Як змінити постачальника природного газу?

  • 22.01.2021

Крок 1. Спочатку необхідно з’ясувати ціну у постачальника природного газу яку споживач отримує на даний час (наприклад, із січня 2021 року ціна на природній газ становить 9. 9,87850 за грн. за 1 м³, з ПДВ).

Крок 2. Обрахувати споживання природного газу за рік.

Крок 3. Визначитись із постачальником природного газу. Це можна зробити на сервісі порівняльних цін на газ за посиланням https://gasoteka.ua-energy.org.     Сервіс дозволяє отримати у зручному вигляді актуальну інформацію щодо цінових пропозицій постачальників природного газу, доступних у конкретному регіоні. Також він дає можливість порівняти ціни компаній та оцінити потенційну економію від зміни постачальника протягом року.        Перевірити  актуальність цін вибраної компанії  також можна на сайті Мінфіну за посиланням https://index.minfin.com.ua/ua/tariff/gas/kievskaya/.      Перевірити чи компанія має право постачати природній газ  можна на сайті НКРЕКП. Для цього слід зайти на сайт НКРЕКП вибрати розділ «Публічна інформація» – «Ліцензійний реєстр НКРЕКП» та натиснути на нього. Далі файл із повним переліком ліцензіатів НКРЕКП завантажиться на комп’ютер. У цьому списку  треба знайти вибраного Вами  постачальника природного газу за його назвою та у розділі «Статус ліцензії» – перевірити чинність ліцензії.

Крок 4. Після того як остаточно визначились із постачальником, необхідно зайти на сайт цього постачальника або через сервіс https://gasoteka.ua-energy.org.  Надати заяву-приєднання встановленого зразка та документ, яким визначено право власності чи право користування на об’єкт (будівлю, приміщення). Документ, що посвідчує особу споживача  (паспорт, ID-картка) а також реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Якщо особа діє за довіреністю – належним чином оформлена довіреність на представника побутового споживача.

Увага! Постачальник природного газу має право додатково вимагати інші документи, перелік яких визначений на сайті такого постачальника.

         Заяву приєднання можна покроково заповнити на сайті нового потенційного постачальника природного газу, а також через Ощад 24/7 та Приват 24. При цьому обов’язково зазначається EIC код (він зазначений у квитанції про оплату, або в електронному кабінеті) – це персональний код кожного споживача.

Після того як постачальнику буде надано весь перелік документів, який зазначений на його  сайті – є початком процедури зміни постачальника. Далі, постачальник не пізніше  3 робочих днів з дня отримання  від споживача заяви-приєднання до договору постачання природного газу, направляє цю заяву на інформаційну платформу. Діючий постачальник відразу інформується про те, що його споживач має намір змінити постачальника.

У разі згоди постачальника  укласти договір із побутовим споживачем початок постачання відбувається протягом трьох тижнів з дня реєстрації заяви-приєднання.

Постачання природного газу у разі зміни постачальника  здійснюється на наступний день після реєстрації споживача в Реєстрі споживачів постачальника.

Звертаємо Вашу увагу, попередній постачальник природного газу надсилає протягом 6 тижнів з моменту припинення газопостачання рахунок, який споживач має сплатити протягом 10 днів з моменту отримання. Неоплаа такго рахунку може бути підставою для відключення газу.

Важливо!

  1. Щоб уникнути непорозумінь – необхідно погасити борги попереднього постачальника, у тому числі за графіком погашення заборгованості.
  2. При виборі нового постачальника звертати увагу на його рейтинг.
  3. Уважно читати умови договору, оскільки, постачальник може вимагати розрахунок за постачання газу за  попередньою оплатою або так званими  – плановими платежами.
  4. Покази лічильника обов’язково передаються щомісяця із 1до 05 числа.
  5. Новий постачальник природного газу має право змінити ціну на газ та має попередити за 5 днів. Тому бажано слідкувати за ціною на сайті.
  6. Під час дії карантину припинення/обмеження постачання природного газу за заборгованість – заборонено. Але після скасування карантинних обмежень, у разі несплати квитанції протягом 10 робочих днів – може бути відключення. Тоді потрібно буде платити ще й за підключення.

Детально процедура зміни постачальника зазначена у розділах III та V Постанови НКРЕКП від 30.09.2015  № 2496 Про затвердження Правил постачання природного газу

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ