 Закону України “Про місцеве самоврядування             в Україні”, враховуючи звернення депутати Фастівської міської ради           від фракції Політичної партії “Європейська Солідарність” від від 14 вересня 2021 року б/н,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо недопущення підвищення тарифів для населення (текст звернення додається).
  2. Направити звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради.

Міський голова                                                          М. В. Нетяжук

до рішення міської ради

№ 41-ХІ-VІІІ

від 16.09.2021 року

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

вул. Банкова, 11,

м. Київ, 01220

Кабінету Міністрів України

вул. Грушевського, 12/2,

м. Київ, 01008

Верховній Раді України

вул. Грушевського, 5,

м. Київ, 01008

Ми, депутати Фастівської міської ради Фастівського району Київської області, які представляють інтереси Фастівської міської територіальної громади, глибоко стурбовані ситуацією щодо чергового підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення. Після тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників новим ударом для громадян стала інформація щодо підвищення тарифів для населення, що призводить до соціальної напруги та обурення населення.

Ми, як представники інтересів громадян, не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашого краю. Тому звертаємо Вашу увагу на необхідності провести дієві реформи. В першу чергу потрібно звернути повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників.

Вважаємо, що перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідні бюджети є неприпустимим, оскільки це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і місцевого самоврядування.

За останній період автоматичний метод нарахування субсидій порушено, введено додаткові обмеження щодо призначення субсидій, але навіть попри такі обмеження кошти, передбачені на субсидії, витрачені на 90%.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги,  висловлюємо своє занепокоєння щодо нового зростання тарифів для населення та просимо Вас:

1. Вжити заходів щодо недопущення монопольного підвищення тарифів, забезпечити обґрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому.
  2. Не допустити перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування та врахувати при ухваленні Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів.
  3. Спрямувати частину коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян, спрямованої на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує.

Секретар міської ради                                                        Л.І.Рудяк