Про надання до Фастівського міськрайонного суду Київської області висновку органу опіки та піклування, щодо доцільності призначення  ****  опікуном  ***

• 06.05.2024

Р І Ш Е Н Н Я

____________________                     м. Фастів                                   № _________

Про надання до Фастівського

міськрайонного суду Київської області

висновку органу опіки та піклування,

щодо доцільності призначення  ****  опікуном  ***

Розглянувши заяву *** від 22.04.2024 щодо надання висновку органу опіки та піклування про можливість призначення його опікуном ***, враховуючи протокол опікунської ради при виконавчому комітеті Фастівської міської ради від 24.04.2024,  відповідно до частини 1 статті 60, частини 4, 5 статті 63 Цивільного кодексу України та керуючись підпунктом 4 пункту «б», частини першої статті 34 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради вирішив:

1. Надати до Фастівського міськрайонного суду Київської області висновок органу опіки та піклування, щодо доцільності призначення *** опікуном ***  ( згідно Додатку).
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з гуманітарних питань.

Міський голова                                                               Михайло НЕТЯЖУК

до рішення виконавчого

комітету Фастівської

міської ради

№_________ від

ВИСНОВОК

органу опіки та піклування  виконавчого комітету Фастівської міської ради, щодо доцільності призначення ***( *** р.н.) опікуном ***  ( *** р.н.).

Опікунською радою при виконавчому комітеті Фастівської міської ради   була   розглянута заява Л***, щодо надання висновку органу опіки та піклування виконавчого комітету Фастівської міської ради  про доцільність призначення його    опікуном  ***

***, *** р.н., проживає за адресою: ***, разом зі своїм сином ***

Відповідно до наданих медичних документів, ***встановлено діагноз: шизофренія, параноїдна форма, безперервнопроградієнтний тип перебігу, апато-абулічний дефект

Під дією хворобливих переживань неодноразово намагалася вбити себе. За роки 13 разів лікувалася в ОПНМО, хвороба набула безперервного перебігу, сформувався апато-абулічний тип дефекту. Л***, стоїть на обліку у лікаря – психіатра, з 1999 року. ***  не може самостійно обслуговувати себе в побуті, організовувати свій побут, потребує постійного догляду за собою сторонніх. Розлад її здоров’я носить стійкий характер.

*** є рідним сином ***, та хоче здійснювати над нею опіку.

***, до кримінальної відповідальності не притягався, не погашеної та не знятої судимості не має, за станом здоров’я, може бути опікуном.  Характеризується позитивно.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦК України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною, і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 ЦК України,  опікун призначається переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними та можливості особи виконувати обов’язки опікуна.

Тому, враховуючи вищевикладене, з метою захисту    особистих немайнових і майнових прав ***, а також для створення їй  необхідних побутових умов, здійснення за нею  належного догляду, забезпечення їй  лікування, орган опіки та піклування виконавчого  комітету Фастівської міської ради вважає за доцільне призначення *** ( *** р.н.) опікуном   ***  ( ***  р.н.).

Керуючий справами ( секретар)                                  Леся ТХОРЖЕВСЬКА

виконавчого комітету Фастівської