Звіт діяльності Молодіжної ради м. Фастова за 2023 рік

  • 23.01.2024
  1. Адвокаційна діяльність

 

1.1. Адвокаційна діяльність шляхом залученості до робочих груп та організаційних комітетів Фастівської міської ради

 

Кількість робочих груп Фастівської міської ради, до роботи яких були залучені члени та членкині Молодіжної ради: 3

Кількість організаційних комітетів Фастівської міської ради, до роботи яких були залучені члени та членкині Молодіжної ради: 3

Протягом 2023 року члени та членкині Молодіжної ради були долучені до складу таких робочих груп та оргкомітетів:

  • робоча групи з розробки концепції розвитку Фастівського міського парку «Європейський»

голова Молодіжної ради Пасічник Б.О. –
заступник керівника робочої групи

  • робоча група з розробки проекту Стратегії розвитку Фастівської міської територіальної громади на 2023-2027 роки

голова Молодіжної ради м. Фастова Пасічник Б.О.
та членкиня Ради Карачун В.В. –
члени робочої групи

  • робоча група з вивчення питань перепоховання захоронень часів громадянської та Другої світової воєн, що знаходяться на території Фастівського міського парку «Європейський»

голова Молодіжної ради Пасічник Б.О. –
член робочої групи

  • організаційний комітет з підготовки та проведення у 2023 році Дня вишиванки і Дня Європи у Фастівській міській територіальній громаді

голова Молодіжної ради Пасічник Б.О. –
член організаційного комітету

  • організаційний комітет з підготовки та проведення у Фастівській міській територіальній громаді Дня молоді у 2023 році

голова Молодіжної ради Пасічник Б.О. –
член організаційного комітету

  • організаційний комітет з підготовки та відзначення у Фастівській міській територіальній громаді 105-ї річниці підписання Акту злуки УНР та ЗУНР та 32-ї річниці проведення Всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності України

голова Молодіжної ради Пасічник Б.О. –
член організаційного комітету

 

1.2. Адвокаційна діяльність шляхом звернень до міського голови, Фастівської міської ради, керівників структурних підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради

Кількість листів-звернень на ім’я міського голови, Фастівської міської ради, керівників структурних підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради: 11

Кількість дорадчих голосів на сесіях Фастівської міської ради: 1

1.3. Адвокаційна діяльність шляхом реалізації проєктів та проведення заходів з розвитку громадянського суспільства та посилення адвокаційної діяльності молоді

Кількість заходів, проведених з метою розвитку громадянського суспільства та посилення адвокаційної діяльності молоді: 5
Кількість молоді, залученої до заходів з розвитку громадянського суспільства та посилення адвокаційної діяльності молоді
: 137

Протягом 2023 року з метою адвокації проблем громадянського суспільства  та розвитку навичок їх вирішення шляхом створення та реалізації суспільно важливих проєктів Молодіжною радою міста Фастова було проведено 2 навчальні тренінгові гри «Молодіжна траєкторія», учасниками яких стали 18 представників молоді.

У рамках відзначення Дня молоді з метою моніторингу потреб молодіжного середовища громади, актуалізації проблем молоді та пошуку шляхів їхнього вирішення, підвищення участі молоді в місцевому житті та налагодження діалогу між молоддю та представниками ОМС Молодіжною радою міста Фастова було проведено другий Форум молодіжних ініціатив «Молодіжний діалог», учасниками якого стали 18 представників молоді з числа органів місцевого самоврядування, молодіжних консультативно-дорадчих органів, громадських організацій, благодійних та волонтерських організацій, культурного та спортивного сектору, а також молоді підприємці.

Протягом 2023 року виконавчим комітетом Фастівської міської ради спільно з Молодіжною радою міста Фастова було впроваджено Програму стажувань для молоді Фастівської МТГ у виконавчому комітеті Фастівської міської ради. У рамках Програми в управлінні культури, молоді та туризму виконавчого комітету Фастівської міської ради стажування пройшла 1 особа з числа молоді.

З нагоди відзначення 105-ї річниці підписання Акту злуки УНР та ЗУНР та 32-ї річниці проведення Всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності України 1 грудня було проведено Всеукраїнський молодіжний форум «Єднання», учасниками якого стало близько 100 представників молоді з усієї України. Форум став унікальною комунікаційною платформою єднання молоді у прагненні членства України в Євросоюзі через формування спільних ціннісних орієнтирів, сприяв гуртуванню молодіжних лідерів в ході процесу євроінтеграції України. За результатами Форуму з метою спільного прагнення молоді щодо майбутнього розвитку України як невід’ємної частини ЄС було сформовано та урочисто зачитано Резолюцію, яку у січні 2024 року молодіжна делегація представить у рамках адвокаційного візиту в Європейському Парламенті.

 

  1. Національно-патріотичне виховання

Кількість заходів/активностей: 11
Загальна кількість учасників: ~250

2.1. «Літературний вечір творчості Тараса .Шевченка»

Поетичний вечір з міні-лекцією на тему постаті Шевченка у ролі художника, поета та громадського діяча. Декламація поезій Т.Г.Шевченка.

Кількість учасників: 13

2.2. «Літературний вечір творчості Лесі Українки»

Поетичний вечір з презентацією найважливіших етапів життя авторки. Роздуми про український фемінізм 19 ст., становище жінки у тогочасному суспільстві та відданість поетеси державі.

Кількість учасників: 12

2.3. «Літературний вечір творчості Івана Франка»

Поетичний вечір з міні-лекцією щодо біографії митця. Діалог про внесок Франка в становлення української держави, його політичну та творчу діяльність.

Кількість учасників: 10

2.4. «Літературний вечір творчості поетів-шістдесятників»

Поетичний вечір з декламацією творів митців 60-х років ХХ ст. Розмова на тему сталінських репресій, боротьби за демократичні європейські цінності та самопожертву заради держави.

Кількість учасників: 11

2.5. Робота над створенням муралу «Україна 24/7»

Продовження роботи над стінописом, на якому будуть зображені найвизначніші памʼятки з усіх областей України та АР Криму.

Кількість учасників: 15

2.6. Короткий документальний фільм «Разом ми — сила! Разом ми — Україна!»

Відео-продукт, створений спільно з ГО «Українська асоціація молодіжних рад», що приурочений до річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну. У фільмі представлена робота молодіжних рад з різних куточків країни від початку повномасштабної війни. У ході створення фільму Молодіжна рада міста Фастова співпрацювала з Молодіжною радою Маріуполя, Молодіжною радою Малої Рогані, Молодіжною радою Харкова, Молодіжною радою при Закарпатській ОВА,  Сумською обласною молодіжною радою та ГО «Українська асоціація молодіжних рад».

2.7. Лекція «Роль молоді у становленні незалежної України»

Лекція заступниці голови Молодіжної ради про молодих українців, завдяки яким писалася історія та виборювалась незалежність української Держави.

Кількість учасників: 8

2.8. Лекція «Україна між двох вогнів»

Лекція викладача історії, права, громадянської освіти та мистецтва Фастівського академічного ліцею 2; археолога, лауреата першого туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2022» Субботіна Максима про становище України в час Другої світової війни. Було розглянуто становище України у цей час та шляхи, якими українці йшли та боролись за свою свободу одразу з декількома ворогами.

Кількість учасників: 20

2.9. Проєкт «Сітки єднання»

У рамках проєкту до плетіння маскувальних сіток спільно з волонтерською групою «Маскувальні янголи» для захисників та захисниць України була долучена молодь Фастівської МТГ.

Кількість учасників: ~35

 Діяльність, спрямована на підтримку ВПО.

3.1. Цифровий календар «Моя громада»

У рамках співпраці з ГО «Місце натхнення» Молодіжною радою міста Фастова було створено цифровий адвент-календар «Моя громада», основна мета якого полягає в ознайомленні ВПО та усіх охочих людей з культурним життям Фастівської МТГ. За результатами роботи відбувся захід-презентація календаря для жителів Фастівської МТГ з числа ВПО. У рамках презентації відбулася панельна дискусія за участі представників ГО «Місце натхнення», ГО «Національна молодіжна рада України», ГО «СІМ» та Молодіжної ради міста Фастова, під час якої спікери та спікерки обговорювали питання освіти та молодіжної політики у воєнний час. Однією із найочікуваніших частин заходу була презентація «Можливості для української молоді від ЄС» від послів європейської молоді в Україні – Богдана Пасічника та Ростислава Семки.

Кількість учасників: ~50

  1. Благодійність.

4.1. Проєкт «Сітки єднання»

У рамках проєкту до плетіння маскувальних сіток спільно з волонтерською групою «Маскувальні янголи» для захисників та захисниць України була долучена молодь Фастівської МТГ.

Кількість учасників: ~35

4.2. Поширення інформації про благодійні заходи та збори коштів

Протягом 2023 року на сторінках Молодіжної ради міста Фастова в соціальних мережах багаторазово поширювалася інформація щодо зборів для забезпечення військових базовим спорядженням, проведення благодійних заходів, серед яких: благодійна вистава за п’єсою «Мина Мазайло», організована греко-католицькою громадою м. Фастова, благодійний концерт на підтримку ЗСУ від голосу рок-гурту «Тінь сонці», благодійний збір «Вертеп» від молоді Греко-Католицької громади м. Фастова, благодійний баскетбольний турнір та заходи з нагоди відзначення Дня молоді, організовані Молодіжною радою міста Фастова.

4.3. Організація благодійних заходів та зборів коштів

Благодійний аматорський баскетбольний турнір «Кубок Молодіжної ради міста Фастова з баскетболу»

Під час спортивного турніру було проведено збір, кошти від якого у сумі 3082 грн 69 коп (три тисячі вісімдесят дві гривні 69 копійок) передано на рахунок Благодійного фонду ім. Юрія Новіцького на збір «Авто для Ботанів».

Благодійні заходи з нагоди відзначення Дня молоді

З нагоди відзначення Дня молоді у громаді відбалася низка благодійних заходів: благодійний велопробіг, другий розіграш щорічного футбольного турніру «Кубок Молодіжної ради міста Фастова з футболу» та Форум молодіжних ініціатив «Молодіжний діалог», у рамках яких було зібрано та передано на рахунок Благодійного фонду ім. Юрія Новіцького на збір «Авто для Ботанів» 8888 грн 00 коп (вісім тисяч вісімсот вісімдесят вісім гривень 00 копійок).

  1. Неформальна освіта

Кількість заходів/активностей: 20
Загальна кількість учасників: 306

5.1. «Літературний вечір творчості Тараса .Шевченка»

Поетичний вечір з міні-лекцією на тему постаті Шевченка у ролі художника, поета та громадського діяча. Декламація поезій Т.Г.Шевченка.

Кількість учасників: 13

 5.2. «Літературний вечір творчості Лесі Українки»

Поетичний вечір з презентацією найважливіших етапів життя авторки. Роздуми про український фемінізм 19 ст., становище жінки у тогочасному суспільстві та відданість поетеси державі.

Кількість учасників: 12

5.3. «Літературний вечір творчості Івана Франка»

Поетичний вечір з міні-лекцією щодо біографії митця. Діалог про внесок Франка в становлення української держави, його політичну та творчу діяльність.

Кількість учасників: 10

5.4. «Літературний вечір творчості поетів-шістдесятників»

Поетичний вечір з декламацією творів митців 60-х років ХХ ст. Розмова на тему сталінських репресій, боротьби за демократичні європейські цінності та самопожертву заради держави.

Кількість учасників: 11

5.5. «Молодіжний книжковий клуб» на базі роману Маргарет Етвуд «Оповідь служниці»

Дискусія щодо актуальності проблем становища жінок у світі, які порушує письменниця Маргарет Етвуд у своєму романі.

Кількість учасників: 14

5.6. Гра «Молодіжна траєкторія» 

Навчальна гра, під час якої учасники опанували поняття фандрейзингу, проєктного менеджменту, зокрема отримали досвід та навички, важливі для вирішення нагальних проблем громади шлязом реалізації власних проєктів.

Кількість учасників: 13

 

5.7. «Молодіжний книжковий клуб» на базі роману Стівена Кінга «Зелена миля»

Зустріч-обговорення захопливого сюжету, популярної якісної екранізації та особливого стилю, притаманного королю жахів – Стівену Кінгу, у творі «Зелена миля».

Кількість учасників: 16

5.8. Молодіжний книжковий клуб на базі роману Фредріка Бакмана «Тривожні люди»

Зустріч-обговорення протирічного та неоднозначного роману, наповненого різними за характерами персонажами та цікавими поворотами сюжету.

Кількість учасників: 12

5.9. Лекція-тренінг «Фемінізм: чи варто боятися?»

Лекція про суть фемінізму, його течії та ідейні принципи від феміністичної активістки та дослідниці гендерної історії, співзасновниці ініціативи «Феміністична ложа» Анастасії Чеботарьової.

Кількість учасників: 17

5.10. Лекція-тренінг «Гендерна (не)рівність навколо нас: що? де? коли?»

Лекція щодо актуальності проблем гендерної нерівності сучасного суспільства від національної координаторки ініціативи «Посли європейської молоді в Україні» та виконавчої директорки ГО «Жіноча ліга» Лілії Антонюк.

Кількість учасників: 15

5.11. Лекція-тренінг про сексуальну освіту

Лекція-тренінг про основи статевої освіти від тренерки з сексуальної освіти, голови Громадської ради при виконавчому комітеті Фастівської міської ради Маріанни Анощенко.

Кількість учасників: 18

5.12. Лекція «Відчуття сексуальності»

Лекція про основи поняття «сексуальність» від психологині та ексчленкині ГО «СІМ» Анастасії Гайдай.

Кількість учасників: 15

5.13. Лекція «ЄС: історія та інституційна структура»

Лекція від посла європейської молоді в Україні Богдана Пасічника про історію створення та розвитку Європейського Союзу, інституції та цінності ЄС.

Кількість учасників: 18

5.14. Лекція «Роль молоді у становленні незалежної України»

Лекція заступниці голови Молодіжної ради про молодих українців, завдяки яким писалася історія та виборювалась незалежність української Держави.

Кількість учасників: 8

5.15. Лекція «Україна між двох вогнів»

Лекція викладача історії, права, громадянської освіти та мистецтва Фастівського академічного ліцею 2; археолога, лауреата першого туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2022» Субботіна Максима про становище України в час Другої світової війни. Було розглянуто становище України у цей час та шляхи, якими українці йшли та боролись за свою свободу одразу з декількома ворогами.

Кількість учасників: 20

5.16. «Youth speaking club»

Захід для охочих покращити рівень розмовної англійської мови. Учасники мали можливість попрактикувати розмовні навички за допомогою ігор та дискутувати на актуальні теми англійською мовою.

Кількість учасників: 14

5.17. «Школа адвокації» у Фастові

Тренінг, покликаний навчити молодь інструментам участі у місцевому житті та плануванню адвокаційних кампаній, відбувся у співпраці з ГО «Українська асоціація молодіжних рад», Молодіжною радою при Київській ОВА, ГО «Покоління Ю» в рамках проєкту «Покоління Ю: посилюємо вплив молоді».

Кількість учасників: 12

5.18. «Молодіжний книжковий клуб» на базі твору Софії Андрухович «Фелікс Австрія»

Огляд твору та дискусія щодо актуальності проблем, порушених письменницею Софією Андрухович в романі «Фелікс Австрія».

Кількість учасників: 7

5.19. «Молодіжний книжковий клуб» на базі твору Агати Крісті «Вечірка на Гелловін»

Огляд твору та дискусія щодо актуальності проблем, порушених письменницею Агатою Крісті у творі «Вечірка на Гелловін».

Кількість учасників: 11

5.20. Тренінговий курс «UpSafe»

Навчальний проєкт, створений ГО «Натхненна молодь» за підтримки Молодіжної ради міста Фастова та КЗ ФМР «Фастівський міський молодіжний центр». Складовими курсу є 4 навчальні блоки: домедична допомога, протимінна безпека, медіаграмотність та психологічна стійкість.

Кількість учасників: 60

5.21. Захід “Європейський пікнік”

 

З нагоди відзначення Дня Європи спільно з ініціативою «Посли європейської молоді» було проведено «Європейський пікнік» – захід неформальної освіти про Європейський Союз. У рамках події посли європейської молоді в Україні Богдан Пасічник та Ростислав Семка провели 3 лекції: «ЄС: історія та інституційна структура», «Можливості для української молоді від ЄС» та «Основи медіаграмотності та протидія фейкам».

 

Кількість учасників: 31

 

  1. Профорієнтаційна діяльність

 

6.1  Q&A-сесія зі студентками Київського національного університету імені Тараса Шевченка

 

На сесії молодь мала змогу поставити питання студенткам таких спеціальностей, як “Маркетинг” та “Біологія”, а також отримали корисні поради щодо вступу і навчання в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

 

Кількість учасників: 9

 

6.2 Q&A-сесія зі студентами Національного Медичного Університету імені О.О. Богомольця

 

Абітурієнти мали можливість поспілкуватися зі студентами 3 курсу Національного Медичного Університету імені О.О. Богомольця та отримали безліч порад щодо вступу та навчання у ВНЗ.

 

Кількість учасників: 10

 

6.3 Q&A-сесія зі студенткою Київського національний університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Вітою Стойковою

 

Спікерка поділилась своїм досвідом та дала поради абітурієнтам щодо вступу та навчання у ВНЗ.

 

Кількість учасників: 7

  

  1. Розширення діяльності Молодіжної ради міста Фастова

 

7.1. Презентація діяльності Молодіжної ради та визначення потреб молоді в смт. Борова

 

Члени та членкині Молодіжної ради презентували свою діяльність, ознайомилися з місцевими ініціативами, провели визначення потреб молоді в смт. Борова та обговорили можливості спільних проєктів і співпраці в майбутньому.

 

Кількість учасників: 18

 

7.2. Презентація діяльності Молодіжної ради та визначення потреб молоді в с. Мала Снітинка

 

Члени та членкині Молодіжної ради презентували свою діяльність, ознайомилися з місцевими ініціативами, провели визначення потреб молоді в с. Мала Снітинка та обговорили можливості спільних проєктів і співпраці в майбутньому.

 

Кількість учасників: 8

 

7.3. Презентація діяльності Молодіжної ради та визначення потреб молоді в с. Веприк

 

Члени та членкині Молодіжної ради презентували свою діяльність, ознайомилися з місцевими ініціативами, провели визначення потреб молоді в с. Веприк та обговорили можливості спільних проєктів і співпраці в майбутньому.

 

Кількість учасників: 18

 

  1. Формування здорового способу життя серед молоді міста

Кількість заходів/активностей: 3
Загальна кількість учасників: 75

8.1. Другий щорічний розіграш футбольного турніру «Кубок Молодіжної ради міста Фастова з футболу» з нагоди відзначення Міжнародного дня молоді

 

З нагоди відзначення Міжнародного дня молоді та з метою популяризації здорового способу життя у Фастівській МТГ відбувся другий розіграш щорічного футбольного турніру «Кубок Молодіжної ради міста Фастова з футболу» серед аматорських команд громади. У рамках турніру відбувся благодійний збір коштів (див. п. 4.3. «Організація благодійних заходів та зборів коштів»).

 

Кількість учасників: 30

 

8.2. Другий щорічний благодійний велопробіг


З нагоди відзначення Міжнародного дня молоді та з метою популяризації здорового способу життя у Фастівській МТГ відбувся другий благодійний велопробіг вулицями міста. У рамках заходу відбувся благодійний збір коштів (див. п. 4.3. «Організація благодійних заходів та зборів коштів»).

 

Кількість учасників: 15


8.3. Благодійний аматорський баскетбольний турнір «Кубок Молодіжної ради міста Фастова з баскетболу»

 

З метою популяризації та формування здорового способу життя серед молоді Фастівської МТГ відбувся благодійний аматорський баскетбольний турнір «Кубок Молодіжної ради міста Фастова з баскетболу». У рамках заходу відбувся благодійний збір коштів (див. п. 4.3. «Організація благодійних заходів та зборів коштів»).

 

Кількість учасників: 30

 

Голова
Молодіжної ради міста Фастова                                   Богдан ПАСІЧНИК

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ