Золотий фонд Фастова

ЗАКОНОДАВСТВО

Книги видатних осіб міста Фастова

«Золотий фонд Фастова»

Скурська Людмила Миколаївна

Двічі обиралась членом виконавчого комітету Фастівської міської ради.

З 1998 року очолює громадську організацію «Міська жіноча рада».

Двічі обиралась головою громадської ради при виконавчому комітеті Фастівської міської ради.

Є депутатом Фастівської міської ради двох скликань:VI та VII.

У жовтні 2010 року обрана головою самоорганізації населення мікрорайону Кадлубиця м. Фастова.
Нагороджена Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, медаллю «1500-річчя м. Києва» та ін. нагородами.

Дата занесення до Книги: 12.09.2013

 

Гриб Петро Володимирович

Ветеран, інвалід І – групи Великої Вітчизняної війни, ветеран ОВС України, член Фастівської міської організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій, юрист, полковник у відставці.

Має нагороди: ордени: «Великої Вітчизняної війни» І ступеня, «Богдана Хмельницького» III ступеня, «Червоної Зірки», 26 медалей, , поет, письменник, видав 6 книжок: «Само серце плаче», « Храм душі», « В обіймах пам’яті», «Сміх крізь сльози», «Невигадані історії», «Ностальгія»

Дата занесення до Книги: 12.09.2013

 

Бузінов Валентин Миколайович

Майстер спорту СРСР, заслуженим тренер України, ветеран праці, дитина війни, чорнобилець – IV категорії,

президент Спортивного веслувального клубу «КАЯК», громадський діяч, засновник веслувального спорту в м. Фастові

Дата занесення до Книги: 12.09.2013

 

Портяк Василь Васильович

Український прозаїк і кінодраматург. Член Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України, Спілки журналістів України. Василь Портяк – лауреат літературних премій імені Павла Усенка; Благовіст; міжнародної премії Корона Карпат; імені Нестора-літописця і Літературно- мистецької премії Фастівщини імені Володимира Косовського. Також Василь Портяк иомінувався на Національну премію імені Тараса Шевченка.

Дата занесення: 12.09.2013 р

 

Григорович Михайло Якович (посмертно)

Створив в 1965 році у Фастові шкільний історико-краєзнавчий музей в СШ № 3. У 1976-1977 роках він очолив групу краєзнавців та невтомно працював над створенням міського історичного музею, який розташовувався тимчасово у Покровській церкві. Він  є основоположником музейної справи у Фастові та одним із дослідників історії Фастівщини і міста Фастова.

“Відмінник народної освіти” та був нагороджений орденом “Знак Пошани”.

Дата занесення до Книги: 07.08.2014

 

Герцун Василь Єфтенійович ( посмертно)

З 01.08.1974р. по 01.01.1982р. – лікар-хірург Фастівської ЦРЛ,

З 01.01 1982р. по 07.02 1994р. – завідувач хірургічного відділення Фастівської ЦРЛ

З 07 02 1994р. по 29.05.2015р. – лікар-хірург хірургічного відділення Фастівської ЦРЛ

Дата занесення до Книги: 03.09.2015

 

Калініченко Олександр Анатолійович

З 1983 року – член збірної команди СРСР з веслування на байдарках і каное, багаторазовий чемпіон України. У 1983 р. – чемпіон Європи з веслування на байдарках і каное в Польщі. 1984 рік – переможець Нотенгемської регати в Англії..

У 1985 році присвоєне звання Майстра спорту СРСР міжнародного класу,

1986 рік – срібний призер чемпіонату світу в м Монреаль (Канада), дворазовий чемпіон Спартакіади народів СРСР, срібний призер Чемпіонату Світу серед студентів, дворазовий чемпіон міжнародних регат в Данії та Венгрії.

Срібний та бронзовий призер Чемпіонатів Європи та Світу з веслування на човнах «Дракон», триразовий чемпіон Світу з веслування на човнах «Дракон» у 2014 році. На змаганнях світового та європейського рівнів у складі збірної команди України:

1993 рік – бронзовий призер Чемпіонату Європи, срібний призер Чемпіонату Світу (м.Копенгаген, Данія);

Нагороджений медаллю «За трудову відзнаку», грамотою за високі спортивні досягнення, успіхи в розвитку фізичної культури і спорту, нагрудним знаком «За високі досягнення» в галузі спорту в 2008 році, заснував громадську організацію «Спортивний веслувальний клуб «Унава-Мастерс».

Дата занесення до Книги: 03.09.2015

Михайлюк Анатолій Іванович

Дата занесення до Книги: 16.09.2022

Олексій Йосипович Цвібель (посмертно)

Народився Олексій Йосипович Цвібель 9 жовтня 1957 року в родині шахтарів, з раннього дитинства проживав у Фастові. Закінчив школу №2, потім – Київське профтехучилище, далі отримував фах у Бердичівському машинобудівному технікумі. посмертно

Після служби в армії працював на заводі «Червоний Жовтень» електрозварювальником, потім проходив надстрокову службу в армії, трудився на підприємстві «Промгазапарат» – був майстром дільниці. З 1995 рок працював на комунальному підприємстві «Фастівська ЖЕК», був спочатку механіком, потім головним інженером.

З 2006 по 2010 рік був заступником міського голови з питань ЖКГ,  потім повернувся на роботу до ЖЕКу вже на посаду керівника, де пропрацював до 2013 року.

З 2013 по 2021 рік був куратором напрямку теплозабезпечення закладів бюджетної сфери Фастівського району.

Окрім трудової діяльності, Олексій Йосипович активно займався спортом – був видатним гравцем команд Фастова «Олімп» та «Динамо». Більше того, його називали легендою фастівського футболу, надійним гравцем, хорошим організатором. Брав активну участь у змаганнях, отримав за це численні відзнаки та нагороди. Був визнаний кращим гравцем команди у віці 35+ та 50+, кращим воротарем та кращим воротарем України у віці 65+.

Дата занесення до Книги: 06.09.2022

 

Антонець Анатолій Володимирович (посмертно)

За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку містобудування, планування та забудови територій. Нагороду отримала племінниця Анатолія Антонця Наталія Юрасова

Марчук Анатолій Петрович

За просування українського образотворчого мистецтва, патріотичне виховання молоді, активну виставкову діяльність, організацію та проведення пленеру у місті Фастів в 2022 році та створення картинної галереї у Фастівському міському палаці культури в 2023 році