Закон №3219: Відновлено відповідальність за порушення порядку здійснення розрахунків та звільнено від відповідальності низку категорій суб’єктів господарювання

• 10.10.2023

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що у зв’язку із прийняттям Закону України від 30.06.2023 № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», для суб’єктів господарювання з 01 жовтня 2023 року відновлена відповідальність за порушення вимог до порядку здійснення розрахунків за товари /послуги.

Поряд з цим, Закон №3219-ІХ звільнив від відповідальності низку категорій суб’єктів господарювання за порушення вимог закону про застосування реєстраторів розрахункових операцій, вчинені ними у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року – крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійсненні діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

Крім того, Законом №3219-ІХ встановлено, що починаючи з 01 жовтня 2023 року суб’єкти господарювання не нестимуть відповідальності за порушення вимог закону про застосування реєстраторів розрахункових операцій, вчинені при продажу товарів, наданні послуг на:

тимчасово окупованих РФ територіях України, – по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;

територіях активних бойових дій, – по дату завершення бойових дій на відповідних територіях;

територіях можливих бойових дій, – по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях.

Таке звільнення від відповідальності не поширюється на порядок здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast