Про зупинення рішення Фастівської міської ради № 287-XLI-VIII від 08.05.2023 «Про Наглядові ради комунальних некомерційних підприємств Фастівської міської ради”

• 16.05.2023

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

12.05.2023                             м.Фастів                                                          № 111-од

Про зупинення рішення Фастівської міської

ради № 287-XLI-VIII від 08.05.2023

«Про Наглядові ради комунальних

некомерційних підприємств

Фастівської міської ради”

У відповідності до ч. 4 статті 59, керуючись п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. Зупинити рішення Фастівської міської ради № 287-XLI-VIII від 08.05.2023 «Про Наглядові ради комунальних некомерційних підприємств Фастівської міської ради”.
  2. Внести рішення Фастівської міської ради № 287- XLI-VIII від 08.05.2023 «Про Наглядові ради комунальних некомерційних підприємств Фастівської міської ради” із зауваженнями міського голови, що додаються, на повторний розгляд позачергової сесії Фастівської міської ради.
  3. Секретарю міської ради довести це розпорядження до відома депутатів міської ради.
  4. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

Міський голова                                                                                       Михайло НЕТЯЖУК

міського голови

№____ від __.___.2023 року

ЗАУВАЖЕННЯ

08.05.2023 року Фастівською міською радою було прийнято рішення № 287-XLI-VIII «Про Наглядові ради комунальних некомерційних підприємств Фастівської міської ради», вказане рішення прийняте з порушенням норм чинного законодавства, з недотриманням процедури його прийняття, а тому підлягає його зупиненню та внесенню на повторний розгляд сесії .

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, з метою додержання законності у здійсненні місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Повноваження міського голови визначені статтею 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Зокрема, пунктами 1,8,20 частини четвертої цієї статті визначено, що міський голова скликає сесії ради, забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; вносить пропозиції та формує порядок денний сесії ради і головує на пленарних засіданнях ради, видає розпорядження у межах своїх повноважень, тощо.

Повноваження міської ради визначені у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні». Зокрема, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до пункту 20 частини четвертої статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова видає розпорядження у межах своїх повноважень.

Згідно зі статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Згідно з частиною четвертою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень.

Прийняте рішення «Про Наглядові ради комунальних некомерційних підприємств Фастівської міської ради» суперечить частині 5 статті 24 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». А саме, порядок утворення, права, обов’язки наглядової ради закладу охорони здоров’я і типове положення про неї затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Так як, станом на момент прийняття рішення Фастівською міською радою Кабінет Міністрів України не затвердив Порядок утворення, права, обов’язки наглядової ради закладу охорони здоров’я і типове положення про неї, то прийняття вищезазначеного рішення Фастівської міської ради суперечить вимогам частини 2 статті 19 Конституції України та статті 24 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

Окрім того, Порядок утворення, організації діяльності та ліквідації Наглядової ради комунального некомерційного підприємства Фастівської міської ради (додаток 2 до рішення Фастівської міської ради №69-XXXVII-VIII) за своєю формою та правовим змістом не відповідає проєкту Порядку утворення наглядової ради закладу охорони здоров’я, який розроблений Кабінетом Міністрів України.

В зв’язку з вищевикладеним, рішення Фастівської міської ради № 287-XLI-VIII «Про Наглядові ради комунальних некомерційних підприємств Фастівської міської ради» прийняте всупереч чинному законодавству.

Міський голова                                                                 Михайло НЕТЯЖУК