МПЗ для фізичних осіб: Хто нараховує та як провести звірку?

• 23.04.2024

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.170.14 ст.170 ПКУ, для фізичних осіб МПЗ визначає податковий орган за податковою адресою платників податку – власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, не переданих в оренду.

Податкове повідомлення-рішення (ППР) надсилається до 01 липня року, наступного за звітним.

Платник податку – ФО зобов’язана сплатити суму, зазначену у ППР, протягом 60 днів з дня вручення ППР.

У разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з ПДФО, такий платник податку має право у порядку, встановленому ст.42 ПКУ, звернутися до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, з наданням підтвердних документів.

Більше інформації читайте тут.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua