Обмеження права на нарахування податкової знижки

• 21.12.2023

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що для нарахування податкової знижки за підсумками 2022 року, платник податку має подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (із зазначенням конкретних сум податкової знижки), по 31 грудня 2023 року.

Відповідно до п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України, діють такі обмеження права на нарахування податкової знижки:

-податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має РНОКПП, та резиденту – ФО, яка через свої релігійні переконання відмовилась від РНОКПП та має про це відмітку у паспорті – п.п.166.4.1 п.166.4 ст.166 ПКУ;

-загальна сума податкової знижки в звітному податковому році не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу, нарахованого як заробітна плата, крім випадку, визначеного п.п.166.4.4 п.166.4 ст.166 ПКУ – п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ.

-якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ.

-сума податкової знижки, нарахована платнику в звітному податковому році, у разі включення до податкової знижки витрат, передбачених п.п.166.3.10 п. 166.3 ст.166 ПКУ(витрати на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, що набула статус резидента Дія Сіті), розраховується окремо від інших витрат і не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу – п.п.166.4.4 п.166.4 ст.166 ПКУ.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast