Оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів

• 26.02.2024

Операції з постачання на митній території України/ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та виробів медичного призначення оподатковуються ПДВ за ставкою 7 % відповідно до п.п. «в» п. 193.1 ст. 193 ПКУ, тобто, за умови, що такі:

лікарські засоби:

– дозволені для виробництва і застосування в Україні;

– внесені до ДРЛЗ;

медичні вироби:

– дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;

– внесені до ДРМТВМП або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність.

Операції з постачання на митній території/ввезення на митну територію України лікарських засобів/медичних виробів під час яких не дотримано хоча б одну із зазначених умов, оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

Тимчасово, на період воєнного стану, окремі операції із ввезення на митну територію/постачання на митній території України лікарських засобів та медичних виробів звільняються від оподаткування ПДВ за умовами, визначеними п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ.

Детальніше можна ознайомитись тут

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast