До відома керівників підприємств, установ та організацій недержавної форми власності

  • 22.08.2023

Розпорядженням Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) від 06 квітня 2023року створено комісія з питань надання часткового відшкодування витрат на оплату робіт з проведення незалежної оцінки шкоди та обсягу збитків завданих підприємствам, установам та організаціям недержавної форми власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією російської федерації.

В зв’язку цим розпочато збір заявок на отримання часткового відшкодування витрат на оплату робіт з оцінки завданої шкоди та збитків.

Внесення до реєстру пошкоджених суб’єктів господарювання здійснюється через відділ капітального будівництва виконавчого комітету Фастівської міської ради за адресою: м.Фастів, вул. І.Ступака,5, каб. 3. Відповідальна особа – Мєх Наталія Анатоліївна, тел. 063-561-13-01.

    Алгоритм дій для отримання часткового відшкодування витрат на оплату

робіт з проведення незалежної оцінки шкоди та обсягу збитків

Кому? Суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва, майно яких пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації. 

Що? Часткове відшкодування у розмірі 40% від суми загальних витрат, але не більше 60 тис. грн на оплату договору з суб’єктом оціночної діяльності, що провів незалежну оцінку шкоди та збитків відповідно до Методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності (затверджена спільним наказом Мінекономіки та Фонду державного майна України від 18.10.2022 № 3904/1223) 

Хто може отримати?

Суб’єкт мікро-, малого та середнього підприємництва, який:

  • є резидентом України та зареєстрований в Київській області;
  • здійснює за місцем реєстрації незаборонену законодавством діяльність за напрямами згідно із КВЕД 2010;
  • майно якого знищено або пошкоджено у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації після 24 лютого 2022 року;
  • здійснював активну господарську діяльність неперервно не менше 12 місяців до 24 лютого 2022 року;
  • не має заборгованості із виплати заробітної плати та сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів за 2021 рік (довідка з Державної податкової служби, Пенсійного фонду);
  • не визнаний банкрутом або стосовно якого не порушено справу про банкрутство, не перебуває у стадії ліквідації;
  • не має серед бенефіціарних власників юридичних осіб та громадян російської федерації та республіки білорусь.

Що потрібно подати!

Увага! Подача документів постраждалими СПД здійснюється після укладання договору з суб’єктом оціночної діяльності на проведення незалежної оцінки шкоди і збитків та виконання зобов’язань по ньому у повному обсязі з 100 % оплатою вартості робіт.

Обов’язковий пакет документів включає:

  • Заявку за встановленою формою https://bit.ly/3K8cwJO;
  • Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних  осіб-підприємців та громадських формувань;
  • Статут (для юридичних осіб);
  • Копію договору, укладеного між СПД та суб’єктом оціночної діяльності та документів, що підтверджують фактичну оплату понесених витрат за договором(банківська виписка, платіжне доручення тощо). Копії повинні бути відтворені з оригіналу та завірені в установленому порядку;
  • Довідку з місцевої ДПС про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів за 2021 рік;
  • Довідку про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових коштів до ПФУ і фондів соціального страхування за 2021 рік;
  • Копію статистичної звітності – Форма № 1-ПВ «Звіт з праці» за 2021 рік або довідку в довільній формі про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та нарахувань до неї,підписана керівником та головним бухгалтером із печаткою заявника;
  • Копію звіту про фінансовий стан (Баланс), звіту про сукупний дохід (Звіт про фінансові результати) за 2022 рік;
  • Довідку про банківські реквізити рахунку, на який здійснюватиметься перерахування суми коштів на часткове відшкодування;
  • Документи, що підтверджують факт знищення або пошкодження майна та причинно-наслідковий зв’язок, що цю шкоду спричинено у результаті агресії російської федерації.

Орієнтовний перелік документів:

  • акт про пожежу;
  • акт на виконання робіт з очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів розмінування;
  • витяг з єдиного реєстру досудових розслідувань;
  • документи, які фіксують пошкодження, руйнування, знищення або втрату майна, складені уповноваженими органами (комісіями);
  • звіт про обстеження (акт обстеження), складений особами визначеними Порядком проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 року № 257;
  • акти обстеження пошкодження, руйнування, знищення або втрату майна, складені експертами Торгово-промислової Палати України, фахівцями, що працюють в суб’єкті господарювання, іншими фахівцями, експертами, суб’єктами оціночної діяльності;
  • протокол огляду місця події, складений органом досудового розслідування, прокурором, ознайомлення з яким здійснюється в порядку, установленому Кримінальним процесуальним кодексом України;
  • реєстрові дані Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації; 
  • інше.
  • Копію звіту про проведену незалежну оцінку збитків у рамках виконання договору.

Куди? Пакет документів подається у паперовому вигляді Департаменту економіки Київської обласної державної адміністрації (пл. Лесі Українки, 1, м. Київ, 01196)

Важливо! У разі подання неповного пакету документів такі документи не реєструються і повертаються претенденту.

Розгляд заявок

 Відбір заявок СПД на відшкодування здійснює комісія, затверджена розпорядженням КОДА. Комісія буде збиратися за потребою, але не рідше одного разу на місяць.

Комісія проводить аналіз отриманих заявок та пакету документів на предмет відповідності вимогам Порядку. За результатами засідання складається протокол засідання, в якому щодо кожного претендента зазначається про прийняття одного з таких рішень:

  • про надання часткового відшкодування з визначеним його розміру;
  • про відмову в наданні часткового відшкодування, якщо не виконуються умови, передбачені Порядком, а також у разі вичерпання ліміту коштів на відповідний пункт заходів Програми на поточний (бюджетний) рік.

Протоколом засідання комісії затверджується реєстр для здійснення часткового відшкодування за визначеною формою.

Протягом 5 робочих днів з дати отримання протоколу Департамент економіки письмово інформує кожного заявника про прийняте рішення.

Надання часткового відшкодування

Протягом 5 робочих днів з дати отримання протоколу Департамент економіки комісії подає Департаменту фінансів обласної державної адміністрації підготовлену заявку на фінансування за умови наявності помісячних бюджетних призначень.

Надання часткової компенсації здійснюється Департаментом економіки шляхом перерахування суми коштів обласного бюджету в обсязі, затвердженому протоколом комісії та відповідно до затвердженого реєстру, на рахунок заявника, банківські реквізити якого зазначені у поданій ним довідці.

Звертаємо увагу! Перерахування коштів органами Державної казначейської служби здійснюється з урахуванням особливого режиму розрахунково-касового обслуговування розпорядників (одержувачів), бюджетних коштів, передбаченого постановою КМУ від 09 червня 2021 року № 590.

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ