Про затвердження Положення про помічника-консультанта депутата Фастівської міської ради VІІІ скликання

• 30.04.2021

ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів Київської області, площа Соборна, 1, телефони: 6-02-16; 6-31-00

№ 4-VІІІ-VIIІ

від  22.04.2021 року

Про затвердження Положення про помічника-консультанта

депутата Фастівської міської ради VІІІ скликання

Керуючись  ст. 29-1  Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, відповідно до ст. 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити Положення про помічника-консультанта депутата Фастівської міської ради VIII  скликання.

1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради

Міський голова                                              М.В.Нетяжук

до рішення  міської ради

№ 4-VІІІ-VIIІ

від  22.04.2021 року

П О Л О Ж Е Н Н Я

про помічника-консультанта депутата

Фастівської міської ради VІІІ  скликання

І. Загальні положення

1.1. Відповідно  ст. 29-1 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат міської ради може мати до п’яти помічників–консультантів, правовий статус і умови діяльності яких визначаються Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законами та прийнятим відповідно до них  Положенням про помічника-консультанта депутата Фастівської міської ради.

1.2. Помічником-консультантом депутата міської ради може бути громадянин України, який має загальну середню освіту.

1.3. Помічники–консультанти депутата міської ради працюють на громадських засадах.

1.4. Персональний підбір кандидатур на посаду помічника-консультанта, організацію їх роботи та розподіл обов’язків між ними здійснює особисто депутат міської ради, який несе відповідальність щодо правомірності своїх рішень.

ІІ. Права і обов’язки помічників – консультантів

депутата міської ради

2.1.Помічник-консультант депутата  міської ради  має право:

1) входити і перебувати у приміщеннях міської ради за пред’явленням посвідчення помічника-консультанта, дотримуючись встановленого порядку;

2) одержувати надіслану на ім’я депутата міської ради поштову й телеграфну кореспонденцію, відправляти її за дорученням депутата  міської ради;

3) за дорученням депутата міської ради брати участь в організації вивчення громадської думки, потреб територіальної громади, інформувати про них депутата міської ради та вносити пропозиції щодо шляхів їх вирішення;

5) за письмовими зверненням депутата міської ради та за згодою посадових осіб органів місцевого самоврядування користуватися копіювально-розмножувальною та обчислювальною технікою.

2.2.Помічник – консультант депутата міської ради зобов’язаний:

1) дотримуватись вимог Конституції України, законодавства України, а також Положення про помічника-консультанта міської  ради;

2) при виконанні своїх обов’язків не допускати дій, що можуть негативно впливати на виконання повноважень депутата міської ради, утримуватися від заяв та вчинків, що компрометують депутата міської ради;

3) за дорученням депутата міської ради вивчати питання, необхідні депутату міської ради для здійснення його депутатських повноважень, готувати по них відповідні матеріали;

4) допомагати депутату міської ради в організації проведення звітів і зустрічей з виборцями;

5) допомагати депутату міської  ради в розгляді надісланих на його ім’я поштою або поданих на особистому прийомі виборцями пропозицій, заяв і скарг громадян та вирішенні порушених у них питань;

6) надавати депутату міської ради організаційно-технічну та іншу необхідну допомогу при здійсненні ним депутатських повноважень.

ІІІ. Заключні положення

3.1. Помічник-консультант депутата Фастівської міської ради має посвідчення,  що  підтверджує  його особу  та  повноваження  і використовує його у випадках, передбачених законодавством.          3.2. Посвідчення помічника-консультанта депутата Фастівської міської ради  видається  за  письмовим  поданням депутата Фастівської міської ради.

3.3. У посвідченні розміщується Герб України, вказується назва місцевої ради, прізвище, ім’я, по батькові помічника-консультанта, прізвище та ініціали депутата, порядковий номер, під яким у міській раді зареєстровано депутата, і через дріб – номер, під яким зареєстровано помічника-консультанта, номер виборчого округу депутата,  а також вклеюється фотографія розміром 3х4 см. Фото скріплюється печаткою міської ради, а посвідчення підписується міським головою або секретарем міської ради.

3.4. Дострокове звільнення помічника-консультанта проводиться за письмовим поданням депутата міської ради, який приймав цю особу на посаду помічника-консультанта, або за особистою заявою помічника-консультанта.

3.5.   Посвідчення помічника-консультанта депутата міської  ради вважається недійсним і підлягає поверненню до відповідної ради  по закінченню повноважень депутата міської  ради  або за його письмовим поданням.

Секретар міської ради                                                       Л. І. Рудяк