Про звернення до Верховної  Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо внесення змін до Закону України “Про державний бюджет на 2021 рік”

• 30.04.2021

ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів Київської області, площа Соборна, 1, телефони: 6-02-16; 6-31-00

№ 12-VІІІ-VIIІ

від  22.04.2021 року

Про звернення до Верховної  Ради України,

Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України

щодо внесення змін до Закону України

“Про державний бюджет на 2021 рік”

Розглянувши рекомендації виконавчого комітету Фастівської міської ради (рішення № 159 від 19.03.2021 року), численні судові позови з боку АТ “Українська залізниця”  до управління соціального захисту населення та виконавчого комітету Фастівської міської ради про стягнення коштів за пільгове перевезення окремих категорій громадян, зважаючи, що згідно ст. 142 Конституції України та ст. 9 Закону України “Про залізничний транспорт ” витрати на пільгове перевезення окремих громадян відшкодовується державою, з метою недопущення втрат до бюджету Фастівської міської територіальної громади, керуючись ст. 25, 64, ч.2 ст. 67  Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо внесення змін до Закону України “Про державний бюджет на 2021 рік” в частині виділення коштів АТ «Українська залізниця» за пільгове перевезення окремих категорій громадян на 2021 рік з урахуванням заборгованості за попередні роки, звернення додається.
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань підприємницької діяльності, інвестицій, міжнародних зв’язків, промисловості, транспорту, зв’язку та торгівлі та секретаря міської ради.

Міський голова                                                                        М.В. Нетяжук

до рішення  міської ради

№ 12-VІІІ-VIIІ

від  22.04.2021 року

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України

Міністерству фінансів України

Фастівська  міська   рада  звертається до Вас щодо напруженої ситуації, яка склалася з питань компенсації АТ «Українська залізниця» за пільгове перевезення окремих категорій громадян залізничним транспортом.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною шостою статті 9 Закону України «Про залізний транспорт» передбачено, що збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг.

Стаття 142 Конституції України держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.

Пільги по безоплатному користуванні приміським транспортом окремих категорій громадян встановлені, нормативно-правовими актами, прийнятими Верховною Радою України, зокрема:

– Міжурядовою Угодою про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них від 12.03.93 р.,

– Законом України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”,

– Законом України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”,

– Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

– Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”,

– Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,

– Законом України “Про охорону дитинства”,

– Законом України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”.

Звертаємо увагу на те що, Фастівською міською радою Київської області не приймалось жодного рішення щодо встановлення пільгового перевезення окремих категорій громадян залізничним транспортом відповідно до норм статей 30, 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Починаючи з 2016 року в Законах України «Про Державний бюджет України» – державна субвенція місцевим бюджетам щодо відшкодування перевізникам витрат на перевезення пільгових категорій громадян не була передбачена., чим було порушено норми Конституції України та Закону України «Про залізничний транспорт».

Таким чином, невиконання Кабінетом Міністрів України та Міністерством фінансів України покладених на них функцій щодо відшкодування збитків АТ «Українська залізниця» від здійснених пільгових перевезень окремих категорій громадян призвело до зношення рухомого складу та збитковості підприємства АТ «Українська залізниця», а також  спричинило погіршення надання послуг з перевезення залізничним транспортом населення, в тому числі мешканців Фастівської міської територіальної громади.

Зважаючи на вищевикладене, Просимо Вас, вирішити (ініціювати) питання щодо внесення змін до Закону України “Про державний бюджет на 2021 рік” в частині виділення коштів АТ «Українська залізниця»  за пільгове перевезення окремих категорій громадян на 2021 рік з урахуванням заборгованості за попередні роки.

Секретар міської ради                                                                  Л.І. Рудяк