10 років успіху – Закон України «Про адміністративні послуги”

• 12.09.2022

6 вересня 2012 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про адміністративні послуги». Однією з головних цілей Закону було системне впровадження ідеї центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП).

Нині українці звикли до ЦНАП не лише як до позитивної вітчизняної новації, а дійсно як до комфортного місця отримання адмінпослуг. У більшості громад України ЦНАП за цей час пройшли велику еволюцію і часто випереджають західні аналоги. Великий спектр послуг: від реєстрації місця проживання, нерухомості, бізнесу, до адмінпослуг соціального характеру. Комфортні безбар’єрні приміщення зі зручним зонуванням, дитячими куточками, місцями самообслуговування та супутніми послугами. Розширені прийомні години, в тому числі робота без обідніх перерв, щонайменше один продовжений робочий день до 20 години, і  робота у суботу.

На жаль, у лютому 2022 року прийшла велика війна. Агресія рф вплинула на всі сфери життя. Але і тут ЦНАП знайшли своє місце. У ці нелегкі  часи багато ЦНАП почали працювати, взяли навантаження по роботі з ВПО. Люди за різними проблемами йшли і йдуть у ЦНАП як місце, де їм зможуть допомогти.

У цей нелегкий для нашої країни час, треба подякувати кожному працівнику ЦНАП за роботу. Основний рецепт успіху конкретного ЦНАП – це відповідальний підбір команди. Адже у ЦНАП повинні працювати лише професійні та доброзичливі фахівці, які з повагою ставляться до людини, зі щирою турботою відносяться до потреб кожного громадянина.

Отже, мотивація України стати частиною Європейського Союзу, мотивація кожного ОМС створити найкращі умови проживання у своїй територіальній громаді, і мотивація кожного працівника і працівниці ЦНАП надати якісну послугу для кожного відвідувача – це і є загальний секрет успіху цієї реформи.

Дякуємо ЗСУ! Віримо в ЗСУ! І наближаємо разом Перемогу!