До уваги мешканців громади, які безоплатно розмістили у своїх житлових приміщеннях ВПО

• 26.12.2023

29 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив Постанову  № 1413, якою внесені Зміни до «Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб», затвердженому  постановою Кабінету Міністрів України 19.03.2022 року № 333  та постанови № 977 від 30.08.2022 року.

Враховуючи внесені Зміни, компенсацію витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб (ВПО) можуть отримувати власники приміщень, які безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях ВПО, крім осіб, з якими вони пов’язані родинними відносинами, споріднення яких засноване на шлюбі та кровному рідстві (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні). Таким власникам подальше отримання компенсації не передбачено.

Всі інші власники продовжують звертатись за отриманням компенсації  до управління соціального захисту населення ВК Фастівської МР за адресою: м. Фастів, вул. Небесної сотні, 8, (045-65)6-25-00) або в електронній формі на електронну адресу управління: 3232fastiv@gmail.com з електронними копіями документів, що підтверджують подану інформацію.

Власникам житлових приміщень, які звертаються вперше, необхідно подати Повідомлення та перелік документів, згідно з додатком 1, про себе та кожну з розміщених осіб:

• паспорт громадянина України;
  • довідку про присвоєння РНОКПП;
  • копію документа, що пітверджує право власності на майно;
  • копію довідок ВПО, які розміщені за вашою адресою;
  • копії документів розміщених осіб (паспорт, ідентифікаційний номер, свідоцтва про народження дітей, копії пенсійного посвідчення, довідки МСЕК про інвалідність, контактні телефони).

З моменту подачі Повідомлення розраховується кількість людино-днів до кінця поточного місяця.

Особа, що розмістила ВПО, підтверджує факт відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги своїм підписом, що проставляється у Заяві про отримання компенсації.

Для отримання компенсації особа, що розмістила ВПО, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця, подає Заяву за формою згідно з додатком 2, де вказує реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації (за стандартом IBAN).

Заява на отримання компенсації витрат подається в приміщенні Палацу Культури на першому поверсі за адресою: м. Фастів, площа Перемоги, б.1,     з 1 по 5 число кожного місяця.

Постановою передбачені вибіркові перевірки достовірності поданої інформації уповноваженими працівниками виконавчої влади.

В день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості, власник повідомляє управління соціального захисту населення ВК Фастівської МР.

Сума компенсації становить 14,77 грн. за один людино-день,  і виплачуються УВКБ ООН.

Додатки:

1. Повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні
  2. ЗАЯВА особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, на отримання компенсації витрат