З якої дати починається відлік строку для подання повідомлення про надання пояснення в разі зупинення реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної?

• 05.09.2024

ГУ ДПС у Київській області  нагадує, що відповідно до п.21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 №1307, зареєстрованому в Мінюсті 26.01.2016 за № 137/28267, не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номеру.

Отже, датою виникнення податкового зобов’язання є дата складання податкової накладної.
Письмові пояснення та копії документів, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН платник має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в ПН/РК.

Отже, відлік строку для подання платником повідомлення про надання пояснення та копій документів у разі зупинення реєстрації РК до ПН починається за датою складання ПН, до якої складено такий РК.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа:kyivobl.ikc@tax.gov.ua