ЗУ від 18.06.2024 №3813-ІХ: Запроваджено прискорену амортизацію основних засобів на період дії воєнного стану в Україні

• 03.09.2024

ГУ ДПС у Київській області інформує, що  з 01 серпня 2024 набрали чинності окремі норми ЗУ від 18.06.2024 № 3813-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» у частині оподаткування податком на прибуток підприємств», зокрема,  запроваджено  особливості для прискореної амортизації основних засобів на період дії воєнного стану та до кінця календарного року, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано  – п.431 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ доповнено новими абзацами, зокрема, що вимоги стосовно неперебування їх у використанні не застосовуються до основних засобів, введених в експлуатацію після набрання чинності ЗУ 3813-ІХ.

Також на період дії воєнного стану та до кінця календарного року, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, окремим платникам податку на прибуток: виробникам / постачальникам товарів оборонного призначення за державними контрактами (договорами) з оборонних закупівель, виконавцям робіт та послуг оборонного призначення або підприємствам-співвиконавцям зазначених контрактів (договорів) у розумінні ЗУ «Про оборонні закупівлі», надано право застосовувати прискорену амортизацію і до основних засобів, що були у використанні, введених в експлуатацію в період дії воєнного стану в Україні до дати набрання чинності ЗУ 3813-ІХ.

Детальніше читайте тут.

Залишаємось на зв’язку: