Про зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

• 27.08.2024

До постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» були внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2024 року № 930, які набули чинності з 21 серпня 2024 року.

Що наразі змінилося:

1. Розмежовано категорії осіб, яких утримують, та за якими здійснюють постійний догляд, а також необхідний пакет документів для реалізації отримання відстрочки військовозобов’язаними щодо цих категорій.
  2. Акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду за додатком 8 оформлюється лише у разі потреби в постійному догляді за п. п. 9, 14 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (не слід плутати з лише доглядом).
  3. Для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» – акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду за додатком 8 не оформлюється.
  4. Матеріали перевірки від ТЦК та СП, які раніше направлялися до керівників виконавчих органів місцевого самоврядування, більше не передбачені за новою редакцією постанови, тому постійно діючі комісії, створені районними, міськими держадміністрації (військовими адміністраціями), виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, здійснюють розгляд заяви без них.
  5. Визначено строк розгляду заяви комісією щодо складення та видачі відповідного акту про встановлення факту здійснення особою постійного догляду – 10 календарних днів з моменту подання заяви.
  6. Тепер військовозобов’язані, які здійснюють постійний догляд за особами, зазначеними у п. п. 9, 14 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та не отримують компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за ними, для розгляду питання надання їм відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації звертаються за встановленням факту здійснення постійного догляду із заявою у довільній формі на ім’я керівника виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, районної у м. Києві військової адміністрації за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання особи, зазначеної у п. п. 9, 14 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за якою здійснюється постійний догляд.
  7. Військовозобов’язані, які здійснюють постійний догляд за особами, зазначеними п. п. 9, 14 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», до заяви, зазначеної в абзаці першому п. 61 постанови, додають документи, визначені у п.п. 9 і 14 додатка 5 до даної постанови (крім акта про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).

Постанова “Про внесення змін до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період”