Золотий фонд Фастова
Книги видатних осіб міста Фастова
«Золотий фонд Фастова»
Двічі обиралась членом виконавчого комітету Фастівської міської ради.
З 1998 року очолює громадську організацію «Міська жіноча рада».
Двічі обиралась головою громадської ради при виконавчому комітеті Фастівської міської ради.
Є депутатом Фастівської міської ради двох скликань:VI та VII.
У жовтні 2010 року обрана головою самоорганізації населення мікрорайону Кадлубиця м. Фастова.
Нагороджена Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, медаллю «1500-річчя м. Києва» та ін. нагородами.
Дата занесення до Книги: 12.09.2013
Ветеран, інвалід І – групи Великої Вітчизняної війни, ветеран ОВС України, член Фастівської міської організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій, юрист, полковник у відставці.
Має нагороди: ордени: «Великої Вітчизняної війни» І ступеня, «Богдана Хмельницького» III ступеня, «Червоної Зірки», 26 медалей, , поет, письменник, видав 6 книжок: «Само серце плаче», « Храм душі», « В обіймах пам’яті», «Сміх крізь сльози», «Невигадані історії», «Ностальгія»
Дата занесення до Книги: 12.09.2013
Майстер спорту СРСР, заслуженим тренер України, ветеран праці, дитина війни, чорнобилець – IV категорії,
президент Спортивного веслувального клубу «КАЯК», громадський діяч, засновник веслувального спорту в м. Фастові
Дата занесення до Книги: 12.09.2013
Український прозаїк і кінодраматург. Член Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України, Спілки журналістів України. Василь Портяк – лауреат літературних премій імені Павла Усенка; Благовіст; міжнародної премії Корона Карпат; імені Нестора-літописця і Літературно- мистецької премії Фастівщини імені Володимира Косовського. Також Василь Портяк иомінувався на Національну премію імені Тараса Шевченка.
Дата занесення: 12.09.2013 р
Григорович Михайло Якович (посмертно)
Створив в 1965 році у Фастові шкільний історико-краєзнавчий музей в СШ № 3. У 1976-1977 роках він очолив групу краєзнавців та невтомно працював над створенням міського історичного музею, який розташовувався тимчасово у Покровській церкві. Він є основоположником музейної справи у Фастові та одним із дослідників історії Фастівщини і міста Фастова.
“Відмінник народної освіти” та був нагороджений орденом “Знак Пошани”.
Дата занесення до Книги: 07.08.2014
Герцун Василь Єфтенійович ( посмертно)
З 01.08.1974р. по 01.01.1982р. – лікар-хірург Фастівської ЦРЛ,
З 01.01 1982р. по 07.02 1994р. – завідувач хірургічного відділення Фастівської ЦРЛ
З 07 02 1994р. по 29.05.2015р. – лікар-хірург хірургічного відділення Фастівської ЦРЛ
Дата занесення до Книги: 03.09.2015
Калініченко Олександр Анатолійович
З 1983 року – член збірної команди СРСР з веслування на байдарках і каное, багаторазовий чемпіон України. У 1983 р. – чемпіон Європи з веслування на байдарках і каное в Польщі. 1984 рік – переможець Нотенгемської регати в Англії..
У 1985 році присвоєне звання Майстра спорту СРСР міжнародного класу,
1986 рік – срібний призер чемпіонату світу в м Монреаль (Канада), дворазовий чемпіон Спартакіади народів СРСР, срібний призер Чемпіонату Світу серед студентів, дворазовий чемпіон міжнародних регат в Данії та Венгрії.
Срібний та бронзовий призер Чемпіонатів Європи та Світу з веслування на човнах «Дракон», триразовий чемпіон Світу з веслування на човнах «Дракон» у 2014 році. На змаганнях світового та європейського рівнів у складі збірної команди України:
1993 рік – бронзовий призер Чемпіонату Європи, срібний призер Чемпіонату Світу (м.Копенгаген, Данія);
Нагороджений медаллю «За трудову відзнаку», грамотою за високі спортивні досягнення, успіхи в розвитку фізичної культури і спорту, нагрудним знаком «За високі досягнення» в галузі спорту в 2008 році, заснував громадську організацію «Спортивний веслувальний клуб «Унава-Мастерс».
Дата занесення до Книги: 03.09.2015
Михайлюк Анатолій Іванович
Дата занесення до Книги: 16.09.2022
Олексій Йосипович Цвібель (посмертно)
Народився Олексій Йосипович Цвібель 9 жовтня 1957 року в родині шахтарів, з раннього дитинства проживав у Фастові. Закінчив школу №2, потім – Київське профтехучилище, далі отримував фах у Бердичівському машинобудівному технікумі. посмертно
Після служби в армії працював на заводі «Червоний Жовтень» електрозварювальником, потім проходив надстрокову службу в армії, трудився на підприємстві «Промгазапарат» – був майстром дільниці. З 1995 рок працював на комунальному підприємстві «Фастівська ЖЕК», був спочатку механіком, потім головним інженером.
З 2006 по 2010 рік був заступником міського голови з питань ЖКГ, потім повернувся на роботу до ЖЕКу вже на посаду керівника, де пропрацював до 2013 року.
З 2013 по 2021 рік був куратором напрямку теплозабезпечення закладів бюджетної сфери Фастівського району.
Окрім трудової діяльності, Олексій Йосипович активно займався спортом – був видатним гравцем команд Фастова «Олімп» та «Динамо». Більше того, його називали легендою фастівського футболу, надійним гравцем, хорошим організатором. Брав активну участь у змаганнях, отримав за це численні відзнаки та нагороди. Був визнаний кращим гравцем команди у віці 35+ та 50+, кращим воротарем та кращим воротарем України у віці 65+.
Дата занесення до Книги: 06.09.2022
Антонець Анатолій Володимирович (посмертно)
За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку містобудування, планування та забудови територій. Нагороду отримала племінниця Анатолія Антонця Наталія Юрасова
За просування українського образотворчого мистецтва, патріотичне виховання молоді, активну виставкову діяльність, організацію та проведення пленеру у місті Фастів в 2022 році та створення картинної галереї у Фастівському міському палаці культури в 2023 році