Зверніть увагу: гаряча лінія із протидії домашньому насильству

  • 24.03.2021

В Україні в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 з обмеженням пересування та в більшій мірі перебуванням вдома, органи та установи, що протидіють домашньому насильству, постійно фіксують звернення щодо випадків насильства в сім’ї, більшість із них — від жінок.

В Фастівській ОТГ продовжує працювати мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, забезпечуюючи компетентну допомогу в кризових випадках. Станом на початок 2021 року таку соціальну послугу надають лише дві територіальні громади Київської області: Фастівська та Броварська.

Якщо особа опинились у складних життєвих обставинах, спричинених домашнім насильством та / або насильством за ознакою статті чи його реальною загрозою, якщо стала жертвою торгівлі людьми, прагне повернутися до нормальних умов життєдіяльності та потребує підтримки, вона може звернутись по допомогу  за телефоном «гарячої» лінії: 050 1547 000, що діє в Фастівській ОТГ.

На «гарячій» лінії з питань запобігання насильству в сім’ї та гендерної дискримінації абоненти можуть отримати загальну інформацію, щодо існуючої проблеми насильства у суспільстві та шляхів захисту своїх прав; фахову соціально-психологічну (в тому числі соціальний супровід) та інформаційну підтримку; консультації щодо порушення прав дитини (домашнього насильства над дітьми, втягнення дітей до проституції, порнографії) та шляхів їх вирішення; консультації щодо безпечної поведінки дітей в Інтернеті; номери телефонів центру соціальних служб, служби у справах дітей, бюро правової допомоги, а також громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства.

«Гаряча» лінія обслуговується Фастівським міським центром соціальних служб. Лінія працює анонімно, конфіденційно та безкоштовно.

Також, згідно даних Нацсоцслужби, станом на 1 січня 2021 року у 18 областях та у Києві діє 33 притулки для постраждалих від домашнього насильства.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ