Заборонено палити суху траву, очерет, стерню, листя та побутові відходи.

• 12.10.2022

На початку весни були внесені зміни до Кримінального кодексу України, які

посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, додані й навмисні підпали, зокрема сухої рослинності.

Подібні дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Також, за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф.

Розмір штрафу: від 340 до 1360 грн. для громадян, і від 850 до 1700 грн.– для посадових осіб.

Під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.