Про звернення  до Верховної Ради України щодо  відзначення 140-ої  річниці з дня народження  Кирила Григоровича Стеценка

• 23.06.2021

ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

пл. Соборна, 1,  м. Фастів, Фастівський район,  Київська область, 08500, тел.: 6-02-16;  факс 6-31-00

№ 24-ІХ-VIIІ

від 15.06.2021 року

Про звернення  до Верховної Ради України

щодо  відзначення 140-ої  річниці з дня народження

Кирила Григоровича Стеценка

З метою вшанування пам’яті видатного українського композитора,  диригента,  громадського і державного діяча Кирила Григоровича Стеценка, керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звернутися до Верховної Ради України, щодо відзначення 140-ої річниці з дня народження Кирила Григоровича Стеценка на державному рівні (текст звернення додається).

1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з гуманітарних питань.

Міський голова                                                                   М.В.Нетяжук

до рішення міської ради

№ 24-ІХ-VIIІ

від 15.06.2021 року

Голові Верховної  Ради України

Дмитру Разумкову

ЗВЕРНЕННЯ

до Верховної Ради України

щодо  відзначення 140-ої  річниці з дня народження

Кирила Григоровича Стеценка

24 травня 2022 року  виповнюється 140 років з дня народження видатного українського композитора, хорового диригента, громадського та державного діяча Кирила Григоровича Стеценка.

У творчому доробку композитора  – близько 50 романсів та вокальних ансамблів, понад 50 оригінальних хорових творів, чотири кантати, опери для дітей, музика до ряду театральних вистав, десятки обробок українських народних пісень, колядок і щедрівок. Особливе місце в його творчості посідає духовна музика.

Протягом життя Кирило Григорович доклав всі зусилля для розвитку та популяризації української музики: викладав співи у навчальних закладах, організовував хори, ініціював створення оркестру народних інструментів, національного симфонічного оркестру, Першого українського національного хору, Першої та Другої мандрівних капел, національно ното збірні. Кирило Григорович Стеценко – один із організаторів Української Республіканської капели, яка з гастролями відвідала країни Європи, Америки,   популяризуючи українську пісню та українське слово.

Останні роки свого життя Кирило Стеценко провів у с. Веприк Фастівського району Київської області на посаді настоятеля парафії, активно продовжуючи свою творчу і громадську діяльність.

Зважаючи вищевикладену інформацію, Фастівська міська територіальна громада   з метою вшанування пам’яті  видатного українського  композитора  звертається до Вас з пропозицією урочисто відзначити 140-у річницю з дня народження Кирила Григоровича Стеценка на державному рівні.

Підтримано рішенням Фастівської міської ради

№ 24-ІХ-VIIІ від 15.06.2021 року

Секретар міської ради                                                                      Л.І.Рудяк