Податкові наслідки втрати пального внаслідок військової агресії рф

• 15.02.2024

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що в разі, якщо пальне втрачене, зіпсоване, знищене, у тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин, то відповідно до п.п. 216.3 ст. 216 Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, які є платниками акцизного податку з реалізації пального, зобов’язані скласти акцизну накладну на такі операції (код операції для складання в одному примірнику 2).

Стосовно відображення СГ операцій із втрати пального внаслідок військової агресії РФ, то такі операції підлягають відображенню на підставі первинних документів, складених відповідно до Закону України від 16.07.1999  № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та з урахуванням положень ст.231 ПКУ (на обсяги пального, зокрема, зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин платниками акцизного податку з реалізації пального складаються також акцизні накладні на обсяги втраченого пального, які підлягають подальшій реєстрації після завершення дії воєнного стану).

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast