Про звернення депутатів Фастівської міської ради Київської області до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я

• 29.10.2021

ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

пл.Соборна, 1, м.Фастів, Фастівський район, Київська область,   08500, тел.:6-02-16; 6-31-00

№ 24-ХІV-VIIІ

від  26.10.2021 року

Про звернення депутатів Фастівської міської ради Київської області

до Президента України, Кабінету Міністрів України та

Керуючись ст. 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи звернення голови депутатської фракції у Фастівській міській раді від Політичної партії “Європейська Солідарність” від 18 жовтня 2021 року б/н,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я (текст звернення додається).
  2. Направити звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради.

Міський голова                                                         М.В.Нетяжук

до рішення міської ради

№ 24-ХІV-VIIІ

від  26.10.2021 року

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

вул. Банкова, 11,

м. Київ, 01220

Кабінету Міністрів України

вул. Грушевського, 12/2,

м. Київ, 01008

Верховній Раді України

вул. Грушевського, 5,

м. Київ, 01008

Ми, депутати Фастівської міської ради Фастівського району Київської області, звертаємось до Вас із питанням щодо прийняття збалансованого Державного бюджету на 2022 рік в частині, що  стосується забезпечення сфери охорони здоров’я.

На сьогодні в Україні склалася катастрофічна ситуація із фінансовим забезпеченням сфери охорони здоров’я. Заплановані зарплати середнім медичним працівникам у розмірі  від 13,5 тис грн., а лікарям – від 20 тис. грн. у проекті Державного бюджету на 2022 рік передбачені лише для 200 тис. осіб середнього медичного персоналу та 90 тис. лікарів.

Беручи до уваги той факт, що станом на кінець 2020 року в системі охорони здоров’я працювало 273 526 осіб середнього медичного персоналу та 147 361 осіб лікарів-фізичних осіб, то здійснивши розрахунок, бачимо, що нині фактично в медичних закладах працює лікарів та працівників середнього медичного персоналу на 130 тис. більше, ніж Уряд розрахував у проєкті Державного бюджету на 2022 рік.

Таке недофінансування галузі може спричинити скорочення орієнтовно 130 тисяч посад медичних працівників, що є недопустимим. Особливо, в умовах боротьби з пандемією COVID-19. Скорочення видатків на охорону здоров’я сьогодні – стане ударом як по медиках, так і по пацієнтах.

Обсяг коштів Державного бюджету України, що спрямовується на реалізацію програми медичних гарантій, повинен становити не менше 5% валового внутрішнього продукту України.

Разом з тим, ми зазначаємо, що додаткові фінансові навантаження на місцеві бюджети є недопустимими та непосильними. Адже вони не зможуть фінансово забезпечити ті сфери, які недофінансовуються з Державного бюджету.

У зв’язку з вищевикладеним, просимо додатково розглянути питання  фінансового забезпечення медичної галузі та вжити заходів щодо:

• погашення заборгованості з виплати заробітної плати медичним працівникам, яка існує станом на жовтень 2021 року;
  • вжити невідкладних заходів із недопущення скорочення посад медичних працівників;
  • збільшення фінансування Національної служби здоров’я України (НСЗУ) з Держбюджету;
  • у проєкті Державного бюджету на 2022 рік передбачити фінансування сфери охорони здоров’я в повному обсязі.

Міський голова                                                               Михайло НЕТЯЖУК

Секретар міської ради                                                                Л.І.Рудяк