За яких умов платник ПДВ може застосовувати касовий метод податкового обліку?

  • 08.12.2021

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що касовий метод для цілей оподаткування податком на додану вартість – це  метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування/отримання коштів на рахунки платника, відкриті в установах банків або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, у касу платника податків або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених/тих, що підлягають поставці ним товарів/послуг, а дата віднесення сум податку до податкового кредиту визначається як дата списання коштів з рахунків платника, що відкриті в установах банків, та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, дата видачі з каси платника або дата надання інших видів компенсації вартості поставлених / тих, що підлягають поставці йому товарів/послуг.

Застосовувати касовий метод  мають право платники податку:

– які постачають теплову енергію, природний газ, крім скрапленого, надають послуги з транспортування та/або розподілу природного газу, інші житлово-комунальні послуги, за переліком, визначеним законом, послуги та роботи, вартість яких включається до складу плати за послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій чи послугу з управління багатоквартирним будинком, фізичним особам, бюджетним установам, незареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, управителям багатоквартирних будинків, квартирно-експлуатаційним частинам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості;

– за операціями з виконання підрядних будівельних робіт СПД: підрядники/ субпідрядники;

Тимчасово, до 01 січня 2022, платники податку, які здійснюють постачання, передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, надають послуги із забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії відповідно до Закону України №2019-VIII «Про ринок електричної енергії», постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій  2701, 2702 та товарної підпозиції 2704 00 УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.

Касовий метод поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у п. 187.1 ст. 187 та у п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України, припадає на звітні (податкові) періоди до 01 січня 2022 року.

Для виконання зобов’язань щодо відокремлення діяльності з транспортування природного газу та щодо забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи, взятих Україною відповідно до Закону України «Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства», тимчасово до 01 січня 2022, за операціями з постачання майна юридичної особи, яке не перебуває у державній чи комунальній власності (основних засобів, нематеріальних активів, незавершених капітальних інвестицій, інших необоротних активів, запасів) і використовується для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами та діяльності оператора газотранспортної системи, дата виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту визначається за касовим методом.

Норма абз.1 п.п. 2 п. 70 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ поширюється на операції, за якими дата виникнення першої  події, визначеної п. 187.1 ст. 187 та п.п. 198.2 ст. 198 ПКУ, припадає на звітні (податкові) періоди до 01 січня 2022 року.

З початку року на підтримку Збройних сил України платники Київщини спрямували більше 1 мільярда гривень військового збору. Про це повідомив заступник начальника ГУ ДПС у Київській області Олександр Загорський. «Порівняно з аналогічним періодом минулого року до бюджету надійшло на 20% більше, що у гривневому еквіваленті дорівнює 172 млнгрн додаткових коштів», – підкреслив Загорський.

Найбільші суми на забезпечення української армії спрямували платники Бучанського району – 285 млнгрн, Білоцерківського – 195 млнгрн та Бориспільського – 138 млн грн.

Нагадуємо, військовий збір, ставка якого становить 1,5 відсотка, сплачується з отриманих доходів, які оподатковуються ПДФО: заробітна плата, іноземні доходи, суми винагород та інших виплат, нарахованих відповідно до умов цивільно-правового договору, пасивні доходи, у тому числі, роялті, дивіденди, страхові виплати тощо.

ГУ ДПС у Київській області

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ