ЗУ №3219: Пом’якшення штрафних санкцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг

• 29.09.2023

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу суб’єктів господарювання на те, що у зв’язку із прийняттям Закону України від 30.06.2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон України № 3219) відновлено відповідальність за порушення порядку здійснення розрахунків за товари (послуги).

Разом з тим, Закон України № 3219 звільняє низку суб’єктів господарювання від відповідальності за порушення вимог Закону України № 265, вчинені ними у період з 01 січня 2022 до 01 жовтня 2023 року – крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

З 01 жовтня 2023 року суб’єкти господарювання не нестимуть відповідальності за порушення вимог Закону України № 265, вчинені ними при продажу товарів, наданні послуг на:

– тимчасово окупованих РФ територіях України, – по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;

– територіях активних бойових дій, – по дату завершення бойових дій на відповідних територіях;

– територіях можливих бойових дій, – по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях – крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

Законом України №3219 зменшено розміри штрафних (фінансових) санкцій для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку:

із 100 % при першому порушенні та 150 % при повторному порушенні до 25 % та 50 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг), відповідно.

Таке пом’якшення не торкнеться платників, зареєстрованих платниками податку на додану вартість; які здійснюють діяльність з продажу підакцизних товарів; технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; лікарських засобів, та виробів медичного призначення; ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Звертаємо увагу, що добровільне виконання вимог законодавства у сферу торгівлі, громадського харчування та послуг, до якого відноситься також Закон України №265, вбереже суб’єктів господарювання від додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій.

ДПС при організації та здійсненні контрольно-перевірочних заходів, перевіряє лише тих суб’єктів господарювання, у діяльності яких існують ризики порушення податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast