Едьютейнмент як ефективний метод навчання покоління Z

  • 03.11.2020

Кліпове мислення, не здатність зосередитись і постійне відволікання, – так описують сучасних школярів вчителі, психологи і фахівці освіти. Як захопити увагу покоління, народженого з гаджетом у руці? Це питання глибоко хвилює як батьків, так і вчителів.

29 жовтня (група 1) та 30 жовтня (група 2) 2020  року  для  вчителів  української мови і літератури Київщини відбулося  перше  заняття  обласного  майстер-класу   Іщенко Оксани Борисівни та Тимошенко Інни Леонідівни, учителів Фастівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ст. №3», із теми «Едьютейнмент як інноваційна технологія у навчанні покоління Z».

Із побажаннями плідної роботи та успіхів на занятті до присутніх звернулися Н. Жуковська, консультант КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників». Про давню історія свого закладу розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Л. Дьорнер. Керівники майстер-класу поділилися своїми напрацюваннями, розповіли про потреби нинішніх учнів, їх особливості, а також зв’язок навчання з Інтернетом.

«Мій портрет у пелюстках квітки». Ця тренінгова вправа дозволила педагогам познайомитися та розказати про свої уподобання. Практичний блок – це проведення імітаційної гри, створення кросенсу, робота на сервісі LearmingApps.

Сьогоднішнім школярам важко впоратися з одним завданням, вони так звикли до постійних стимулів від смартфонів та інтернету, що на звичайних шкільних заняттях не можуть зосередитися.

Покоління Z (10-24 років) та Альфа (0-9 років) народилися у світі, в якому алгоритми постійно змушують їх натискати, «скролити і свайпати» з шаленою швидкістю. Тепер непросте завдання постало й перед учителями. Як пристосувати традиційну навчальну програму до учнів, вихованих технологіями, і якою буде ціна компромісу з традиційною освітою?

Проте керівники майстер-класу Оксана Борисівна та Інна Леонідівна переконливо довели, що дітей будь-якого віку можна зацікавити навчанням, надихнути на творчість та креативність.

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ