До уваги роботодавців!

  • 09.06.2023

Інформація про вимоги законодавства, щодо працевлаштування  неповнолітніх працівників.

Неповнолітні у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років.

За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, та у вільний від навчання час (за наявності відповідного документу)  можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли 14 років.

Забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Неповнолітніх працівників заборонено залучати до надурочних робіт. Загальна тривалість робочого часу підлітків не повинна перевищувати

24 год. на тиждень для підлітків 14–15 років та 36 год. – для підлітків 16 – 17 років.

Неповнолітні працівники мають право:

  • на скорочену тривалість робочого часу
    • у віці 16 – 18 років – 36 годин на тиждень;
    • у віці 15 – 16 років (для учнів віком 14 – 15, які працюють у період канікул) – 24 години на тиждень;
  • на виплату заробітної плати за скороченої тривалості щоденної роботи в такому самому розмірі, як працівникам відповідної категорії за повної тривалості щоденної роботи
  • щорічні відпустки працівникам віком до 18 років надаються у зручний для них час.

Щорічна    відпустка     для     неповнолітніх     встановлена     тривалістю

31календарнийдень

За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).

Оплата праці провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Підприємства можуть встановлювати учням доплати до заробітної плати.

Відповіді на найбільш запитувані питання, що надходять до Державної служби України з питань праці, розміщені на сайті Держпраці у рубриці

«Запитання – відповіді» за посиланням: https://dsp.gov.ua/faq/

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ