Про звернення Фастівської міської ради до Президента  України,  Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо включення  до  державного плану заходів із відзначення 30-ї річниці незалежності України формування суспільно-культурного комплексу «Національна платформа Єднання України»

• 21.04.2021

Проєкт

РІШЕННЯ

Зважаючи на важливість гуртування громадян України навколо ідеї єдності та територіальної цілісності держави, єднання суспільства у справі розбудови України як високорозвиненої європейської держави, з метою гідного відзначення у 2021 році 30-ї річниці незалежності України, керуючись ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо включення до державного плану заходів із відзначення 30-ї річниці незалежності України формування суспільно-культурного комплексу «Національна платформа Єднання України» (текст звернення додається).
  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з гуманітарних питань.

Міський голова                                                                   М. В. Нетяжук

до рішення міської ради

Президенту України

Володимиру Зеленському

Голові Верховної  Ради України

Дмитру Разумкову

Прем’єр-міністру України

Денису Шмигалю

ЗВЕРНЕННЯ

Фастівської міської ради до Президента  України,  Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо включення  до  державного плану заходів із відзначення 30-ї річниці незалежності України формування суспільно-культурного комплексу «Національна платформа Єднання України»

Зважаючи на сучасні виклики та загрози, які стоять сьогодні перед українським суспільством, зокрема: військові дії, окупація частини територій, намагання політиків розсварити українців один з одним, питання єдності, територіальної цілісності та Соборності держави є пріоритетом в площині суспільного розвитку України.

Так історично склалося, що місто Фастів  понад сто років тому стало містом єднання. Саме на коліях фастівського залізничного вокзалу 1 грудня 1918 року було підписано Договір про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. Сьогодні на платформі залізничної станції Фастів встановлено комплекс ”Музей на колесах”, який складається з паротяга та вагону зразка поч. ХХ ст.

Враховуючи історичний досвід міста Фастова в об’єднавчих процесах української державності, практичні напрацювання фастівчан під час підготовки та відзначення 100-річчя підписання Акту Злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки,  організації Всеукраїнської естафети єднання та, зважаючи на важливість гуртування громадян України навколо ідеї єдності та територіальної цілісності держави, Фастівська міська територіальна громада виступає з ініціативою створення суспільно-культурного комплексу «Національна платформа єднання України».

Суспільно-культурний комплекс “Національна платформа єднання України” покликаний сформувати суспільно-культурний простір, який допоможе об’єднати українське суспільство заради становлення та розвитку України. Дана  платформа стане майданчиком для суспільного діалогу представників усіх регіонів України. Зважаючи на історичні, культурні, мовні, релігійні особливості різних регіонів України, об’єднати всіх громадян може лише спільний прискорений рух у майбутнє – реалізація спільного плану дій. В основу формування «Національної платформи єднання України»  закладено  усвідомлення нашої ідентичності  через культурні та суспільні цінності кожного українця.

В рамках реалізації даної платформи, з метою формування національної свідомості серед української молоді у місті Фастові заплановано проведення молодіжної гуртівки «Єдині ми – єдина Україна!» 22-23 серпня 2021 року.

Користуючись нагодою запрошуємо Вас взяти участь у  молодіжній гуртівці «Єдині ми – єдина Україна!» та просимо сприяти  включенню даного заходу до державного комплексу заходів з відзначення 30-ї річниці незалежності України.

Підтримано рішенням Фастівської міської ради

№                      від                     року

Секретар міської ради                                                                  Л. І. Рудяк