Про перебування громадян у громадських місцях у період Великодніх свят та поминальних днів на час дії воєнного стану на території Фастівської міської територіальної громади

• 18.04.2023

13.04.2023 р.        м. Фастів                  91-од

Про перебування громадян у громадських

місцях у період Великодніх свят та

поминальних днів на час дії воєнного стану

на території Фастівської міської територіальної

громади

З метою зміцнення взаєморозуміння і терпимості між релігійними організаціями різних віросповідань, реалізації права віруючих громадян на свободу совісті, забезпечення безпеки та громадського порядку, сприяння релігійним організаціям у проведенні цього свята і вшанування померлих на території Фастівської міської територіальної громади у період Великодніх свят та поминальних днів на час дії воєнного стану, враховуючи лист Київської обласної військової адміністрації від 05.04.2023 року № 3443/04/41N/2023, Порядок проведення масових заходів на території Київської області в умовах правового режиму воєнного стану, затверджений протоколом оперативного штабу Ради оборони Київської області від 07 липня 2022 року № 145, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (із наступними змінами), Закону України «Про правовий режим воєнного стану», керуючись п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. На всій території Фастівської міської територіальної громади неухильно дотримуватися комендантської години щоденно з 00 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин.
  2. Провести робочу нараду з керівникамиФастівського районного управління поліціїГУНП в Київській області,Фастівського районного сектору ГУ ДСНС у Київській області та узгодити заходи щодо забезпечення охорони громадського порядку та пожежної безпеки під час проведення церковних служб, відзначення Великодніх свят та поминальних днів.
  3. Комунальним підприємствам Фастівської міської ради вжити заходів з благоустрою місць поховань та кладовищ.
  4. Рекомендувати релігійним організаціям:
  • здійснювати святкові служби та освячувати великодні кошики по закінченню комендантської години (після 05 години ранку);
  • біля культових споруд встановити вказівний знак до найближчого укриття;
  • під час проведення церковних служб, відзначення Великодніх свят та поминальних днів звернути увагу на необхідність дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів під час проведення масових заходів та вжити заходів для уникнення скупчення людей;
  • установити, що перебування у храмах під час комендантської години можливе лише для працівників цих храмів з обмеженим доступом для населення, а також дотримання вимог світломаскування із забезпеченням виконання вимог безпеки під час повітряної тривоги з використанням захисних споруд та укриттів;
  • вжити заходів щодо упорядкування культових споруд та благоустрою прилеглої до них території.
  1. Фастівському районному управлінню поліції ГУНП в Київській області забезпечити:
  • громадський порядок на території Фастівської міської територіальної громади на час Великодніх свят та поминальних днів,
  • дотримання вимог безпеки під час повітряної тривоги з використанням захисних споруд та укриттів,
  • посилення охорони на вулицях та на територіях культових споруд із залученням місцевих громадських формувань охорони громадського порядку;
  • проведення профілактичних заходів, які б виключили можливість будь-яких конфліктних ситуацій на релігійному ґрунті.
  1. Фастівському районному сектору ГУ ДСНС у Київській області забезпечити дотримання правил пожежної безпеки у приміщеннях та на території культових споруд Фастівської міської територіальної громади. Перевірити території кладовищ на відсутність замінування.
  2. Управлінню культури молоді та туризму виконавчого комітету Фастівської міської ради підготувати та направити до голів релігійних організацій громади листи з рекомендаціями:
  • звернути увагу прихожан на заборону відвідування усіх культових споруд під час комендантської години;
  • забезпечити організаторам негайне припинення проведення масового заходу під час оголошення сигналу «Повітряна тривога», сповістити про це його учасників та організувати їх евакуацію згідно із заздалегідь розробленої та наочно розміщеної схеми і покажчиків, повідомити місцезнаходження найближчої захисної споруди цивільного захисту (найпростішого укриття);
  • забезпечити наявність у храмах засобів першої медичної допомоги;
  • обмежити 15 та 16 квітня 2023 року у комендантську годину перебування кліру у приміщеннях храмів (не більше 10 осіб) та під час богослужіння обов’язково дотримуватися вимог світломаскування із забезпеченням дотримання вимог безпеки під час повітряної тривоги з використанням захисних споруд та укриттів.
  1. У разі виникнення напруженої ситуації терміново повідомляти за тел.: 066 209 83 74 (відповідальна особа – заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) Гончаренко Дмитро Володимирович).
  2. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з гуманітарних питань Швидку Ж. П.

Міський голова                                                                             Михайло НЕТЯЖУК